מגלגל...

לראשונה בחנויות: הידרו רפואי – קנאביס ממתקן גידול אירופוני

מחרתיים יגיעו לחנויות 'אדיסון' ו'גלילאו' - שני זני הקנאביס הראשונים בישראל שמקורם בגידול "הידרו" אווירי (אירופוני), ממתקני גידול אינדור מיוחדים, אנכיים, שלטענת החברה היצרנית משפרים באופן משמעותי את התוצר.

מתקן גידול אנכי של חברת "רוקע", יוצאי 8200, במפעלי חברת 'קנאשור' באשדוד
מתקן גידול אנכי של יוצאי 8200, במפעלי חברת ‘קנאשור’ באשדוד

שני זני קנאביס חדשים, ‘אדיסון’ ו’גלילאו’ של חברת ‘קנאשור‘ (Cannassure), מגיעים השבוע לחנויות (בתי המרקחת המורשים) ויהיו הראשונים בשוק הקנאביס החוקי בישראל שגודלו בשיטת “הידרו” (הידרופוניקה), כלומר ללא אדמה, על מצע ניטרלי המושקה במים מועשרים במינרלים בכמויות מדויקות שאמורות לשפר את היבול.

שני הזנים, שנחשפו לראשונה כבר לפני כחצי שנה במגזין קנאביס, הם גם הראשונים בשוק שקנאשור מייצרת בעצמה, סדרת ‘אינדור’ (Indoor), לאחר שהחלה בשבועות האחרונים בשיווק קנאביס מסדרת ‘סלקט’ (Select) שמקורו בגידולי חממות של חברות אחרות. בכך מצטרפים זני ההידרו לרשימה מכובדת של זני אינדור חדשים בשוק.

למעשה, במקרה של ‘קנאשור’, מדובר בתת-שיטה של הידרופוניקה, שנקראת אירופוניקה (Aeroponics), ומשמעותה גידול הצמחים ללא מצע כלל, כשהם תלויים באוויר ורק מים מועשרים מותזים על שורשיהם בקביעות. המתקן הייחודי שמאפשר זאת, מתוצרת חברת “רוקע” של יוצאי יחידה 8200, נמצא במפעל קנאשור באשדוד לצד מתקן גידול מאוזן שמהווה המקור העיקרי לאספקה.

הצצה למתקן הגידול האירופוני של קנאשור
אריזות קנאביס אינדור קנאשור
אריזות ‘אדיסון’ – מיום חמישי השבוע בחנויות נבחרות

אין הוכחה חותכת לכך שקנאביס “הידרו” הוא טוב או חזק יותר, אך הוא אמור להיות לכאורה נקי ויציב יותר. אף על פי כן, נאלצה החברה לחזור בה מדיווח שפירסמה לבורסה על שיווק צפוי של הקנאביס הראשון בישראל ללא הקרנה (“עיקור”), זאת מכיוון שחלק מהמלאי חרג מרמות הנקיון המותרות בישראל, הנחשבות לקפדניות בעולם. יש לציין שכל מוצרי הקנאביס בישראל עוברים תהליך זהה.

הזן ‘אדיסון‘, זן סאטיבה עשיר ב-THC שמקורו בהכלאה בין האשפלנט (HashPlant) לקריטיקל מס (Critical Mass), ימוקם בקטגוריית T20/C4. הזן ‘גלילאו‘, זן אינדיקה מאוזן, ימוקם בקטגוריות T10/C10 וכן בקטגוריה T5/C10. כפי שניתן לראות בתמונה, חלק מפרחיו של ‘גלילאו’ הם בעלי גוון סגול ושני הזנים נראים עשירים בטריכומות.

זן קנאביס גלילאו של קנאשור T10/C10
זן קנאביס ‘גלילאו’ (T10/C10) אינדיקה מסדרת INDOOR של ‘קנאשור’ – החל מהשבוע בבתי המרקחת
תפרחת קנאביס 'אדיסון' סאטיבה T20/C4 - הידרו רפואי קנאשור
תפרחות קנאביס ‘אדיסון’ סאטיבה T20/C4 – הידרו רפואי של קנאשור

לדברי החברה חלק מיתרונות המערכת האירופונית הם ירידה של 75% בשעות העבודה לעומת גידול מסורתי, פי 2.5 תפוקה למטר, ללא צורך בחומרי הדברה כימיים, פחות זיהומים, חיסכון במים, עלויות דישון נמוכות, שליטה ברמות התזונה, הדירות גבוהה, קיצור מחזור הגידול והגדלת מספר המחזורים בשנה (6 מחזורים איכותיים בשנה מול 2-3 בגידול חממה), חסכון בכח אדם, ניצול שטח הגידול ועוד.

שמם של הזנים החדשים, אדיסון וגלילאו, הם על שם הממציאים הידועים תומס אדיסון וגלילאו גליליי. מקור הזנים בגנטיקה של החברה הישראלית RCK, של חוקר הקנאביס המוכר ד”ר נועם צ’כנובסקי. מחירה של שקית 10 גרם קנאביס מזן ‘אדיסון’ יהיה 289 ש”ח ושל ‘גלילאו’ 259 ש”ח. שני הזנים יושקו בבתי מרקחת נבחרים מחרתיים (חמישי).

בקרוב צפוי להצטרף לסדרת ‘אינדור’ של ‘קנאשור’ גם זן T20 נוסף, ‘בל‘ (Bell), סאטיבה ממקור ‘קולומביאן גולד’ (Colombian Gold) מתוצרת מתקני האינדור של חברת ‘קנערבה‘. במסגרת סדרת ‘סלקט’ יימשך השיווק של זנים ממו”פ של פרופ’ משה פליישמן, שנתן לאחרונה בריאיון למגזין קנאביס הצצה לעתיד של טיפוח זני קנאביס.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר