מאסר עולם נגזר על מנהל “דרך המשי”

מאסר עולם נגזר על רוס אולבריכט, מייסד ומנהל שוק הסמים האינטרנטי ‘דרך המשי’. “תשאירי לי אור בקצה המנהרה,” ביקש מהשופטת, אך זו לא נעתרה לתחינותיו.

מייסד ומנהל שוק הסמים ב’דארק נט’, רוס אולבריכט, 31, נשפט אמש למאסר עולם בכלא. אולבריכט, שהקים את “דרך המשי” (Silk Road) בשנת 2011 ונאלץ לסגור אותו בשנת 2013 לאחר שנתפס על ידי ה-FBI, מכר על פי כתב האישום סמים בשווי כולל של למעלה מ-200 מיליון דולר.

הרשת האינטרנטית האלטרנטיבית ‘דארק נט’ איפשרה לקונים ומוכרים לבצע עסקאות בלתי חוקיות באופן אנונימי לחלוטין, בעזרת תשלום במטבעות ביטקוין שאינן משאירות חותם דיגיטלי ואינן מאפשרות מעקב ודרך דפדפן TOR המאפשר גלישה אנונימית לחלוטין.

רוס אולבריכט
“תשאירי לי אור בקצה המנהרה” – רוס אולבריכט, מנהל ‘דרך המשי’ – נשפט למאסר עולם

מאז שנת 2011 היה אולבריכט – שכינויו ב’דארק נט’ היה ‘דרד פייראט רוברטס’ – אחראי להפצה של 1 קילוגרם הרואין, 5 קילוגרם קוקאין, 10 גרם LSD ו-500 גרם של מתאמפטמין – שנרכשו דרך האתר.

אולבריכט נמצא אשם בתכנון לביצוע סחר בסמים, הלבנת כספים וחדירה למחשבים (האקינג) ועל פי הערכות הרוויח לפחות 18 מיליון דולר מניהול האתר.

“השאירי לי אור בקצה המנהרה”

על אף שבכה וביקש את רחמי בית המשפט, אמרה השופטת לאולבריכט כי הוא “אינו טוב יותר מכל סוחר סמים אחר” וכי “אין כל ספק שההתנהלות הבלתי חוקית שלו לא מתקבלת על הדעת”.

גם זה בטח יעניין אותך

“אני יודע שאת חייבת לקחת לי את שנות בגרותי, אבל אני מתחנן שתתירי לי לחיות את חיי הזקנה שלי,” ביקש אולבריכט, “תשאירי לי אור בקצה המנהרה.”

בסיום המשפט גזרה עליו השופטת עונש מאסר עולם בכלא פדרלי.

מעצרו של אולבריכט לא מנע את התפתחות הסחר בסמים ב’דארק נט’ ומאז שנסגר האתר “דרך המשי” קמו עשרות אתרים דומים הפועלים גם ברגעים אלו ממש.

לאחרונה דווח כי אולבריכט שילם לרופא שסיפק שירות ייעוץ לשימוש בסמים ללקוחות האתר, מה שהפך למעשה את רכישת הסמים באינטרנט לבטוחה יותר מרכישה ברחוב.

ראו גם:
האם בטוח יותר לקנות סמים באינטרנט?
אתר הסמים “דרך המשי” – עכשיו הסרט
מאיפה מגיעים הסמים הנמכרים בדארק נט?
מכשיר אוטומטי חדש יעשה עבורכם קניות בדארקנט

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר