“כלוא בתנאים קשים”: קשר ראשון עם מנהל טלגראס באוקראינה

עמוס סילבר כלוא בתנאים קשים בקייב, אוקראינה - זאת לטענת עורכי דינו בניגוד לחוק ולאמנות בינלאומיות. 'ניהל פלטפורמה טכנולוגית, לא סחר בסמים,' הם אומרים. ביום ה' תיערך מסיבת עיתונאים.

6 ימים לאחר שנעצר באוקראינה זכה היום (ב’) מנהל ארגון טלגראס עמוס סילבר לקשר ראשון עם גורם ישראלי.

סילבר שכר את עורכי הדין ניר יסלוביץ ודניאל פאר כדי שייצגוהו בהליך המשפטי הצפוי לו ויסייעו לו בהליך השחרור מהמעצר באוקראינה.

עורכי הדין ניר יסלוביץ ודניאל פאר בקייב, אוקראינה
עורכי הדין דניאל פאר וניר יסלוביץ. קייב, אוקראינה

לטענת עורכי הדין, שטסו במיוחד לקייב בירת אוקראינה, סילבר כלוא לבקשת מדינת ישראל בתנאים קשים ביותר ובניגוד לאמנות בינלאומיות.

“מרשי עצור לצרכי חקירה על פי דרישת ישראל, הליך שאין לו כל ביסוס חוקי או חוקתי באף מדינה,” סיפרו עו”ד פאר ועו”ד יסלוביץ בשיחה עם מגזין קנאביס הערב.

עוד הם אומרים כי “הגם שמעולם לא הכחיש כי הוא בעלים של פלטפורמה טכנולוגית גרידא, מעולם לא נחשד בסחר בסמים”.

מתקן הכליאה בו עצור עמוס סילבר
מתקן הכליאה בו עצור סילבר בקייב

ביום חמישי הקרוב לאחר חזרתם ארצה יערכו עורכי הדין מסיבת עיתונאים מיוחדת, במהלכה יחשפו פרטים חדשים על הפרשה ויפרטו את הכיוון המשפטי בו יבחרו.

“היום לאחר ביקור של עמוס נחרדנו לגלות את תנאי הכליאה בהם הוא שוהה,” מסרו עורכי הדין הערב. “עם שובנו לארץ ביום ה’ נכנס מסיבת עיתונאים ונפרוט את האסטרטגיה המשפטית בה ננקוט”.

עץ מבנה טלגראס
עץ מבנה טלגראס (מקור: משטרת ישראל)

כזכור סילבר נעצר על ידי המשטרה האוקראינית לאחר שהגיע לאוקראינה מארה”ב שם שהה עד כה ושם הוא גם מחזיק באזרחות.

בתחילה לא היה ברור מדוע הוא בחר לעזוב את ארה”ב ולהסתכן בהגעה לאירופה אך לבסוף הסתבר שהוא עשה זאת לאחר שקיבל הזמנה פיקטיבית להשתתף בחתונה של מי שהוא חשב כתומך או חבר.

מעצרו נערך במסגרת מבצע נרחב של יחידת הסייבר של להב 433 וימ”ר צפון, כולל פעילות בחו”ל, בסופה נעצרו 41 חברים נוספים במה שמכונה על ידי המשטרה ‘ארגון פשיעה’.

המשטרה מאשימה כי סילבר ושאר העצורים משדרת הנהלת טלגראס חשודים בביצוע עבירות של ניהול ומימון ארגון פשיעה, סחר בסמים, הלבנת הון, עבירות מס ועבירות נוספות.

הבוקר (ב’) שוחחרו לביתם לפחות 3 מתוך 41 העצורים בישראל, כולל אחיו של סילבר, דוד, שטוען שנעצר רק בגלל קרבתו לאחיו ועל לא עוול בכפו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר