לוחמים מצאו שדה קנאביס בנגב, ולא עשו עם זה כלום

"שמחנו שאנחנו אלה שמצאנו את החממה ולא אחד המפקדים שהיה שורף הכל כפי שנהוג," מספר למגזין קנאביס חייל בצוות שחשף שדה קנאביס מוסווה בשטחי האש של צאלים, אך העדיף לא לדווח "כדי לא להוריד את ההיצע בשוק" לדבריהם.

כמעט על בסיס שבועי חושפים חיילי צה”ל שדות קנאביס מוסווים בשטחי האש של באזור בסיס צאלים וצפון הנגב, כאשר בכל דיווח של המשטרה על התפיסות, מצויין גם כי הצמחים מועלים באש ומושמדים.

האחראים לשתילה המסיבית של שדות קנאביס נסתרים ברחבי השטח המדברי, בעזרת רשתות הסוואה, הם הבדואים מהפזורה, המחזיקים במאות, אולי אלפי שדות כאלה – מה שהפך אותם לספקי הקנאביס הלא-חוקי המובילים במדינה.

שדה הקנאביס שנחשף על ידי חיילים אך הושאר לגדול בשקט

כעת, לראשונה אולי, מתקבל דיווח מעט שונה על השדות הללו. למגזין קנאביס נודע כי צוות של לוחמים בשירות סדיר שסייר השבוע באזור, ואיתר שדה קנאביס נסתר כזה, החליט להתעלם הפעם, ולאפשר לצמחים להמשיך לגדול.

לפי תיאור האירוע, כפי שנמסר למגזין, הצוות, שהתאמן בשטח וגילה חממה מוסווית כזאת, הרים את היריעות, גילה כמה מאות צמחים צעירים, אך הפעם, במקום לדווח על הממצא ולהשמידו, החליטו החיילים להשאיר את המתקן על כנו.

“החלטנו לא לדווח על הממצאים כדי לא להוריד את ההיצע בשוק,” מספר אחד החיילים בשיחה עם מגזין קנאביס. “אנחנו מבינים שזה משחק חתול ועכבר שלעולם לא יגמר. הרי גם אם נשמיד את זאת, תקום מחר אחרת במקומה, זה לא עוזר.”

“חוץ מזה,” הוסיף, “אנחנו לא רוצים שמחירי הקנאביס בשוק השחור יעלו, אז עדיף שתהיה מספיק סחורה”. לטענתו הוא וחבריו זיהו במקום צמחים צעירים, שעדיין לא הגיעו לשיא תפרחתם, והוא מעריך שבתוך חודשיים הם יהיו מוכנים לקציר.

“אי אפשר לדעת מה יעשה צוות אחר שימצא את החממה,” סיכם, והדגיש: “לדעתי המאבק לא צריך להיות נגד מגדלי הקנאביס אלא נגד האכיפה. שמחנו שאנחנו אלה שמצאנו את החממה ולא אחד המפקדים שהיה שורף הכל כפי שנהוג”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר