“דובר טלגראס” מציע: מיליון ש”ח תמורת מידע מפליל על פייסבוק

דמות המציגה עצמה כדובר ארגון טלגראס פירסם הודעה בה הבטיח מיליון ש' בעבור מידע מפליל על הנהלת פייסבוק ישראל, זאת לאחר שפייסבוק חשפה מידע אודות מנהלי טלגראס. מנגד פורסמה הודעה אחרת המכחישה כי מדובר בהודעה מטעם 'טלגראס' בה נטען כי מדובר ביוזמה של המשטרה.

לאחר שפייסבוק מסרו למשטרה מידע ותכתובות על חברי הנהלת ארגון ‘טלגראס’, מציע כעת מי שמציג עצמו כדובר הארגון פרס כספי בעבור מידע מפליל על מנהלי פייסבוק בישראל.

בהודעה ששלח אותו דובר לכאורה, המכונה Punisher420, הוא מבטיח כי “אנחנו נגלה לכם בדיוק מי ארגון הפשיעה בסיפור הזה”, לאחר שפייסבוק מסרו כאמור מידע למשטרה ללא צו.

בהודעה נאמר עוד כי הפרס יינתן במסגרת משחק “חפש את המטמון” במהלכו יחולקו מיליון שקלים במזומן או במטבעות קריפטוגרפיים למי שישלח את המידע.

לדבריו הפרס הכספי העצום יינתן רק במידה והמידע שיימסר יהיה מבוסס וכזה שניתן לאמתו ואכן יוביל להפללה של המנהלים, אם כי כמובן שלא ניתן לדעת האם הבטחה זו אמינה מספיק.

“הם חושבים שהם עצרו אותנו,” הוא אומר בסרטון וידאו שפורסם לפני שעה קלה. “רעיונות כמו טלגראס ולגליזציה אי אפשר לעצור. הם קוראים לנו ארגון פשיעה, אבל אנחנו נגלה לכם בדיוק מי ארגון הפשיעה בסיפור הזה”.

את פייסבוק מכנה אותו דובר כ”מחלה שהגיע הזמן לטפל בה” וטוען כי החברה “פוגעת בפרטיות ובחופש של כולנו רק לשם בצע הכסף”.

במקביל להצעה זו בימים אלה מגייסים מנהלי טלגראס כסף בעבור מימון ייצוג משפטי למנהיגם, עמוס סילבר, שנעצר לאחרונה באוקראינה.

לדברי עורכי דינו של סילבר הוא כלוא בעיר הבירה קייב, סופג אלימות ואיומים, אינו מקבל מספיק אוכל ונמצא במצב ירוד ביותר. הם אף הגישו עתירה לבית המשפט באירופה בטענה כי מעצרו באוקראינה נעשה בניגוד לחוק.

יחד עם זאת בשעה האחרונה מופצת הודעה מטעם עורכי דינו של סילבר, לפיה הסרטון והדמות המציגה עצמה כדובר הארגון אינם קשורים למנהלי הארגון. לטענתם אף מדובר במבצע ‘פישינג’ (שאיבת מידע) שמבצעת המשטרה.

“משטרת ישראל במבצע פישינג שנועד לטרפד את גיוס כספי ההגנה שנועדו למשתמשי וסוחרי טלגראס,” נכתב. “בשעות האחרונות מופץ סרטון ברשתות החברתיות שנועד לזרוע הסטריה ופילוג בקרב משתמשי וסוחרי טלגראס שהתחייבו להעמיד קרן למימון הגנה משפטית עבור 42 העצורים מהארגון”.

עוד נכתב כי “הניסיון לייצר מראית עין של שפע או אחזקה של מיליון שקלים במזומן הוא תרגיל חקירה מהישנים והמשעממים בספר”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר