מגלגל...

יש כיוון? שיטה חדשה מאפשרת סחר קנאביס בפייסבוק

שיטה חדשה הנעזרת במערכת התיוגים של פייסבוק מאפשרת מזה זמן רב קניות ומכירות קנאביס חופשיות, כאן בארץ ישראל ובעברית. הכל מתרחש בפרופיל הפייסבוק של פעיל הלגליזציה עמוס סילבר, שהוא עצמו בכלל נמצא בארה”ב, לא קשור לעסקאות בין הצדדים ואפילו לא מרוויח עמלה לדבריו.

עמוס סילבר, פעיל הלגליזציה המוכר שנעצר, שוחרר ונסע לארה”ב לעבוד בחוות קנאביס בקליפורניה, מצליח לתרום לנפיצות הירק בישראל גם כאשר הוא בכלל לא כאן.

בעזרת שיטה חדשה המשתמשת במערכת התיוגים של פייסבוק, מצליחים מוכרים וקונים ליצור קשר דרך פרופיל פייסבוק אחר שאינו קשור לעסקה כלל.

מכירות קנאביס בפייסבוק

השיטה עובדת כך: המוכר פותח פרופיל פייסבוק מזויף ומפרסם תמונה של התוצרת למכירה כשלצידה תג (TAG) של הפרופיל של סילבר, כך שכל העוקבים אחריו נחשפים לתיוג.

גם זה בטח יעניין אותך

עמוס מצידו רק מאשר את הצגת התיוגים אצלו בפרופיל והוא עושה זאת לדבריו רק כאשר מדובר במוכרים שהוא מכיר, או לפחות סומך עליהם מספיק – מה שאמור להוות אמצעי מגן או סינון חלקי למניעת נפילה לידיו של שוטר סמוי, כך הוא מסביר.

מכירות קנאביס בפייסבוק
מכירות קנאביס בפייסבוק

“אני לא מפחד מלקנות מהמוכרים בדף הזה כי המשטרה לא מחפשת קונים, היא מחפשת מוכרים ובעיקר מוכרים גדולים,” אומר לנו קונה שמצהיר שהוא נעזר בשירות זה באופן קבוע. “אין בעצם סיכון כי שוטר לא יכול למכור לי סמים, זה שידול לעבירה, זה לא יכול לקרות.”

למרות חוסר החשש מהמשטרה, בהחלט יש סיכון לאובדן כסף אם מדובר בעוקץ ובמקרה והסינון הראשוני כשל. כדי למנוע מקרים כאלו ממליץ הקונה “לקנות רק בכמויות קטנות, 200-400 ש”ח, כך שגם אם ילך הכסף, זה לא יהיה אסון גדול מדי,” לדבריו.

מכירות קנאביס בפייסבוק
מכירות קנאביס בפייסבוק

“לאחר שנוצר הקשר בין המוכר לקונה,” הוא מפרט, “מתאמים שיחה או צ’אט באחת האפליקציות המוגנות ומשם ממשיכים להחלפת הסחורה, לעתים מבלי להיפגש. המוכר מניח את החבילה ומבקש מהקונה להניח את הכסף במקום אחר. כל אחד אוסף את שלו והולכים לדרכם.”

בדומה ל’מחתרת‘ שנחשפה לפני מספר חודשים, בין הפרסומים בפרופיל מוצעים גם פרחים שנראים איכותיים ביותר, חלקם גם עם שמות זנים ומחירים קבועים בהנחות לכמויות.

מכירות קנאביס בפייסבוק
מכירות קנאביס בפייסבוק

השיטה נמשכת מזה מספר חודשים ונעשית בגלוי וללא כל בעיה, כך שייתכן בהחלט שמדובר בשיטה שמונעת מהמשטרה או מפייסבוק כל יכולת לחסום או למנוע את הפרסומים.

“אם יסגרו את הפייסבוק שלי בעקבות הפרסום זה יפנה את הביקוש וההיצע שכבר קיימים לאפיקים אחרים,” אומר עמוס. “אני מניח שאנשים יפתחו דפים לעניין, יפרסמו את הפרופילים המזויפים שלהם בתגובות. ההנחה שלי היא שקשה לחזור אחורה ואחרי שהתרגלו לדילרים מקוונים לא יוכלו לנטרל את זה.”

מכירות קנאביס בפייסבוק
מכירות קנאביס בפייסבוק

חשוב לציין שכבר היו אירועי ‘עוקץ פייסבוק’ בעבר בתחום זה. במקרה האחרון, לפני כחודשיים, החזיר לבסוף המוכר את הכסף לקונים לאחר פרסום במגזין קנאביס.

המשך קריאה

�גובות

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר