לקראת העצרת: מעשנים ג’וינט בכנסת

בעקבות הקשיים המוטלים על החולים המטופלים בקנאביס רפואי, ולקראת העצרת לקידום הקנאביס שתיערך ביום ה’ הקרוב (29.5) והצעות החוק החדשות שתוגשנה במהלך החודש הבא, הגיעו פעילים לכנסת ישראל לצורך מפגש עם חברי כנסת ורופאים, חילקו ספרי הסברה לח”כים וגם – עישנו ג’וינט אל מול המצלמה.

שלומי סנדק, פעיל הלגליזציה הותיק ונציג מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל, הגיע יחד עם עו”ד יניב פרץ, ממארגני עצרת “הגיון בריא” שתיערך ביום ה’ הקרוב בתל אביב, למשכן הכנסת, שם נפגשו עם ח”כים, רופאים ומטופלים ופירטו בפניהם את הקשיים העצומים בהם נתקלים החולים המחזיקים ברשיונות קנאביס רפואי. לאחר הפגישה חילקו ספרי הסברה לח”כים ואף עישנו ג’וינט בכנסת.

צפו:

“יזמתי את המפגש כדי לאפשר לחברי הכנסת לקבל עדכון אמיתי מהשטח ולא להסתמך רק על דיווחי משרד הבריאות,” מספר שלומי סנדק, שחילק לח”כים את הספר שפירסם לאחרונה ובו מעללי משרד הבריאות כנגד החולים. “חלק מהרופאים שנטלו חלק במפגש ביקשו שלא לפרסם את שמם ‘כדי שלא לפגוע בסיכויי מטופליהם לקבל את האישור מהיק”ר’.”

שלומי סנדק
שלומי סנדק

במהלך המפגש תיארו הרופאים כיצד בניגוד להבטחות שרת הבריאות, הליך הגשת הבקשות לשימוש בקנאביס רפואי הפך בחודשים האחרונים לארוך ומסורבל יותר, כאשר לא פעם המלצות הרופאים נדחות בשרירותיות או מטעמים לא מובנים.

עוד טענו הרופאים כי המלצותיהם להעלאת מינון מאושרות לעתים רחוקות וכי מאחר והיחידה לקנאביס רפואי מתעכבת בחידוש הרישיונות, ישנם מקרים רבים מידי של חולים שנותרו ללא חידוש רישיון.

“כתוצאה מהמצב נפגע הרצף הטיפולי של החולים והם נאלצים לשוב וליטול משככי כאבים אופיאטים, או לצאת ולחפש את התרופה בשוק השחור,” מסביר סנדק. “כך למשל, חולה בעל ותק טיפולי של מספר שנים קיבל המלצה מהרופאה המטפלת להעלאת המינון החודשי שלו ובתגובה קיצר לו משרד הבריאות את הרשיון.

צפו בקטעים מהפגישה שנערכה בכנסת:

בתחילת השבוע פורסמה הצהרה בינלאומית של ארגונים, מדענים ורופאים בכירים אשר קוראים להתרת הטיפול בקנאביס באופן חופשי על ידי רופאים. לחתימה והצטרפות להכרזה לחצו כאן.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר