מגלגל...
x

מדריך הכנת פילטר פחם – לסינון ריחות מחדר הגידול

לגידול בטוח: פילטר פחם הוא אחד האמצעים הנפוצים והחשובים ביותר לסינון ריחות לא רצויים מחדר גידול הקנאביס. בעוד שבחנות מוצר כזה יעלה לכם כמה מאות שקלים, ניתן להכין מודל ביתי שלו, זול ויעיל, בעזרת כמה מצרכים פשוטים.

בעית הריח הנידף מצמח הקנאביס במהלך שלבי הגידול המאוחרים שלו מטרידה מגדלים במדינות בהן הקנאביס אינו חוקי, החוששים מכך שהניחוח המתוק בגינה שלהם יפרוץ את תחומי חדר גידול ויגיע לנחיריים הלא נכונות. לצורך התמודדות עם הבעיה הופיעו במהלך השנים בשוק מגוון מוצרים ייעודיים להעלמת הריח, אולם השימוש בפילטר פחם הוא כנראה הפתרון היעיל והבטוח מכולם.

השימוש בפילטר פחם קיים למעשה כבר מאות שנים והיסטוריונים אף טוענים לראיות המעידות על כך שתרבויות מצריות עתיקות נהגו לנצל את תכונות הפחם לצורך טיהור מים. כיום בישראל השימוש הביתי הנפוץ ביותר בפילטר פחם יהיה כחלק ממכשיר קולט-אדים במטבח, כחלק ממתקן לטיהור מים או כאמצעי לסינון ריח בחדר גידול.

כשמדובר בפילטר פחם ייעודי המותקן בחדר הגידול למטרת סינון ריחות, יש צורך לחבר את הפילטר למכשיר נוסף – “מפוח”. מכשיר זה יבצע יניקה חזקה של אוויר אשר יעבור דרך גרגרי הפחם העוטפים את גוף הפילטר:

אופן העבודה - מכשיר פילטר פחם
כך זה עובד: מכשיר פילטר פחם בפעולה

גרגרי הפחם סופחים את הריחות השונים המצויים באוויר וגורמים לכך שהאוויר הנפלט מהמפוח יהיה נקי מניחוחות “מסגירים”.

הרכבת פילטר פחם ביתית מאפשרת למגדל להכיר טוב יותר את המנגנון (הפשוט למדי) באמצעותו פועל המכשיר החיוני הזה ובנוסף גם לחסוך כמה מאות שקלים מאחר ובחנויות השונות מסנן פחם בלבד (ללא מאוורר יניקה) מתומחר ב-300 ₪ וצפונה.

יחד עם זאת ראוי לציין כי רוב הדגמים המקצועיים הזמינים היום בשוק יבצעו את העבודה באיכות גבוהה ביותר, לכן הפילטר הביתי יהיה שימושי בעיקר עבור מערכות גידול בקנה מידה קטן. לחדרים גדולים מומלץ להשתמש בפילטרים המקצועיים.

מדריך הכנת פילטר פחם - המצרכים
הכנת פילטר פחם – המצרכים

המצרכים הנדרשים:

  • רשת ברזל/פלסטיק אלסטית (15 ש”ח למ”ר בחנויות לחומרי בנייה).
  • מאוורר יניקה 4 אינצ’ (150 ש”ח בחנויות הידרו או אחזקת בית).
  • פחם פעיל גרוס (25 ש”ח לק”ג ב’אמזון’ וקצת יותר בחנויות בארץ).
  • פחם ספוגי (מחנויות לציוד לבעלי-חיים).
  • גרביון

שלבי ההכנה:

1. בעזרת אזיקון, חוט או כל אלתור אחר שיעבוד יש להקיף עם הרשת את מאורר היניקה ולקבע אותה:

הכנת פילטר פחם - 1

2. חותכים את הפחם הספוגי במידה הנכונה ומכניסים אותו פנימה בצמוד לרשת כך שתיווצר מעטפת:

הכנת פילטר פחם - 2

3. מכניסים את הפחם הגרוס לתוך הגרביון, קושרים היטב ומניחים את הגרביון בתוך הרשת:

הכנת פילטר פחם - 3

4. כעת כל מה שנותר לעושות זה להתקין את מאוורר היניקה במקום הרצוי בחלל הגידול ולחבר אותו לחשמל, האוויר שיגיע אליו יעבור דרך שני סוגי הפחם שיספחו אליהם את מולקולות הריח וידאגו להוציא אוויר נקי ללא שום זכר לניחוחות הקנאביס המתוקים שמסריחים את הארון.

מדריך להכנת פילטר פחם ביתי

המודל שהוצג כאן הינו בסיסי פשוט ביותר והוא מדגים בצורה ברורה את שיטת העבודה של רוב מסנני הפחם הקיימים כיום בשוק. כמובן שניתן ואף מומלץ להתנסות בחומרים שונים ולאלתר תוספות ושדרוגים כיד המלך.

ראו עוד:
איך להכין מזגן ביתי נייד ב-10 דקות
מדריך להכנת “תה קומפוסט”
צפו: איך להכין באנג זכוכית


ערוץ הגידול

מדריכי גידול קנאביס


המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר