מגלגל...

ישראליות שעישנו קנאביס בהיריון: “הילדים בסדר גמור”

נשים ישראליות מסבירות בשיחה עם מגזין קנאביס מדוע עישנו קנאביס בזמן היריון, איך הסביבה הקרובה שלהן הגיבה לכך והאם הן מצטערות היום שעשו זאת או לא

הדעה הרווחת כיום היא שעישון בהיריון בכלל ועישון קנאביס בהיריון בפרט עלולים לכאורה לפגוע בעובר ובהתפתחותו התקינה לאחר הולדתו ובמשך חייו הבוגרים.

למרות זאת, גם מחקרים וגם לא מעט נשים מעידות כי השימוש בקנאביס בהיריון לא גרם לנזק לעובר ועזר לנשים במגוון תופעות נשיות הכרוכות בסבל וכאבים בזמן ההיריון ואפילו בזמן הלידה עצמה.

פריאל בר (30), אמא לשלושה, היא אחת מהנשים שמבקשות לנרמל את עישון הקנאביס בהיריון: “עברתי שלושה היריונות ובלעדי הקנאביס לא הייתי עוברת אותם,” היא מעידה בשיחה עם מדזין קנאביס. “הקנאביס גרם לי לרוגע, שלווה, נחת, וגם סקס טוב”.

פריאל בר, קנאביס בהיריון
“הקנאביס גרם לי לרוגע, שלווה, נחת, וגם סקס טוב” – פריאל בר

לדבריה, כן היו לה חששות שעישון הקנאביס יגרום לפגם בעובר, אך הם התבדו. “לאט לאט החששות התפוגגו כשראיתי עוד ועוד נשים מעשנות וזה גרם לי פחות לחשוש. האמת היא שאף רופא גם לא אמר לי שזה מזיק. סיפרתי בחופשיות וגם כתוב לי בתיק הרפואי שעישנתי קנאביס במהלך ההיריון. הרופא לא אמר לי שזה טוב, אבל גם לא אמר שזה רע”.  

“כן היו בסביבה שלי כאלה שהעירו לי ואמרו לי שזה מסוכן,” היא מתארת את התגובות מהסביבה. “בהתחלה זה הפריע לי שמעירים לי, אבל ברגע שראיתי שהכל בסדר, המשכתי לצרוך קנאביס. העדפתי לעשן מאשר להיות אישה עצבנית, דכאונית, וממורמרת. אם רע לך כל ההיריון, זה משפיע על הילד”. 

יאנה טבקין (37) גילתה שהיא בהיריון רק בתחילת החודש החמישי להריונה, ועד אז צרכה קנאביס בבאנגים. אחרי הגילוי, היא עברה לצרוך קנאביס בג’וינטים ומעידה כיום שאפילו בזמן הלידה היא צרכה קנאביס להקלה על כאבי הצירים.

גם זה בטח יעניין אותך

“אני זוכרת שהגעתי לחדר לידה והייתי מאוד כאובה. האפידורל לא עזר לי עם הכאבים ורק רציתי את הבאנג. הביאו לי אותו וזה הדבר היחיד שעזר לי עם כאבי הצירים,” היא מעידה.

יאנה טבקין, קנאביס בהיריון
“הילד שלי בן 11 והכל בסדר איתו” – יאנה טבקין

“כן, יצא לי לשמוע הערות מאנשים על צריכת קנאביס בהיריון,” היא אומרת לגבי התגובות מהסביבה. “אבל לא היה שום סיכוי שאפסיק. ברשתות הייתי מקבלת הערות אבל מנגד מלא אימהות היו פונות אליי, מתייעצות וזה היה נותן להן ביטחון להמשיך לצרוך קנאביס גם בזמן ההיריון”.

“אני לא מעודדת את זה,” היא מסכמת, “אבל אם יש נשים שמעשנות בהיריון והן לא יכולות בלי זה, שתדענה שהכל בסדר. עובדה, הילד שלי בן 11 והכל בסדר איתו. אני ממליצה לנשים לעשן בהיריון אם הן ממש זקוקות לזה”.

קרינה קזרוב (37), אם לשני ילדים, מעידה גם כן כי בשני ההיריונות היא  צרכה קנאביס. “הייתי מעשנת עד שההיריון ממש התקדם ורק לקראת הלידה הרגשתי צורך להפסיק,” היא מספרת. “הייתי מעשנת תמיד בשביל הפאן אבל בזמן ההיריונות זה פשוט ממש הרגיע אותי”.

“אין ספק שאנשים הרימו גבה לנוכח העישון,” מתארת קזרוב את התגובות מהסביבה, ״אבל לי זה הרגיש מאוד טבעי לעשות את זה. הרגשתי ממש טוב עם זה. היו כאלה שהפחידו מהצד ואמרו שזה יכול לגרום לפיגור אבל זה לא הרגיש לי שזה נכון”. 

קזרוב מספרת כיצד הקנאביס עזר לה בהיריון: “זה מאוד מרפה את הגוף ומאוד מרגיע את הגוף שנמצא בסטרס בהיריון. זה הרגיע את החרדות הטבעיות שיש לכל אישה בהיריון וזה איזן אותי נפשית”.

“אני כן ממליצה לנשים לעשן קנאביס בהיריון,” אומרת קזרוב. “אני לא ממליצה לעשן עם טבק, אבל אם זה רק קנאביס, זה בעיקר משכך כאבים ומרגיע וידוע שכשאישה בזמן צירים רגועה ונינוחה, היא פחות מרגישה את כאב הצירים והלידה הולכת כשורה. בשורה התחתונה, העובדה היא שיש לי שני בנים מקסימים, נורמטיבים והכל בסדר איתם. זה ממש לא עשה נזק כמו שנוהגים לומר ולהפחיד”. 

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר