לראשונה מזה 7 שנים: ירידה במחירי הקנאביס בישראל

‘היד הנעלמה’ של השוק החופשי עושה את שלה: אחרי 7 שנים בהן הקנאביס עולה לישראלים 100 ש”ח לגרם לפחות, לראשונה מסתמנת בשבועות האחרונים ירידה של עשרות אחוזים במחירים. ברגעים אלו מוצעים ב’טלגראס’ פרחי קנאביס איכותיים למדי גם ב-65 ש”ח לגרם בלבד ואף פחות מכך. “אם דבר כזה היה קורה בשוק הדיור כל המדינה כבר היתה יודעת מזה,” אומר אחד שקנה.

במהלך שנות ה-90 ותחילת שנות האלפיים נהגו הישראלים לרכוש קנאביס במחירים נמוכים יחסית, זאת בהתאם לאיכות המוצר הירודה יחסית, שהגיע בשקיות מלאות ענפים וזרעים ומקורו בעיקר בהברחות מגבולות מצרים ולבנון.

אך לאחר היציאה מלבנון וסגירת הגבול עם מצרים, כשבמקביל כניסת הרשתות החברתיות לחיינו ופתיחת ענף הקנאביס הרפואי, למד השוק הישראלי איך נראה קנאביס איכותי, מה ההבדל בינו לבין ה’חשאב‘ אליו היו מורגלים כאן – וגם איך מגדלים קנאביס באיכות גבוהה.

שינויים אלו בנוף הקנאביסטי הובילו לעליית מחירים חדה ביותר, מכ-40 ש”ח לגרם בשנת 2008 ל-60 ש”ח לגרם בשנת 2009 והלאה ל-80 ש”ח לגרם ב-2010 ועד ל-100 ש”ח לגרם (כמו זהב) ב-2011 ואילך – עד היום – מה שהציב את ישראל במקום ה-5 בעולם במחירי הקנאביס בשוק השחור.

המחיר היה ‘תקוע’ כך על 100 ש”ח לגרם במשך כ-7 שנים עד ששוק הקנאביס הישראלי קיבל דחיפה משמעותית בחודשים האחרונים, תודות להתפתחות המסחר המקוון בעיקר באפליקציית ‘טלגרם’ ולפרויקט ‘טלגראס‘ – שלראשונה חשף את המסחר הענף בקנאביס לכל.

מאז הקמת ‘טלגראס’ באפריל 2017, לפני שלושה חודשים בלבד, נראה שקניית קנאביס בישראל מעולם לא היתה פשוטה יותר. מספר הסוחרים הפעילים בקבוצות באפליקציה כבר חצה את רף ה-1,000 וגם מעצרים בודדים פה ושם לא הצליחו להאט את הקצב.

בעקבות הקלות היחסית ברכישת קנאביס כעת והעלייה בהיצע הסוחרים, פיללו רבים לרגע בו ‘היד הנעלמה’ של השוק החופשי תעשה את שלה ותביא לירידה טבעית במחירים. המגזין אף פתח בקמפיין פייסבוק קליל שקראה להורדת מחיר הקנאביס ל-50 ש”ח לגרם מקסימום וזכה לאלפי תגובות נלהבות.

100 ש"ח לגרם זה לא סביר – הגיע הזמן להוריד מחירים לא?#מקסימום50

Posted by ‎קנאביס‎ on Friday, January 27, 2017

לפני כשבועיים, בעקבות הכרזה (שקרית?) של המשטרה על תפיסה של סוחרים מהטלגראס, החליטו מנהלי הפרויקט להכריז בראיון לערוץ 2 שבתגובה להצהרות המשטרה בכוונתם לפעול להורדת המחירים במטרה להגדיל את נתח השוק ובכך לקרב את הלגליזציה.

זה לקח רק ימים ספורים עד שהרעיון חילחל ונראה שכעת – חודשיים בלבד אחרי שבראיון עם סוחרים בטלגראס הצהירו אלו על מחירון לא זול – יכולים הישראלים לראשונה מזה שנים למצוא קנאביס במחירים שפויים מעט יותר, שמתקרבים, גם אם לא עד הסוף, למחירים המקובלים באירופה, קנדה וארה”ב.

“הרגע ראיתי פרסום בטלגראס באזור תל אביב על 10 גרם ב-700 שקל,” דיווח לנו עוד בסוף השבוע שעבר א’, צרכן קנאביס ישראלי, בהודעה ששלח לדף הפייסבוק של המגזין. “כן זה עדיין יקר, וכן זה רחוק מהמחיר שקנאביס אמור להימכר, אבל זה ירידה במחיר של 30% מהמחיר המקורי ששילמתי ב-5 שנים האחרונות. וחלק גדול מזה זה גם בזכותכם… אז תודה.”

“אני זוכר סיאטוציה שבה סוחר לא הסכים לרדת למחיר 950 ש”ח על 10 גרם… וכיום 10 ב-800 זה כבר נפוץ,” הוסיף א’. “מפה זה רק שאלה של זמן כמה מהר נבין שקנאביס כבר לא עולה 100 ש”ח לגרם. אבל אני אופטימי. 1,000 סוחרים זה כבר היצע רציני מול הביקוש.”

ביקשנו מא’ שימשיך לעקוב ולעדכן על התפתחות הדברים כדי לוודא שלא מדובר במקרה חד-פעמי אלא בשינוי מהותי של ממש, כמו גם כד לוודא שהמחירים המוצעים הם אמיתיים ושהקנאביס הנמכר עבורם הוא איכותי ולא מהסוג הגרוע ביותר.

גרם קנאביס ב-70 ש"ח
הסחורה שקיבל א’ בתמורה ל-70 ש”ח לגרם

“הסוחר blinky bill הציע היום 10 גר’ ב700 שקל – מחיר של 70 ש”ח לגרם,” עידכן א’ כעבור מספר ימים. “הסוחר freelanser הציע היום 15 גר’ ב1100 ש”ח – מחיר של 73 ש”ח לגרם והסוחר buldogreen הציע היום 15 גר’ ב-1000 ש”ח – מחיר של 66₪ לגרם! הסוחר ‘מקופלת’ מציע 10 גרם ב-700 והוא כבר הרביעי ברשימה.”

הבוקר (ה’) כבר דיווח א’ שרכש בעצמו 10 גרם קנאביס בעלות של 600-650 ש”ח בלבד, כלומר 60-65 ש”ח לגרם. ירידה של 35-40% במחיר עד כה. “היום בבוקר התארגנתי על 10 גרם ב-700 שקל,” דיווח וציין כי “מדובר בחומר מעולה! הסוחר askobar pablitoo עושה לגליזציה שקטה.”

“אם דבר כזה היה קורה בשוק הדיור אני מניח שכל המדינה כבר היתה יודעת מזה,” סיכם א’. “בגלל שמדובר פה במוצר שהוא לא חוקי, המחיר לעולם לא ירד למי שמתכנן להתארגן על גרם אחד בודד. אך השינוי האמיתי במחיר כאן למי שמתכנן להתארגן על 10+ גרם.”

יש לציין שמרבית המחירים עדיין עומדים על בין 80 ל-100 ש”ח לגרם, אך בהחלט ניתן להבחין בניצנים של שינוי משמעותי בגרף מחירי הקנאביס בישראל. יש כרגע לפחות 4 הצעות זמינות לפרחי קנאביס ב-60 עד 70 ש”ח לגרם בלבד.

הנה רק חלק מההצעות הזמינות שמצאנו בטלגראס לקנאביס במחירים זולים:

קנאביס זול בטלגראס

קנאביס זול בטלגראס

קנאביס זול בטלגראס

קנאביס זול בטלגראס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר