משטרת ישראל: לא נחשוף את תוצאות הועדה לאי הפללה

כמעט שנה חלפה מאז מינה המפכ”ל לשעבר את ניצב מני יצחקי לעמוד בראש ועדה שתבחן מדיניות של אי הפללת צרכני הקנאביס, אך גם היום מסרבת המשטרה לחשוף את תוצאות הועדה או את עמדתו של המפכ”ל החדש רוני אלשיך בנושא.

לפני 9 חודשים, זמן מה לאחר שהרעיד את כותרות העיתונים כשקבע כי יש לבחון מחדש את נושא מדיניות רדיפת צרכני הקנאביס בישראל, ומעט לפני שסיים את תפקידו והוחלף על ידי ניצב רוני אלשיך שמונה לתפקיד המפכ”ל, מינה רנ”צ בדימוס יוחנן דנינו ועדה מיוחדת של משטרת ישראל, בראשותו של ניצב מני יצחקי, שמטרתה בחינה מחדש של הנושא.

מאז ועד היום לא פורסמו כל פרטים על תוצאות הועדה או התקדמות כלשהי בנושא זה, כשברקע הודיע השר לבטחון פנים גלעד ארדן, האחראי על המשטרה, כי הוא עומד על התנגדותו לשינוי החוק הקובע כי צריכת קנאביס הינה עבירה פלילית. “יהיה קשה להסביר את זה לילדים,” הסביר ארדן את התנגדותו, ואף גער בדנינו על כך שפירסם את דברי התמיכה.

רוני אלשיך, המפכ"ל המיועד
מפכ”ל המשטרה רוני אלשיך – טרם נודע מה עמדתו בנוגע לאי הפללת צרכני הקנאביס בישראל

במהלך 9 החודשים האחרונים פנינו שלוש פעמים למשטרת ישראל בנסיון לקבל עדכון כלשהו, הן על מסקנות הועדה או כל התקדמות בעניין זה, כמו גם בנוגע לעמדתו של המפכ”ל החדש רוני אלשיך בנושא.

“לא נחשוף הפרטים בתקשורת”

בתחילה השיבו במשטרה כי עוד מוקדם לפרסם פרטים בנושא, וכי על המפכ”ל החדש אלשיך להיכנס לתפקידו ולהכיר את הנושא בטרם ייקבע מדיניות.

ניצב מני יצחקי
ניצב מני יצחקי: מונה לעמוד בראש ועדה לבחינת מדיניות הפללת צרכני הקנאביס

היום (א’) השיבה לראשונה המשטרה לפנייתנו זו והודיעה כי אין בכוונתה לחשוף כל פרט בנוגע למסקנות הועדה בראשותו של ניצב יצחקי, כמו גם בנוגע לעמדתו של המפכ”ל אלשיך.

“מבלי להתייחס לפרטי הפניה ולאי הדיוק במונחים המופיעים בה, הנושא נידון במסגרות המקצועיות הראויות ומול הגורמים המוסמכים ואין בכוונתנו להתייחס לפרטים אודותיו בתקשורת,” נכתב בתשובה הרשמית מטעם הדוברות.

השר לבטחון פנים גלעד ארדן עצמו גם הוא מעולם לא התייחס לתוצאות הועדה, ולא נראה שהבשורה לצרכני הקנאביס בישראל תגיע מכיוון זה.

צרכני הקנאביס מצפים כעת לתוצאות ישיבת ועדת השרים לענייני חקיקה שתתכנס בעוד כחודש לדיון בהצעת החוק שהגישה ח”כ שרן השכל, שאם תאושר תקבע כי החזקת קנאביס לשימוש עצמי היא אינה עבירה פלילית, וכן תתיר גידול של שתיל קנאביס אחד לכל אזרח בביתו לשימושו האישי.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט