מגלגל...

ח”כ מוזס: “שלחתי ללפיד פרחי קנאביס”

חבר הכנסת מ’יהדות התורה’ “עקץ” אמש בשידור את שר האוצר לשעבר יאיר לפיד. “שלחתי לו פרחי קנאביס,” אמר כשנשאל איך הגיבו במפלגה להתעקשותו של לפיד למנות את ליצמן לשר הבריאות. צפו:

בראיון בערוץ הכנסת שערך השבוע ח”כ מנחם אליעזר מוזס, חבר מפלגתו של שר הבריאות יעקב ליצמן, ניצל זה את ההזדמנות לעקוץ את שר האוצר לשעבר יאיר לפידשהכחיש כזכור כי עישן קנאביס, על אף עדויות חוזרות ונשנות שאמרו אחרת.

כשנשאל הח”כ כיצד הגיבו במפלגה למינויו של ליצמן כשר בריאות והאם שלחו ללפיד פרחים בתודה על התעקשותו, השיב מוזס: “לא סתם פרחים, פרחי קנאביס”.

צפו:

כזכור, שר הבריאות יעקב ליצמן הפתיע רבים כאשר יצא לפני מספר שבועות בהצהרה ליברלית יחסית והודיע כי יפעל להרחבת השימוש בקנאביס רפואי ולהקלה על השגתו במרשם רופא ובבתי מרקחת. ההד התקשורתי והתמיכה הציבורת לה זכה הפתיעו אותו עצמו וגם רבים בציבור החרדי כולל כמובן חברי מפלגתו שלו.

יעקב ליצמן
שר הבריאות ליצמן – קיבל את המינוי בגלל התעקשות לפיד

כזכור, ליצמן התעקש בקדנציה הקודמת שלו כשר בריאות (לפני ח”כ יעל גרמן) כי ימונה לסגן שר בלבד – עם כל הסמכויות של שר – זאת עקב החלטת מועצת גדולי התורה הקובעת כי איש דת אינו יכול לשמש כמיניסטר.

רק בעקבות ערעור שהגיש השנה יו”ר ‘יש עתיד’ יאיר לפיד על אי-מינויו של ליצמן כשר בפעם השנייה, החליטה המועצה הדתית לאשר את המינוי.

לפיד, כמו גם יעל גרמן חברת מפלגתו, הפכו לשתי הדמויות האהודות פחות בקרב חברי מפלגת ‘יהדות התורה’ וגורמים המעורים בתחום מספרים כי מתח רב, בלשון המעטה, נמצא בין השר לבין שני חברי הכנסת, הראשון בנו של אחד האויבים המרים של ‘יהדות התורה’ והשנייה שרת הבריאות אחריו ולפניו של ליצמן.

במקרה, או שלא, השניים הם גם מהמתנגדים הבולטים ללגליזציה (לפיד) ולהקלה על הקנאביס הרפואי (גרמן). ליצמן, מספר לנו בכיר בענף, ירחיב את ענף הקנאביס הרפואי גם אם רק כדי לעשות ההפך משני אלו.

אין זו הפעם הראשונה בה מתרחש דבר מה בין השלישיה מוזס-לפיד-ליצמן. לפני שנתיים ח”כ מוזס הסתודד במליאת הכנסת עם שר האוצר יאיר לפיד וח”כ יעקב ליצמן התרגז ושאג: “מה אתה צוחק ליד כולם עם האכזר הזה שמשחרר רוצחים ופוגע בילדים?״

ראו עוד:
פרופ’ שנהב: “ברור שעישנתי גראס, מה אני יאיר לפיד?”
פרשת לפיד והג’וינט: מעז יצא מתוק
יעל גרמן: “מפלגת יש עתיד נגד לגליזציה”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר