לא יוטלו סנקציות על חברת קנאביס רפואי שעודדה נהיגה תחת השפעה

משרד הבריאות החליט לא להטיל סנקציות כלשהן על חברת קנאביס רפואי שבפרסומיה משייכת לזני הקנאביס שלה סגולות בריאותיות ורפואיות ללא סימוכין ולאחרונה אף החלה לפרסם תשדירים שמעודדים לכאורה שימוש באלכוהול, הימורים ונהיגה תחת השפעה

חברת הקנאביס החדשה גרינקום (Greenkom) שוב מעוררת מהומה? כזכור, עם כניסתה לפעילות בענף הקנאביס הרפואי בשבועות האחרונים החלה החברה לשווק ברושורים עם הבטחות שווא על כך שזני הקנאביס שלה כביכול “מעוררים מינית” או “טובים למסיבות המוניות” וכד’ – טענות ללא סימוכין על סגולות בריאותיות שאסור לשייך למוצרים ללא הוכחה. בתגובה לפניית משרד הבריאות בעניין זה החברה טענה כי הברושורים לא פורסמו על ידה, אך מאז כן נראה שהופסקה הפצתם.

לאחרונה החברה הלכה צעד אחד נוסף בפן השיווקי כשהחלה לפרסם ברשתות החברתיות פרסומות לקנאביס רפואי שמעודדות לכאורה שימוש באלכוהול, הימורים ונהיגה תחת השפעה. באחד הסרטונים שפרסמה נראים שניים נוסעים ברכב ומעשנים קנאביס כשלצד הסרטון הכיתוב “Shut Up and Drive” ושם המותג של החברה. גם הפעם בעקבות פניית משרד הבריאות הפרסומות הוסרו, וגם הפעם משרד הבריאות החליט שלא להטיל סנקציות כלשהן על התנהלות זו.

במקביל החברה גם היום לא מפסיקה לטעון באתר האינטרנט שלה טענות שגויות אחרות, למשל שהיא “משפרת את איכות חייהם של מאות אלפי אנשים בעולם”, שהיא “היחידה המורשית לייבא גנטיקות” או שהיא “מייצאת את הזנים האיכותיים שלה לחו”ל” ועוד. גם במקרה זה משרד הבריאות בוחר לא להתערב.

חברת גרינקום מעודדת נהיגה בהשפעת קנאביס?
קטע מפרסומת של החברה

גרינקום עלתה לכותרות כשהעלתה לאחרונה את מחירי הקנאביס הרפואי לשיאים חדשים. לאחר מכן התברר שמנכ”ל החברה שרון קומרז נושא עימו רישום פלילי בגין עבירות בנייה הקשורות להקמת החממה של החברה במושב כפר אחים. בנוסף התברר כי נגד קומרז מתנהלים שני הליכים פליליים בגין חשד להברחת מאות אלפי סיגריות מזויפות במכולות במחסן של המכס בו שימש כאחראי, לכאורה כדי להימנע מתשלום מיסי יבוא במיליוני שקלים.

למרות הרקע הפלילי ועל אף שמשרד הבריאות נוטה לא לאשר פעילות בתחום הקנאביס של מי שנושא עמו רישום פלילי, החברה, הרשומה על שם אשתו לשעבר של קומרז, ממשיכה בינתיים לפעול כרגיל. לאחרונה אף הגיעה החברה לסיכום עם אחד מבכירי תעשיית הקנאביס העולמית, אריאן רוסקם (Arjan Roskam), מייסד המותג סטריין האנטרס (Strain Hunters) מאמסטרדם, כי היא תגדל בישראל את הזנים של החברה.

ממשרד הבריאות נמסר כי “מפנייה שנערכה לחברה לעניין פרסומים אלה עולה כי הגם שלטענת החברה אין מדובר בפרסום העולה לכדי פרסומת מסחרית אסורה, התמונות הוסרו”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר