מגלגל...
x

לראשונה: ישראלי, רופא, נעצר עם קנאביס בדובאי

פרסום ראשון: בחדרו של רופא ישראלי שהגיע לדובאי לכנס נמצאה חתיכת חשיש במשקל חצי גרם. הוא נעצר לחקירה, עוכב ורק בחלוף חודש שוחרר בחזרה לישראל. עורך הדין שייצג את ש' מאשים את השגרירות הישראלית בהתעלמות מהמקרה ומזהיר את התיירים הישראליים: "סמים בדובאי זה כמו רצח"

מקרה ראשון של מעצר של ישראלי בדובאי בגין שימוש בקנאביס: ש’ (בן 40), רופא ישראלי מדרום הארץ, אב למשפחה בת 4 ילדים המבצע שירות מילואים פעיל ביחידה מובחרת, שהגיע למדינה כדי להשתתף בכנס מקצועי של רופאים מכל העולם.

במסגרת הביקור בדובאי הגיעה לידיו של ש’ חתיכת חשיש במשקל 0.5 גרם שרכש לצורך שימוש עצמי, אותה השאיר בחדר המלון. כשעזב את החדר, הגיעה החדרנית לנקות את החדר וזו נחשפה לחשיש שהיה במגירה בשידה שליד המיטה. 

החדרנית מיהרה לדווח על הממצא למשטרת דובאי, שבערב הגיעה לעצור את ש’ בגין החזקת סמים אסורים.

לדברי עו”ד זיו אגמון, בעל משרד עורכי דין ישראלי בדובאי שייצג את ש’, ש’ אינו משתמש בקנאביס באופן קבוע, אך האווירה של החופש הביאה אותו להקל על ראשו והוא עישן בחדר המלון. 

רופא ישראלי נעצר על קנאביס חשיש דובאי איחוד האמירויות
רגע השחרור והחזרה לארץ מלווה על ידי קצין משטרת דובאי

“מאחר ומדובר במקרה סמים ראשון של ישראלי, התבקשנו על ידי גורמי ממשל באמירויות לעזור בייצוג של ש’ וזאת לאחר שמשפחתו פנתה אל השגרירות בבקשה לעזרה,” מסביר עו”ד אגמון בשיחה עם מגזין קנאביס.

“הציעו לו קצת חשיש והוא חשב שלא יקרה כלום, הוא קנה את החשיש ושם במגירה. בערב כבר התחיל הסרט הרע, ש’ נעצר לחקירה ומאז ניהלנו עבורו ‘מלחמת עולם’.”

“כחודש ימים ניהלנו מערכה משפטית קשה שכללה שחרור מהמעצר, בדיקות ואימותים מול מעבדות המשטרה, ניהול ההליך בבית המשפט בדובאי ולבסוף שחרורו מהכלא האמירתי והחזרתו אל הארץ,” הוסיף.

לאחר חודש ימים במהלכם נאלץ לשהות בדובאי בשל צו עיכוב יציאה שהוטל עליו, ש’ נשפט לקנס כספי בסך כ-9,000 ש”ח וגירוש מאיחוד האמירויות.

“אנשים צריכים לדעת שעל אף הקלילות שיש באוויר בדובאי, סמים מכל סוג הם מחוץ לתחום ולא חוקיים,” מזהיר עו”ד אגמון. “חבל להסתבך וכדאי לתכנן את הטיול בצורה אחרת ולהימנע מאי נעימות. הפעם זה עוד נגמר בטוב”.

עורך דין זיו אגמון
“על אף הקלילות שיש באוויר בדובאי, סמים מכל סוג הם מחוץ לתחום” – עו”ד זיו אגמון

לדבריו “אין לנו בארץ שום הסברה בעניין הזה ואנשים מגיעים לכאן במחשבה שהכל מותר… רק שוכחים שמדובר במדינה מוסלמית, שמרנית מאוד ומפוקחת, ש’ באמת לא ידע שלא מעשנים כאן חשיש ושכאן זה כמו רצח מבחינת רף הענישה”.

לגבי החוקים הנוקשים כלפי סמים בדובאי הוא מציין כי “על שינוע של סמים (כאלה שמביאים איתם מהארץ) אפשר לקבל גם עונש מוות על פי החוק האמירתי. על שימוש עצמי אפשר גם 4 שנים של מאסר בפועל”.

עו”ד אגמון גם מטיח האשמות בשגרירות הישראלית בדובאי: “דווקא ברגע הזה ש’ קיבל כתף קרה מהמדינה שלנו, כשפנה לשגרירות פשוט אמרו לו שאין להם מה לעשות בעניין ושהם יעבירו את זה למשרד החוץ. אני בספק אם מישהו שם בכלל זוכר שהוא קיים”.

ש’, שברגע המעצר הרגיש שכל עולמו חרב, כשהוא נמצא במדינה זרה, לא מכיר אף אחד ולא יודע למי לפנות, מסר למגזין קנאביס: “לא חשבתי שאני אסתבך ככה על דבר כזה קטן. היה לי הרבה מזל ואני מקווה שילמדו מהמקרה שלי בעתיד”.

קוראי מגזין קנאביס זוכרים בודאי את הכתבה שפורסמה כאן בשנה שעברה ופירטה האם קנאביס חוקי בדובאי, מה העונשים בגין החזקת חשיש ומה תושבי איחוד האמירויות בכל זאת עושים כדי לתפוס ראש (ספוילר: נמלים אדומות).

עדכון (29.11.21): הקלה בחוקי הקנאביס באיחוד האמירויות – פרטים כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר