מגלגל...

חיים רמון נכנס לעסקי הקנאביס

חברת המעטפת קמן קפיטל וקבוצת אסיף נדל"ן נכנסות יחד לעסקי הקנאביס הרפואי תחת חברה חדשה בשם "אסיף420". חיים רמון מייעץ לחברה החדשה וסייע בחיבור בין הגורמים כשלצדו גם בכיר בפייסבוק ישראל.

בשבוע שעבר (ה’) דווח בתכנית הכלכלית של ערוץ 12 כי שר המשפטים והבריאות לשעבר חיים רמון עומד בראש תאגיד קנאביס רפואי חדש.

עם זאת מבדיקת המגזין עולה כי בניגוד לדיווח רמון אינו עומד בראש תאגיד קנאביס, אלא רק מספק יעוץ לחברה חדשה שמתכוונת להיכנס לתחום הקנאביס הרפואי ושמה ‘אסיף 420 בע”מ’.

החברה החדשה היא חיבור של חברת הנדל”ן ‘קבוצת אסיף’ יחד עם חברת המעטפת ‘קמן קפיטל’, שהודיעה בחודש שעבר על כוונות דומות גם כן.

מלבד רמון מייעצים לחברת ‘אסיף420’ גם מרקו מיקיאלי, ראש תחום משרדי פרסום בפייסבוק ישראל, וכן ניצן נדל, מיקי ויצמן, אוון הורוביץ ויורם דרורי.

בראש ‘אסיף 420′ עומדים המנכ”ל גלעד אופיר, סמנכ”לית התפעול גלי הוכמן המומחית בגידול חסה, טינטין סקס יזם חקלאות, שירי אפרתי העוסקת בתקשורת שיווקית, טל ארבלי לשעבר יועץ של מירי רגב, דור רמון יזם תיירות, נדב מילס יזם מקליפורניה ואדי גרצמן מנהל קריאייטיב ב’מקאן’.

בעל השליטה בקמן קפיטל הינו יואל יוגב (43.5%) המכהן כמנכ”ל החברה, ושאר המניות מוחזקות על ידי שלומי שני (5.31%) והציבור (51.19%).

בכוונת החברה, כך על פי הודעתה, לפתח קרמים מבוססי קנאביס לשיווק באירופה עד שנת 2019 וכן להתחיל לגדל לייצר ולהפיץ קנאביס עד שנת 2020. בשנת 2021 רוצה החברה לפתח מוצרים לטיפול באלצהיימר וכאבים כרוניים.

אם יושלם המהלך יצטרף המיזוג בין ‘קמן’ ל’אסיף’ לשלל חברות בורסאיות שמזה 9 חודשים נכנסות לתחום הקנאביס, לפחות באופן תיאורטי, בתקווה לפעילות אמיתית לאחר שתיכנס לתוקפה רפורמת המדיקליזציה ויאושר היצוא של קנאביס רפואי לחו”ל.

חברות ציבוריות אלו מתמזגות לכדי חברה אחת חדשה עם חברות פרטיות שקיבלו ממשרד הבריאות אישורים ראשוניים (מספרי עוסק) לפעילות עתידית בענף, ונסחרות בבורסה – בינתיים ללא הצלחה מרובה.

איזה קנאביס אתה?

בין השאר הודיעו עד כה על כניסה לתחום חברות בורסאיות כמו ‘מדיוי’, ‘טוגדר’, ‘עמיר שיווק’, ‘די פארם’, ‘דירקט קפיטל’, ‘נקסט ג’ן’, ‘אופקטרא’ ועוד רבות.

יש לציין כי מאחר ולא הותר יצוא קנאביס רפואי אף אחת מהחברות הנ”ל אינן בעלות אישור לגדל קנאביס רפואי בישראל, ועד אשר תיפתר סוגיית היצוא אם אכן תיפתר, אף אחת מהן לא תקבל כנראה אישור שכזה.

* עדכון (2.1.19): ההסכם בין הצדדים בוטל ואסיף420 המשיכה פעילות לבדה.

* עדכון (יולי 2020): רמון עזב את חברת “אסיף 420” וימונה כיו”ר החברה הציבורית ‘וונטייז’ (Vonetize), שחולשת על פעילות בשוק הקנאביס החוקי בקולורדו.

* עדכון (פברואר 2022): העסקה עם וונטייז לא הושלמה ורמון חזר לייעץ לחברת אסיף 420.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר