מגלגל...
x

כך תוכלו לדעת בודאות שאף אחד לא מישש את הקנאביס שלכם קודם

מסתבר שלא מעט מהרוקחים בבתי המרקחת לקנאביס מאפשרים למטופלים לפתוח את אריזות הקנאביס הרפואי עוד לפני הרכישה כדי "למשש" את הפרחים ולבדוק את גודלם. רק שתי חברות, אולי שלוש, מקפידות על אריזה תקנית שתמנע פגיעה בפרחים עקב מישוש של לקוח אחר. כך תדעו לזהות זאת

בעקבות הפיכת הקנאביס הרפואי למוצר הנמכר בבתי המרקחת, נקבע בין השאר כי הוא יגיע ארוז בתוך שקית, שתהיה ארוזה בתוך קופסת קרטון, או לחילופין בתוך צנצנת קשיחה. החלטה זו חיובית בסך הכל כי היא מגנה על התוצרת עצמה, כלומר על התפרחות, מפני פגיעה פיזית שעלולה להביא לשבירת הטריכומות בפרח, החלק שמכיל את הרכיבים הפעילים THC ו-CBD.

רוב מוחלט ממטופלי הקנאביס הרפואי מעדיפים את הפרחים הגדולים ביותר (למרות שלא בטוח שההעדפה מוצדקת), אך מכיוון שיצרני הקנאביס לא מקפידים על אחידות הסחורה באריזות, ומאחר והאריזות אינן שקופות כי חשיפה לאור עלולה לפגום בטריכומות ובאיכות הקנאביס, אין למטופלים דרך לדעת האם השקיות מכילות פרחים גדולים או קטנים.

פתיחת אריזת הקרטון של קנאביס (וגם של תרופות) בבית המרקחת בטרם התבצע תשלום וניפוק רשמי, היא לטענת חלק מהגורמים המקצועיים בענף דבר שהוא אסור, אך בכל זאת הם מאפשרים זאת מכיוון שחלק מהמטופלים מבקשים, לעתים אף דורשים, למשש את השקיות בטרם הרכישה במטרה לנסות לדעת מה יש בפנים – פרחים גדולים או קטנים.

אריזת קנאביס רפואי תקנית שמונעת פתיחה מוקדמת ופגיעה בפרחים
אריזת קנאביס רפואי תקנית שמונעת פתיחה מוקדמת ופגיעה בפרחים

גורמים אחרים בענף הרוקחות טוענים בשיחה עם מגזין קנאביס כי דווקא אין שום איסור על הנוהג הזה. “מבחינתי, אם אין סוגר בטיחות על גבי האריזה החיצונית, הקרטון, אז אין מניעה,” אומר אחד מבכירי הרוקחים בארץ. “בתרופות רגילות יש מדבקת בטיחות ולכן איננו מאפשרים פתיחה אלא רק בסוף הניפוק, אבל בקנאביס אין, אז מאפשרים. אין בנושא תקנה או נוהל.”

לצד הרצון ההוגן של המטופלים לדעת מה בעצם הם מקבלים, יש גם מי שמלינים על התופעה וטוענים שלמישוש כזה של השקית ולבחירה בשקיות שמכילות פרחים גדולים בלבד, יש משמעויות של פגיעה אפשרית במטופלים אחרים משתי סיבות מרכזיות: 1. מטופלים שלא “ממששים” נותרים עם הפרחים הקטנים, ו-2. כאמור, הטריכומות בשקיות הממוששות נשברות.

וודינג קייק של פיס נטורלס
אריזה תקנית שמונעת פתיחה מוקדמת ומישוש של הפרחים בטרם הניפוק

גם אם כפי שציין הרוקח הבכיר אין נוהל בפקודת הרוקחים שאוסר פתיחת אריזת הקרטון בטרם הניפוק, על פי נהלי היחידה לקנאביס רפואי לאריזת מוצרי קנאביס כן ישנה חובה שגם אריזת הקרטון, ולא רק השקית, תהיה כזו שלאחר פתיחתה תיווצר עדות לפתיחה.

מבדיקת מגזין קנאביס הבוקר עולה כי רוב מוחלט מבין החברות, למעשה אפשר לומר שכולן למעט שתיים או שלוש, לא מקפידות על הנוהל הזה ואצל רובן ככולן הקרטון סגור רק בקיפול רגיל כך שלא ניתן לדעת האם הקרטון נפתח קודם וניתן לפתוח ולסגור אותו שוב ושוב ללא שום עדות לפתיחה מוקדמת ומישוש.

אז מה עושה מי שרוצה לדעת בודאות שלא “מיששו” את הקנאביס שלו קודם? מקפיד לרכוש רק אריזות עם תיעוד לפתיחה מוקדמת על גבי קרטון האריזה, לדוגמה: האריזות של חברת תיקון עולם שעל פתח הקרטון שלהן מודבקת מדבקה כפי שניתן לראות בתמונה לעיל, או צנצנות קנאביס מפלסטיק שנכון להיום ומזה כשנתיים מוצעות רק על ידי חברת קרונוס (פיס נטורלס).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר