טוען...

מירי רגב: “בעד קנאביס – גם למי שסתם רוצה לעשן”

בראיון לידיעות אחרונות מבהירה שרת התרבות מירי רגב כי היא תומכת בהתרת חלוקת קנאביס על ידי רופאי משפחה, גם עבור בעיות רפואיות קלות כמו לחץ או חרדה. “בעד קנאביס, אבל שלא ימכרו בקיוסקים,” היא מדגישה.

עד היום לא התבטאה שרת התרבות מירי רגב בנושא הקנאביס כלל, אך לאחר למעלה מ-2,500 הודעות שקיבלה בנושא דרך הפוסט במגזין, היא מציגה כעת בראיון למוסף “7 לילות” שפורסם בסופ”ש ב”ידיעות אחרונות” עמדה ליברלית יחסית לחבריה לממשלה.

“לא בקיוסקים”

נראה ששרת התרבות, החברה בועדת השרים שעתידה לקבוע את עמדת הממשלה כלפי הצעת החוק לדה-קרימינליזציה שהגישה ח”כ שרן השכל, מבינה היטב שצרכני קנאביס הם לא עבריינים, אך לא מוכנה שייפתחו בישראל חנויות קנאביס במודל אמסטרדם או קולורדו.

על פי דבריה בראיון נראה שרגב תומכת יותר בשיטה בה נקטה מדינת קליפורניה בארה”ב, שכבר בשנת 1996 התירה קבלת קנאביס רפואי במרשם רופא גם בעבור תסמינים או בעיות בריאותיות קלות.

“אני בעד קנאביס,” ענתה בתשובה לשאלה בנוגע לעמדתה כלפי סמים קלים, “אבל שלא ימכרו בקיוסקים. אני לא רוצה שהבת שלי תלך לקיוסק ותקנה קנאביס”.

“בעד קנאביס מרופא משפחה”

כאשר נשאלה מה חושבת על אלו המעוניינים לצרוך קנאביס לשימוש פנאי שאינו רפואי השיבה: “אותו דבר. כשאתה הולך לרופא משפחה ואתה אומר לו, אני בלחץ ומרגיש שזה ירגיע אותי, אז הוא ייתן לך את זה או שלא, באחריות הרופא. אני בעד לגליזציה של זה”.

עמדה זו של רגב היא בשורה לפחות עבור החולים, ובמידה ויאושר מודל כפי שהציגה השרה יוכל כל ישראלי בוגר ללקבל מרשם לקנאביס גם עבור כאבי גב, מיגרנות, לחץ וכד’, ולא רק בהתאם לרשימת ההתוויות הדרקונית.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר