מבצע ‘שועל בכרם’: 2,400 שתילי קנאביס נתפסו בכרם בדרום הארץ

מאבק המשטרה בתופעת גידולי הקנאביס נמשך: במסגרת מבצע שקיבל את הכינוי ‘שועל בכרם’ איתרו והשמידו כוחות מג”ב ומשטרה 2,400 שתילי קנאביס שגדלו בכרם בסמוך למושב אמציה שבדרום הארץ.

אחרי הפסקה של כמעט שלושה שבועות חוזרת המשטרה לדווח על תפיסות גידולי קנאביס.

משמר הגבול מדווח על תפיסה של 2,400 שתילי קנאביס שגדלו בכרם הנמצא בשטחים החקלאיים של מושב אמציה בדרום הארץ.

על פי דיווח דוברות מג”ב השוטרים זיהו את השתילים לאחר סריקות שביצעו בכרם עקב חשדות.

עם גילוי השתילים נתפחה חקירה שנמשכה חודשים ובמסגרתה ארבו השוטרים לחשודים בגידול הקנאביס תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים.

לפני כשבועיים (4.9), עם תחילת קציר השתילים, הוקפצו למקום כוחות מג”ב שעצרו את “על חם” את החשודים – 2 בגירים וקטין תושבי תל שבע.

בפשיטה על המקום אותרו 925 שתילי קנאביס ולאחר חיפוש נוסף אותרו 1,484 שתילי קנאביס נוספים.

סך כל התפיסה על פי הדיווח – 102 קילוגרם קנאביס.

שתילי קנאביס כרם מושב אמציה

שתילי קנאביס כרם מושב אמציה

שתילי קנאביס כרם מושב אמציה

שתילי קנאביס כרם מושב אמציה

שתילי קנאביס כרם מושב אמציה

שתילי קנאביס כרם מושב אמציה

שתילי קנאביס כרם מושב אמציה

שתילי קנאביס כרם מושב אמציה

שתילי קנאביס כרם מושב אמציה

דיווח מג”ב:

“מאבק המשטרה בתופעת בסמים נמשך עם פעילות איכותית, רצף מודיעיני ושימוש ביכולות טכנולוגיות מתקדמות. פרשיית “שועל בכרם” שנוהלה על ידי בלשי משמר הגבול של משטרת ישראל הפועלים בדרום, מגיעה היום לסיומה.”

“במסגרת סיור שגרתי שביצעו בחודש יולי כוחות מג”ב ומתנדבים בגזרת הדרום, הבחינו הכוחות במספר חשודים בסמוך לכרם בשטחים החקלאיים של היישוב אמציה. חשדות השוטרים הביאו אותם לסריקות בתוך הכרם, סריקות במסגרתן הבחינו במספר גדול של שורות בהן שתולים מאות שתילי מריחואנה.”

“עם הגילוי פתחו בלשי מג”ב בחקירה שנמשכה מספר חודשים במסגרתה השתמשו הכוחות באמצעים טכנולוגיים מתקדמים שהביאו לתיעוד ממושך של חשודים שפקדו את הכרם וטיפלו בגידול הסמים. בתאריך 04.09.17 הוקפצו לכרם כוחות מג”ב בעקבות הגעתם של מספר חשודים לכרם שעל פי החשד החלו בקציר שתילי המריחואנה. ”

“במסגרת הפעילות המבצעית המהירה נעצר רכב ובו שלושה חשודים, 2 בגירים וקטין תושבי תל שבע וכנגד רכב נוסף שהחל להימלט מהמקום נוהל מרדף משטרתי במהלכו נטשו מספר חשודים את הרכב שבו נמצאו כ- 925 שתילי מריחואנה במשקל של כ- 54 ק”ג נטו.”

“בפשיטה שביצעו הכוחות בכרם אותרו כ- 1484 שתילים נוספים במשקל של כ- 48 ק”ג נטו. עוד עלה מהחקירה כי בעל הכרם, תושב אמציה השכיר את המקום לתושב צוחר שגם נעצר במסגרת החקירה כחשוד בגידול הסמים. ומספר ימים לאחר הפעילות הסגיר עצמו חשוד נוסף בחשד למעורבות בגידול הסמים.”

“היום צפוי להיות מוגש על ידי פרקליטות המחוז הדרומי כתב אישום מאוחד כנגד החשודים בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, ובמג”ב מוסיפים כי צפויים מעצרים נוספים בהמשך. בנוסף המשטרה הגישה בקשה לחילוט של שלושה רכבים וכ- 15,000 ש”ח השייכים לחשודים.”

“במג”ב מוסיפים כי זו אינה הפעם הראשונה בה עושים העבריינים שימוש במטעים ובשדות חקלאיים כמסווה לגידול סמים, לעיתים וכפי שהתברר לנו במקרה הזה החקלאי, בעל השטח לא מודע לגידול הסמים ולעיתים כפי שראינו בעבר נעשים נזקים גדולים לגידולים בשטח וזאת במטרה לאפשר את גידול הסמים.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר