מגלגל...

ח”כ רול: “לגליזציה – הפתרון למשבר הכלכלי”

לכבוד יום הקנאביס הבינלאומי שחל היום (20.4) מציע ח"כ עידן רול לחברי הכנסת והממשלה לתמוך בהצעת חוק ללגליזציה של קנאביס, זאת בין השאר כפתרון למשבר הכלכלי שנגרם עקב מגפת הקורונה.

בנאום במליאת הכנסת לכבוד יום הקנאביס הבינלאומי החל היום (20 באפריל) קורא חבר הכנסת הצעיר עידן רול ממפלגת ‘יש עתיד’ ללגליזציה של קנאביס בישראל, זאת כפתרון למשבר הכלכלי שנגרם בעקבות מגפת הקורונה וכדי לייצר מקומות עבודה חדשים, להכניס מיסים למדינה ולהמריץ את התעשייה המקומית.

“משבר הקורונה הוא מגפה כלכלית חסרת תקדים למשק הישראלי,” פתח ח”כ רול. “דווקא עכשיו אפשר להזניק את התעשייה, זה תלוי בנו, חייבים לחשוב מחוץ לקופסה, להיות יצירתיים. היום מצוין יום הקנאביס הבינלאומי. קנאביס הוא כבר מזמן לא איזה צמח שמעשנים. אם מישהו בממשלה עדיין תופס קנאביס כחבורת סטלנים שמעבירים ביניהם ג’וינט, הוא מפספס בענק”.

דבריו המלאים של ח”כ רול היום (20.4) בכנסת

עוד אמר כי “מדובר במנוע צמיחה כלכלי אדיר שיכול לעזור לנו לצאת מהמשבר – מוצר שמשתלב ומניע קדימה תעשיות מהחשובות שיש לנו – תרופות, מזון, קוסמטיקה, חקלאות, טכנולוגיה, ועוד. במקום להמשיך ולהתעסק באכיפה ודיונים על צריכה עצמית, הגיע הזמן שממשלת ישראל תראה ירוק בעיניים, לא של קנאביס אלא של כסף. כסף שיספק מקומות עבודה למובטלים ויכניס למדינה מיסים.”

“ממשלת ישראל, את חיה בעבר,” סיכם. “יש פה דור חדש שמזהה תעשייה, הזדמנות אדירה, ודורש שישראל תוביל כמעצמת קנאביס. אתם לא חייבים להבין את זה, אבל אתם חייבים לתת לזה לקרות. הכלכלה שלנו צריכה את זה. כצעד ראשון הגיע הזמן ללגליזציה מלאה שתבטל את התפיסה המיושנת של קנאביס כסם אסור, תסיר חסמי רגולציה ותתן זריקת עידוד לענף. אני קורא לח”כים לתמוך בהצעת החוק ללגליזציה של קנאביס, אפשר לצאת מהמשבר הזה מחוזקים.”

דבריו אלו של ח”כ רול מנוגדים לכאורה לעמדת מנהיג מפלגתו, ח”כ יאיר לפיד, שהיה ממתנגדי הלגליזציה הבולטים בישראל ואף הפיל יחד עם חברי ‘הרשימה המשותפת’ את הצעת החוק לאי-הפללה. לאחרונה הקל מעט לפיד את גישתו והביע תמיכה בביטול הפללת צרכני הקנאביס, אך טרם הצהיר כי יתמוך בלגליזציה מלאה. ח”כ בוגי יעלון, שהצטרף ללפיד לאחרונה, אף הוא מתנגד לגליזציה מוצהר. לא ברור אם כן כיצד רול יקדם את הנושא בתוך מפלגתו והאם יזכה לתמיכת מנהיגי הסיעה, אך הוא בהחלט קול חשוב בכנסת בעניין זה ובודאי יתמוך בהצעה כזו גם מהאופוזיציה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר