חדש בטלגרם: סוחרי הקנאביס המומלצים ביותר

מערכת הבוטים החדשה ‘על הכיפאק’ מציעה לראשונה טבלה מתעדכנת ובה סוחרי הקנאביס הפופולריים והמומלצים ביותר בטלגרם, זאת לצד שירות בוטים למציאת כיוון ב-7 שפות.

בעוד המשטרה מנסה להציג נצחונות במאבקה מול שוק המסחר החופשי (יחסית) בקנאביס המתנהל בחודשים האחרונים דרך אפליקציית טלגרם, בפועל השימוש במערכת רק הולך ומתרחב.

מאז הוקמו לראשונה קבוצות ‘טלגראס’ לפני פחות מחצי שנה, הגיע השבוע מספר הסוחרים הפעילים בו ל-1,000. קצב השיחות והדיונים בקבוצות השונות רק צובר תאוצה ודיווחים על מעצר של סוחר פה ושם לא נראה כמשפיע על המשך הפעילות.

כדי להקל על המשתמשים באפליקציה ולקצר תהליכים עושים מנהלי הקבוצות שימוש במערכת ‘בוטים’ – צ’טים אוטומטיים בעזרתם ניתן לדפדף בין תפריטים מוגדרים מראש וללא קשר ישיר או כניסה לקבוצות המוניות.

על הכיפאק: הסוחרים המומלצים ביותר

מי שלקח את הבוטים צעד אחד קדימה הם ישראלים שהרימו מערכת תפריטים אוטומטית בשם ‘על הכיפאק‘, ה”מתלבשת” על קבוצות ה’טלגראס’, שואבת מהן את המידע, התמונות ודירוגי המשתמשים – ומציגה בפני הגולש את רשימת המומלצים ביותר בחלוקה לאזורים וב-7 שפות שונות כך שגם תיירים יכולים להנות מהקידמה.

כעת לראשונה פיתחו מנהלי ‘על הכיפאק’ טבלה שמתעדכנת באופן קבוע מדי יום, ובה רשימת הסוחרים המומלצים ביותר – אלו שקיבלו את מספר הביקורות הגבוה ביותר עם הציונים הגבוהים ביותר מלקוחות שכבר רכשו את שירותיהם.

כפי שניתן לראות הטבלה מחולקת לפי אזורים בארץ. לחיצה פשוטה על כל איזור מציגה 5 שמות של הסוחרים המומלצים מכולם.

כמו איביי

מנהלי ‘על הכיפאק’ מנסים למעשה להפוך את המסחר המקוון לכזה שיפעל בדומה למודל המסחר ב’דארקנט’ או ברשתות מסחר גדולות כמו ‘איביי’, ‘אמזון’ ואחרות – המאפשרות מלבד דירוג סוחרים גם דירוג ציונים מצד הסוחרים ללקוחות.

“ההבדל הרעיוני ב’על הכיפאק’ לעומת ‘טלגראס’ זה שאצלנו לסוחרים יש יכולת לתת ביקורת 1-5 על לקוחות,” מסביר אחד המפתחים של ‘על הכיפאק’ עמם שוחחנו. “מה זה שאומר זה שרק לקוחות שנמצאים בתחילת הדרך עוד צריכים לרכוש את האמון של הסוחר ולעבור הליך אימות מולו. מלקוחות קבועים ותיקים ייחסך הליך האימות לאחר כמה רכישות.”

“אנחנו מאמינים שבעזרת אפשרות זאת נוכל גם להקטין את הסיכוי של המשטרה לחדור פנימה ונוכל לתת כלים חדשים לסוחרים לעבוד עם לקוחות ‘מובחרים’,” הם מסבירים. “בפועל, היום, עוד אין מספיק ביקורות מסוחרים על לקוחות כדי שזה יהיה באמת שימושי, אבל כן יש אצלנו סוחרים מאומתים באמצעות ביקורות חיוביות שקיבלו מהלקוחות כך שאפשר להיות בטוח בשלב הקנייה.”

עלייה בקצב השימוש

עוד הם מעידים על עלייה בקצב הפעילות במערכת מאז הפרסום אודותיה כאן, באתר ‘וואלה‘ ובבלוגים בחו”ל.

“אנחנו כיום עומדים על 2000-3000 לקוחות ביום המשתמשים במערכת מדי יום, משהו כמו 50 מצטרפים חדשים מדי יום,” הם אומרים. “זה נתון מאוד מעודד מבחינתנו כי אנו רואים שרוב הלקוחות שהתנסו פעם אחת עם המערכת ממשיכים לחזור מדי כמה ימים.”

“יש פעילות של 50-70 סוחרים ביום במערכת (מוסיפים מוצרים, קוראים ביקורות וכו’) והערכה גסה שלנו היא שיש כ-60-90 עסקאות ביום בהן הלקוח הגיע לסוחר דרך המערכת,” הוסיפו.

המפתחים מספרים עוד על הצעות לשיתופי פעולה מגורמים בכל העולם, על פניות שהם מקבלים עם רעיונות לפיתוחים נוספים ומתמיכה רחבה מצד הקהילה. “כל מה שקורה עם טלגראס מעורר עניין והשראה בקרב קהילות טכנולוגיות שונות בעולם שבהן אנחנו שותפים,” הם אומרים. “ישראל זו כנראה המדינה הראשונה בעולם שמנהלת מסחר קנאביס בהיקף גדול במסגרת אפליקציה המקשרת את כולם יחד.”

בקרוב מקווים ב’על הכיפאק’, כמו גם בקבוצות אחרות ב’טלגראס’, פיתוח של אפשרויות תשלום ב’ביטקוין’ – מטבע וירטואלי אנונימי המאפשר רכישה מקוונת ברשת ללא השארת עקבות כלל. מהלך כזה יביא למעשה את עולם הרשת האפלה – היישר את מכשיר הטלפון של כל אחד.

חדשות