מהומה בעלה ירוק: היו”ר הזמני הודיע כי הוא מדיח את מייסד המפלגה

בדרך לבית משפט? מייסד עלה ירוק בועז וכטל סירב לבקשת עו"ד חץ-דוד עוזר להתמנות כיו"ר המפלגה בבחירות הצפויות ובתגובה הודיע עו"ד עוזר כי הוא מדיח את וכטל מהמפלגה. וכטל טוען שמינויו של עו"ד עוזר פג עם ההכרזה על בחירות ולכן אין לו כל סמכות במפלגה ומנגד מאשים עו"ד עוזר את וכטל באי-סדרים

העניינים מתחממים במפלגת עלה ירוק: היו”ר הזמני היוצא של המפלגה, עו”ד חץ-דוד עוזר, הודיע כי הוא מדיח מתפקידו את מייסד המפלגה ומי שעמד בראש ההנהלה עד כה, בועז וכטל, ואף מאשים אותו באי-סדרים ובעבירות פליליות לכאורה. בתגובה השיב וכטל כי הוא זה שמחזיק בבעלות על המפלגה וכי דווקא עו”ד עוזר הוא זה שמודח מהמפלגה.

בשעה זו, לאחר התכתבות ביניהם שהובילה לפיצוץ, החלו הצדדים בבחינה משפטית של תקנון המפלגה ושל ההסכם שנחתם ביניהם באוגוסט 2021, בעת שוכטל מינה את עו”ד עוזר כיו”ר זמני לתקופת ביניים ולכאורה עד להכרזה על בחירות.

עיקר המחלוקת הוא על סעיף 7 להסכם שנחתם בין הצדדים, לפיו “ככל שיוכרז על בחירות חדשות, המינוי (של עו”ד עוזר כיו”ר המפלגה) ייפסק”. כמו כן, בסעיף 1 להסכם נקבע כי המינוי של עו”ד עוזר הינו “בהתנדבות ואינו מייצר כל חובה משפטית…”.

דקל עוזר בועז וכטל
עו”ד חץ-דוד עוזר, בועז וכטל

עו”ד עוזר מתעקש כי הוא עדיין היו”ר בפועל וכי העובדה שראש הממשלה הכריז על בחירות אין משמעותה שמינויו הסתיים שכן הכנסת עדיין לא התפזרה. לדבריו וכטל כלל לא מחזיק בפועל בזכויות במפלגה ולפיכך בסמכותו להדיח את וכטל מהמפלגה.

לחיזוק טענותיו אף שלח עו”ד עוזר מכתב רשמי לוכטל שכותרתו “ביטול חברותך בעלה ירוק”. לדבריו, וכטל השתתף בשנת 2019 בקמפיין מפלגת מרצ ובכך, בהתאם לתקנון המפלגה, “ויתר וכטל על חברותו במפלגה”.

מנגד, לטענת וכטל, שעמד בראש הנהלת המפלגה מזה 23 שנים מאז הקמתה בשנת 1999, הוא רשום כבא-כוח המפלגה וההסכם שנחתם למינויו של עו”ד עוזר כיו”ר פקע ברגע שפורסמה הצהרת ראש הממשלה על הליכה לבחירות.

כמו כן מפנה וכטל לסעיף 21 בתקנון המפלגה, הקובע כי “ארבעת מייסדי המפלגה (בועז וכטל, שלמה סנדק, גבריאל לוי, תמיר קמחי) יעמדו בראשה כל עוד ירצו בכך”. לדבריו, ה-3 האחרים עזבו זה מכבר והוא נותר ורוצה בכך ולכן הוא עומד עדיין בראשה.

שני הצדדים עומדים על כך שהם מוכנים לקחת את הסוגיה לבית המשפט. כל זאת קורה כשהכנסת טרם התפזרה באופן רשמי והבחירות, אם תתקיימנה, צפויות להיערך רק בתחילת נובמבר כנראה.

עלה ירוק
לוגו ישן של מפלגת עלה ירוק

יש לציין שעל פי הודעת רשם המפלגות במשרד המשפטים מחודש אפריל 2021, וכטל רשום אכן כפי שהוא טוען כבא-כוח המפלגה.

בהודעה שפירסם לפני מספר דקות עו”ד עוזר בדף הפייסבוק של מפלגת עלה ירוק, שנמצא תחת ניהולו, הוא מכנה את וכטל “דיקטטור” וטוען לאי-סדרים שהוא ביצע לכאורה.

“מייסד המפלגה בועז וכטל הודח מן המפלגה בגין אי-סדרים ובעיקר בגין תמיכה במפלגת מר”צ והכפפת האינטרסים של צרכני וצרכניות הקנאביס לטובת אינטרסים אחרים בשל דעותיו הפרטיות העומדות בניגוד מוחלט למטרות המפלגה ועקרונותיה על פי תקנון המפלגה,” כתב.

“הימים של וכטל וחברו קופטש הסתיימו כבר בשנת 2009 עם הכישלון המוחלט בקמפיין שביזה ועדיין ממשיך לבזות את חברי וחברות קהילת צרכני וצרכניות הקנאביס. מאז, וכטל מחזיק בצורה בלתי חוקית במפלגת עלה ירוק, ומכפיף אותה לאינטרסים שלו…”.

“אני מכריז בזאת על הדחת הדיקטטור שפעל להרס המפלגה והכפפת האינטרסים וטובת צרכני וצרכניות הקנאביס לטובת בני ובנות עמים זרים,” הוסיף. “עמדה זו אולי יכולה להיות לגיטימית, אבל לא במפלגת עלה ירוק. אני שם סוף לרודנות של וכטל.”

עוד לדבריו, “וכטל אינו בעלים של המפלגה כפי שהוא חושב בגלל שהוא שילם את האגרה על הקמתה, ואינו מעל התקנון של המפלגה. לאורך השנים הוא ביצע מעשים של הפרת אמונים שניתן לראות בהם עבירות פליליות כנגד מפלגת עלה ירוק.”

“אני לא רציתי להגיע לכך, אבל אם יהיה צורך – הכל ייפתח,” הוסיף. “הוא מודח על כך שהוא מאמין בעמדות שאין להן שום קשר לעלה ירוק והוא מכפיף את המטרות של עלה ירוק לעמדות האלה. זו רודנות ושחיתות, שלא לומר הפרת אמונים בתאגיד שזה ממש עבירה פלילית”.

כפי שפרסמנו כבר אתמול, עם ההכרזה על הליכה לבחירות עלתה השאלה האם עלה ירוק תתמודד הפעם אחרי שלא התמודדה מאז 2015. היו”ר הזמני היוצא עו”ד עוזר דרש לקבל מינוי כיו”ר לתקופת הבחירות אך מייסד המפלגה וכטל סירב.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר