טוען...

מריחואנה בחו”ל – 10 יעדים מומלצים לביקור (שהם לא אמסטרדם…)

אמסטרדם תפסה מקום של כבוד כעיר המריחואנה המפורסמת ביותר בעולם בזכות הגישה הסלחנית של הרשויות כלפי מעשני מריחואנה.
עם זאת, רוב מוחלט של חובבי המריחואנה כבר ביקרו באמסטרדם ואף יותר מפעם אחת וכן בעקבות התכניות של הממשל בהולנד לאסור מכירת חשיש לתיירים חשבנו שהגיע הזמן לנסות ולבקר במקומות אחרים.

טורונטו, קנדה

חגיגות מריחואנה - טורונטו קנדה
על אף שמריחואנה נחשבת לבלתי חוקית בקנדה, הרשויות מתמקדות בעיקר בסוחרים הגדולים ופחות במעשנים. חברים בטורונטו מדווחים כי השוטרים ברחובות לא יציקו למי שמעשן בצד בשקט ומבלי לעורר התקהלויות חשודות.
רחוב “יאנג” בטורונטו הוא הרחוב המפורסם של חובבי המריחואנה וידוע בכינויו “יאנגסטרדם”.
ישנם מספר רב של “מועדוני מריחואנה” בטורונטו אך הם ברובם מיועדים עבור אזרחים קנדיים אשר מחזיקים באישור לצריכת קנאביס רפואי.

שוק קנסינגטון (Kensington Market), רחוב קווין-סטריט מערב (Queen Street West), מרכז העיר (Scarborough Town Centre) וכן האזור מסביב לאוניברסיטת טורונטו הינם אזורים אשר ההולכים בהם ניתקלים בריח המוכר בכל שעות היום.
באזורים הללו ניתן למצוא חנויות לממכר אביזרי מריחואנה על סוגיהם, בתי-קפה הפתוחים לקהל המעשנים וחנויות למכירת זרעי מריחואנה.

פראג, צ’כיה

צעדת מריחואנה - פראג
פראג – מעבר להיותה עיר יפהפייה ונעימה במיוחד לביקור – היא היום אחת הערים הליברליות ביותר באירופה בכל הנוגע לצריכת מריחואנה.
החוק בצ’כיה מתיר לגדל עד 5 צמחי מריחואנה בבית וכן לשאת עד 15 גרם מחוץ לבית מה שמבטיח שלא תתקשו למצוא משהו לעשן ברחובות העיר.

סיאטל, וושינגטון

Seattle HempFest - הפסטיבל בסיאטל
יעד מומלץ בארה”ב הוא סיאטל שבמדינת וושינגטון אשר היתה מהמדינות הראשונות שאישרו שינוי בחוקי הסמים והעבירו לגליזציה של מריחואנה רפואית. החוק החדש ביטל את מרבית העונשים על צריכה והחזקה של קנאביס והפרקליט העירוני של סיאטל אף הודיע כי כל התיקים במשטרה הנוגעים להחזקת מריחואנה יבוטלו וכן שהמשטרה לא תטפל יותר בתיקים מסוג זה.

בנוסף, סיאטל גם מארחת את פסטיבל ההמפ השנתי (Seattle Hempfest) – התאגדות הקנאביס הגדולה בעולם עם יותר מ-100,000 מבקרים במשך יומיים בשנה.

כריסטיאניה, דנמרק

רחובות כריסטיאניה
דנמרק טרם הכריזה רשמית על לגליזציה של קנאביס על אף שדיווחים מנובמבר 2011 מספרים שבקופנהאגן עובדים על תכנית שכזו.
אזור כריסטיאניה בקופנהאגן לא חיכה לממשל והכריז על עצמו כשטח אוטונומי ומיוחס לרוב כסוג של קומונה קיבוצית. המקומיים באזור מכנים אותו “העיר החופשית”.
הגישה בכריסטיאניה אומרת ‘לא לסמים קשים’ ומאפשרת מכירה, צריכה והחזקה של מריחואנה וחשיש בעיקר בסביבותיו של רחוב פושר (Pusher Street).

נימבין, אוסטרליה

פסטיבל המארדי גרא בנימבין
נימבין (Nimbin) היא הבית של פסטיבל ה”מרדי גרא” השנתי ובעיקרון נחשבת ל”גן-עדן להיפים”.
על אף שמריחואנה נחשבת לבלתי-חוקית באוסטרליה, ידועה העיר נימבין בגישתה הסובלנית כלפי שימוש וסחר בסמים ונחשבת ליעד חובה לחובבי הצמח.

פורטלנד, אורגון

קופי שופ בפורטלנד
העיר פורטלנד היא ביתו של קפה-הקנאביס הראשון וכמו אוקלנד ודנבר מפעילה גישה סובלנית בנוגע לצריכה עצמית של מריחואנה וחשיש.
העיר הינה בעלת סגנון בוהמי ובה קהילת מריחואנה מגובשת ביותר.

ברצלונה, ספרד

Spannabis - ברצלונה
עישון מריחואנה בפומבי נחשב ללא רצוי אבל חוק חדש שעבר בינואר 2012 מתיר באופן רשמי את הגידול, הייצור, המכירה והצריכה של קנאביס ותוצריו – מריחואנה וחשיש, תחת פיקוח של המדינה.

ברצלונה מארחת בכל שנה את הפסטיבל “Spannabis” המומלץ מאוד לביקור וכן מהווה עיר מדהימה בפני עצמה הנודעת בארכיטקטורה המיוחדת של הרחובות והבניינים ומפורסמת במיוחד בזכות עבודות הארכיטקטורה יוצאות הדופן של האמן המפורסם גאודי.

נגריל, ג’מייקה

אירוח נפלא בנגריל
על אף ששימוש במריחואנה נחשב לבלתי חוקי באופן רשמי בג’מייקה, אם נעשה באופן צנוע נחשב לנסבל.
נגריל מאופיינת בתיירות מריחואנה, שמש נעימה, מוזיקת רגאיי, חופים, ים וג’וינטים לרוב. ניתן להשיג מריחואנה אצל רוב נהגי המוניות ברחובות העיר.

אוקלנד, קליפורניה

פסטיבל המריחואנה באוקלנד
האזור באוקלנד הנקרא “אוקסטרדם” מלא בקופי-שופס, חנויות לציוד גידול מריחואנה ואפילו אקדמיה לקנאביס הנקראת “אוניברסיטת אוקסטרדם”.
זהו אחד היעדים המועדפים על חובבי המריחואנה בעולם וניתן למצוא בו מגוון רחב של פעילויות נוספות כגון מסאג’ים, יוגה וכיוצ”ב.

וונקובר, קנדה

יום המריחואנה הבינלאומי בוונקובר
בביקור ב”וונסטרדם” – כינויו של רחוב הייסטינגס (Hastings) – ניתן לראות עד כמה עשירה תרבות הקנאביס בקנדה.
המשטרה מעלימה עין כמעט לחלוטין וניתן למצוא קופי-שופס וחנויות לממכר ציוד וזרעי מריחואנה לרוב.
הפארקים הירוקים בוונקובר מלאים במעשנים והריח כמובן נישא למרחקים.

יום המריחואנה הבינלאומי – 20.4 – בארה”ב או קנדה

420
המונח “ארבע-עשרים” (Four-Twenty) מתייחס גם ליום העשרים באפריל וגם לשעה 4:20 באותו יום ונתפס כתאריך המייצג את קהילת חובבי המריחואנה.
מקור המונח “420” נוצר בקרב קבוצת צעירים בעיר סאן-רפאל בקליפורניה בשנת 1971 אשר קראו לעצמם The Waldos ונהגו להיפגש בכל 4:20 אחה”צ עם סיום הלימודים כדי לעשן יחד ג’וינט או שלושה ליד אחד הפסלים בגינה הציבורית של בית הספר.

סטיבן האגר, עורך המגזין המפורסם High Times, הצליח לראשונה לעקוב אחר שורשי המונח 4:20 ואף יצר קשר עם שלושת החברים המקוריים שהמציאו את המונח אך אלו ביקשו להישאר בעילום שם (קנאביס אחרי הכל עדיין נחשב לבלתי חוקי).

20/04 או ה”עשרים באפריל” ידוע היום כ”יום המריחואנה הבינלאומי” ברוב מדינות העולם ובמיוחד בארה”ב ובקנדה ומושך מאות ואלפי אוהבי מריחואנה להתאגדויות ציבוריות.

ערים מומלצות לביקור ביום המריחואנה: סנטרל-פארק בניו-יורק, שער הזהב בסאן-פראנסיסקו, בולדר בקולורדו, טלהסי בפלורידה ועוד ועוד…

פירוט מלא על הדרכים להשגת מריחואנה בערי העולם, המחירים השונים במדינות השונות ויחס הממשלה והמשטרה לענייני סמים ניתן למצוא כאן.

חופשה נעימה!

יש כיוון

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר