מנכ”לית משרד המשפטים: “מליון ישראלים עבריינים – צריך לצמצם”

מנכ”לית משרד המשפטים מתייחסת לראשונה להתקדמות הצעת החוק לאי הפללת צרכני הקנאביס בישראל. בראיון לתכנית הבוקר של “רשת” אמרה כי יש בישראל למעלה ממליון אזרחים עם רישום פלילי וכי לעמדתה יש לבדוק כיצד מצמצמים זאת. צפו בדיון הקצר:

בעקבות הצבעת הממשלה הצפויה על הצעת החוק החדשה לאי הפללת צרכני הקנאביס, הופיעה באולפן תכנית הבוקר של “רשת” מנכ”לית משרד המשפטים עו”ד אמי פלמור וסיפרה על עמדת המשרד בנוגע להצעה ועל הקשיים מול השר לבטחון פנים ארדן שמסרב לתמוך בתיקון.

“כרגע השרה שוקלת הצעת חוק בסיסית שאומרת שסמים זה דבר אסור אך השאלה אם זה תמיד צריך להסתיים ברישום פלילי,” הסבירה פלמור. “החלופה היא קנס מנהלי שמשקף את האיסור אבל מהצד השני מצמצם את הפליליות למידתיות הנכונה לעבירה מהסוג הזה.”

“בישראל יש מידע פלילי אודות למעלה ממליון אזרחים,” הוסיפה. “המידע הזה מונע מהם לא רק להיות רואה חשבון או עורך דין, אלא גם להיות פראמדיק, משפחת אומנה, לקבל ויזה למקומות מסוימים בעולם, ומונע מקטינים להתגייס לצה”ל או משבש להם את השירות.”

אמי פלמור - מנכ"לית משרד המשפטים
עו”ד אמי פלמור – מנכ”לית משרד המשפטים: “יש מליון עם רישום פלילי – צריך לצמצם”

בהקשר לרישומים הפליליים המוטלים על צרכני קנאביס אמרה כי “נשאלת השאלה האם הדבר הזה הוא מחוייב המציאות” וכי “זה בהחלט ראוי למחשבה ויש לבדוק כיצד מצמצמים את זה.”

כשנשאלה מה הסיכוי שהחוק יעבור אמרה עו”ד שלמור כי “יש שיח שצריך להתנהל בין שרת המשפטים לשר לבטחון פנים וגם לשר ליצמן. כאשר השיח הזה יגיע למיצוי תהיה הסכמה האם ללכת בדרך כזו או בדרך אחרת.”

המנחים אף התייחסו לקמפיין הג’וינט החדש של הרשות למלחמה בסמים: “כמה טמטום בקמפיין אחד,” אמר אברי גלעד.

ההצעה תעלה להצבעה בממשלה ביום ב’ (13.6). ערב לפני כן יתכנסו מאות תומכי קנאביס מול ביתו של השר ארדן בסביון – פרטים כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר