‘מרצ’ מצטרפת להפגנה: “די להתעללות בחולים ודי לרדיפת האזרחים”

מפלגת ‘מרצ’ הודיעה באופן רשמי על השתתפותה בעצרת מחאת הקנאביס במוצאי שבת 21.12. אמש פרסמה המפלגה סטטוס בדף הפייסבוק ובו קראה לחבריה להגיע להפגנה.

ח”כ משה פייגלין וח”כ תמר זנדברג כבר הודיעו על השתתפותם בעצרת המחאה לשינוי חוקי הקנאביס אשר תיערך במוצאי שבת 21.12. אמש הצטרפה מפלגתה של זנדברג, ‘מרצ’, לקריאה.

“תחת הכותרת ‘סמים לזה סוף’ נצעק ביחד די להתעללות בחולים ודי לרדיפת האזרחים,” נכתב בסטטוס שפורסם בדף הפייסבוק הרשמי של המפלגה.

מרצ
מפלגת ‘מרצ’

“בשנים האחרונות גוברת ההכרה בעולם ובישראל שעישון קנאביס הוא התנהגות שגרתית ובלתי מזיקה,” נכתב בהודעה. “חברות וחברי כנסת רבים דיווחו שעישנו קנאביס ועל פי סקרים, מחקרים ודיווחים קנאביס הוא חלק מאורח חייהם הרגיל של אנשים בוגרים ומתפקדים.”

“אם הצעת החוק תזכה לתמיכה, תצטרף ישראל לשאר המדינות שהתקדמו למדיניות אי-הפללה כמו: הולנד, צ’כיה, גרמניה, קנדה, בלגיה, שוויץ, דנמרק, קרואטיה, חלק ממדינות אוסטרליה, מכסיקו, פרו, צ’ילה, ברזיל, קולומביה, אקוודור, וחלק ממדינות ארה”ב,” נכתב עוד. “ממחקרים במדינות אלה עולה כי החלת אי-הפללה אינה גורמת לעליה בשימוש בסמים.”

תמר זנדברג
ח”כ תמר זנדברג

קודם לכן פרסמה הודעה בנושא גם זנדברג עצמה, אשר צפויה לשאת דברים באירוע, ובה הזמינה את התומכים בה להגיע לעצרת במוצ”ש: “בשנה האחרונה התרחשה קפיצת מדרגה משמעותית בפעילות בנושא שימוש בקנאביס: שימוש רפואי ושימוש בשעות הפנאי,” כתבה בדף הפייסבוק שלה. “עם תחילת הקדנציה העליתי במליאת הכנסת הצעת חוק להכרה בתועלת הרפואית של קנביס, ולאחרונה הנחתי הצעה ראשונה מסוגה לאי-הפללת השימוש בקנביס בשעות הפנאי.”

“במוצאי שבת יש לנו הזדמנות לקחת חלק בשינוי ולהשתתף בהפגנה לקידום ההכרה בשימוש בקנאביס ולהפסקת ההפללה. בואו!” כתבה.

משה פייגלין
ח”כ משה פייגלין

מהצד השני של המפה הפוליטית יגיע ח”כ משה פייגלין מהליכוד אשר צפוי לשאת דברים באירוע ואף לשיר שיר נצחון יחד עם הקהל, כך על פי דיווחים שהגיעו לכתב המגזין. “יש כאן משהו, שהממסד הממשלתי והרפואי לא מסוגלים להכיל,” כתב פייגלין לפני מספר ימים בפייסבוק. “זה לא תרופה,זה סתם צמח. לא ברור בדיוק כיצד הוא עובד. הקנאביס הזה מתחמק להם מכל מסגרות השליטה. הוא לא בא בקפסולה עם מינונים והוראות יצרן. הם לא ממש שולטים בזה. הם לא ממש הריבון. ריבון העולם הוא הריבון ונדרשת צניעות, מן ענווה, סוג של הבנה, שיש דברים שאינני מסוגל להכיל בכלי המחשבה שלי ובכל זאת הם קיימים- הבנה שלא אני האלוהים.”

“והנה מתברר שדווקא מי שיש לו את ההבנה הזו – את האמונה הזו, הוא החופשי באמת, הוא הבן חורין שאינו משועבד לאליל הקשה מכולם – משועבד לעצמו,” הוסיף.

בהפגנה ישתתפו גם חברי התנועה הליברלית החדשה ונציגי מפלגת ‘עלה ירוק – הרשימה הליברלית’.

המארגנים ממשיכים לפעול להפצת ההודעה על ההפגנה ולאחר הסרטון המעולה שהפיקו לקראת האירוע, אמש הסתובבו ברחבי תל אביב עם עציץ קנאביס והזמינו את התושבים להגיע להפגנה במוצ”ש.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר