חוק הקנאביס הרפואי: ההחלטה נדחתה בשבוע נוסף

חוק הקנאביס הרפואי שהגיש ח”כ משה פייגלין לפני למעלה מחודשיים, ונדחה בשבוע בעקבות התערבותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, נדחה הבוקר שוב בשבוע נוסף.

לפני למעלה מחודשיים הגיש ח”כ משה פייגלין הצעת חוק חדשה על פיה יתאפשר לכל רופא מומחה שיחפוץ בכך לעבור הכשרה ולחלק מרשמים לקנאביס רפואי על פי חוות דעתו ואבחנתו המקצועית. משרד הבריאות דרש 45 ימים בכדי להגיש הצעה נגדית.

בשבוע שעבר התכנסה וועדת השרים כדי לדון בהצעה, אך בעקבות לחצים רבים שהופעלו וכן בעקבות התערבותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוחלט לדחות את הוועדה בשבוע נוסף – להיום בבוקר (15.12). הוועדה, שהתכנסה היום שוב בשעה 12:30, החליטה לדחות שוב את הדיון בשבוע נוסף.

משה פייגלין

“זו פעם שלישית ששרת הבריאות מצליחה לדחות את הדיון בהצעת החוק שלי בנושא הקנאביס,” אמר פייגלין לפני דקות אחדות. “אני חושב שהדאגה והחמלה לחולים הרבים שממתינים לבשורה בנושא זה לא עמדה מול עיני השרה.”

הסיבה לדחיית ההחלטה בשבוע נוסף הינה כפי הנראה על מנת לאפשר קיום הדיון בנוגע להצעת המחליטים של משרד הבריאות להעביר את תחום הקנאביס הרפואי לחברת “שראל”. בדיון מיוחד שנערך בכנסת בשבוע שעבר, הוחלט פה אחד (8 תומכים מול 0 מתנגדים) כי העברת התחום ל”שראל” תעלה לדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת.

גם זה בטח יעניין אותך

עם זאת, ייתכן ושרת הבריאות גרמן, שהתייחסה הבוקר לנושא בטור דעה אישי, תעלה את הנושא לדיון כבר היום בישיבת הממשלה בשעה 15:00.

הצעת המחליטים שגרמן מתכוונת להביא לממשלה עוסקת בהסדרת הפיקוח על הקנאביס, ובמתן מתנה של כ- 200 מליון ₪ בלי מכרז לחברת ‘שראל’, אין בה שום פתרון למצוקת החולים שמשרד הבריאות ימשיך לאסור על הרופא המטפל בהם לתת את התרופה לכאבם,” המשיך פייגלין.

“אני מקווה ששרי הממשלה ידחו את ההחלטה על הצעתה של גרמן עד לבדיקה מעמיקה של הממונה על ההגבלים העסקיים, ובמקביל יאשרו בשבוע הבא את הצעתי לה מצפים החולים בכיליון עיניים ובכאב.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר