מגלגל...

חדש: המפ לשמירה על הגיינת הפה

חברת ביוטכנולוגיה אמריקאית תשיק בקרוב קו מוצרים מבוססי קנאביס המתמקדים בתחום בריאות הפה והקוסמטיקה.

שוק הקנאביס החוקי בארה”ב נמצא כידוע בתקופה של פריחה אדירה, עם היקף הכנסות של 2.7 מיליארד דולר במהלך השנה שעברה (2014), כאשר על פי קבוצת ArcView המספר הזה מסמן עלייה של 74% לעומת שנת 2013.

חברת AXIM Biotechnologies, חברת ביוטכנולוגיה המתמחה בפיתוח מסחרי של מוצרי ‘המפ’ ובמחקר על הקנבינואידים השונים, מקווה להרוויח נתח נאה מהשוק העצום הזה בדרך ייחודית ומקורית. החברה, המבוססת בניו-יורק ובאמסטרדם, פיתחה מספר מוצרי בריאות מבוססי קנאביס הממתינים לאישור פטנט.

“אנחנו משתמשים בקנבינואידים שאין להם השפעה פסיכואקטיבית” מספר ג’ורג’ אנאסטאסוב, מנכ”ל החברה “כשאנשים מדברים על מריחואנה הם בדרך כלל מתייחסים להשפעה הפסיכוטרפית של ה-THC, אנחנו מנצלים אלקלואידים מסוימים המצויים בצמח הקנאביס ובעלי השפעה מועילה לגוף האדם”.

השבוע השיקה החברה קו מוצרים חדש בתחום היגיינת הפה המבוסס כאמור על קנבינואידים, לדבריהם זהו המוצר הראשון בשוק המבוסס על הקנבינואיד CBG “זהו קנבינואיד ראשוני שמגיע טרם הופעת ה-THC או ה-CBD” מוסיף אנאסטאסוב.

במקביל למוצרים בתחום בריאות הפה מתכוונים בחברה להשיק גם קו של מוצרי קוסמטיקה, שיכלול בין היתר גם קרם לחות, שפתונים, טלק, שמפו, סבונים ועוד. “כל המוצרים הללו מכילים CBG (או בשמו המלא Cannabigerol), אין שום מוצר אחר בשוק נכון לעכשיו שמכיל את הקנבינואיד הזה” טוען אנסטאסוב “לפני שאנחנו משיקים מוצר כלשהו, אנחנו מוודאים שהוא מוגן היטב. איננו מייצרים שום מוצר שחברות אחרות יכולות להעתיק”.

גם זה בטח יעניין אותך

בחברה מספרים כי הפרוצדורה של ייצור ושיווק המוצרים עלולה להיות בעייתית לעתים, בעקבות חוקים ותקנות מסוימות. למרות שבאופן עקרוני מוצרי ‘המפ’ נחשבים חוקיים לייבוא ומכירה בכל המדינות בארה”ב, תהליך הגידול של ‘המפ’ עודנו בלתי חוקי, לכן החברה מייבאת את המוצרים שלה ממעבר לים.

לאחרונה בחרו ב-AXIM בעיר החוף ההולנדית אלמרה כמקום שבו יפעלו מתקני הייצור של החברה. הגידולים המסחריים של צמח ה-‘המפ’ יהיו מסוגלים להפיק למעלה מ-25,000 מוצרים שונים המתרכזים בעיקר בתחום הבריאות ואיכות הסביבה.

אז מה צופן העתיד עבור החברה? “קו המוצרים הבא שאנחנו מתכוונים להוציא יהיה בתחום האופטלמולוגיה (רפואת עיניים)” אומר אנסטאסוב “מחלת הגלאקומה הפכה 200,000 איש בארה”ב לעיוורים, ובמהלך עשרים השנים האחרונות נראה כי לא חל חידוש משמעותי בשדה הזה. זה ידוע היטב כי ל-CBG יש תפקיד עיקרי בהפחתת הלחץ התוך עיני”.

צפו בדיווח של רשת Fox:

ראו גם:
יזם קנדי בונה את מטוס הקנאביס הראשון בעולם
הכפר עם תוחלת החיים הארוכה בעולם – ניזון מקנאביס
בטריות קנאביס: סיבי המפ יעילים יותר מגרפן לשמירת אנרגיה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר