חברת בטר נמכרה למשפחת זנו תמורת 3.5 מיליון ש”ח בלבד

מנהלי חברת AID Genomics רוכשים את השליטה בחברת הקנאביס בטר (Better) לאחר שעסקת מכירתה לאינטרקיור התפוצצה. השניים קיוו לרכוש גם את חברת יוניבו, ללא הצלחה. "נשקיע עשרות מיליוני שקלים בקנאביס," הם אומרים

פרסום ראשון: היזמים שניר זנו ורו”ח איתי כהן, מנכ”ל וסמנכ”ל חברת AID Genomics, נכנסים לתחום הקנאביס הרפואי ויובילו את חברת הקנאביס הרפואי בטר (Better), שהשליטה בה (34% מהמניות ו-75% מזכויות ההצבעה) נרכשה על ידי אביו של שניר, משה זנו.

בפועל, רכישת השליטה בבטר (קאן פרמצבטיקה בע”מ), בעבור 3.5 מיליון ש”ח בלבד (כלומר לפי שווי של כ-11 מיליון ש”ח), מתבצעת באמצעות חברת איי איי די קאן יל בע”מ שבבעלות (75%) זנו האב וגרינגוטס פיננסים בע”מ (25%) שבבעלות כהן. עדכון: בהמשך הוקמה חברה חדשה בשם איי איי די קאן יל בע”מ (Aid Cann IL LTD) שבבעלות מלאה של משה זנו והיא המחזיקה בבעלות על חברת בטר.

רכישת חברת בטר באה במקביל לניסיון של זנו לרכוש גם את חברת יוניבו (Univo), הנמצאת בהליכי חדלות פירעון, שנמכרה לבסוף בתחילת השבוע לנתן לכט, כפי שפורסם לראשונה במגזין קנאביס.

בטר, המשווקת כיום כ-10 מוצרים בשוק, פועלת מזה כ-13 שנים בתחום הקנאביס הרפואי בישראל והיתה בעבר אחת מהחברות הפופולריות ביותר בארץ, בעיקר בשל הזנים PK ו-EP1, אך נמצאת בימים אלה במצב בעייתי מבחינה פיננסית וברשותה רק חוות גידול מיושנת יחסית במושב כוכב מיכאל בדרום הארץ.

לדברי זנו וכהן, בכוונתם להזרים בשנים הקרובות עשרות מיליוני שקלים לחברה עצמה וכן גם לפעילויות נוספות בתחום הקנאביס, בארץ בעולם, ולהרחיב את תחומי העיסוק של בטר בפרט ושלהם בכלל בענף זה.

חוות הקנאביס של חברת בטר
חוות הקנאביס של חברת בטר בכוכב מיכאל

נסיונות רבים נעשו בשנים האחרונות למכור את בטר ליזמים שונים. בתחילה התפוצצה עסקת מיזוג שהיתה אמורה להכניסה למסחר בבורסה תוך מיזוג עם השלד הבורסאי ווייטסמוק, לאחר מכן התפוצצה עסקה למכירתה למשקיע תאילנדי ולבסוף, לאחרונה, התפוצצה גם העסקה שכבר נחתמה למכירתה לחברת אינטרקיור, בעלת קנדוק, בעבור 35 מיליון דולר.

בימים אלה עומדת בטר בפני תביעה שהגישה נגדה אינטרקיור בטענה לחובות בסך כ-8 מיליון ש”ח עקב התפוצצות העסקה. מנגד, בטר טוענים שאינטרקיור היא זו שגרמה לפיצוץ העסקה ומצהירים על כוונתם לתבוע ממנה כ-30 מיליון דולר בתגובה.

זנו וכהן הובילו בשנים האחרונות את זרוע ההשקעות במזרח התיכון של AID Partners, קבוצת השקעות מהונג קונג בהובלת וו קינג שיו, המכונה “קלווין וו”, המנהלת מהונג-קונג יותר מ-1.5 מיליארד דולר ברחבי העולם.

AID Partners עוסקת בעיקר בתחום המדיה והחזיקה בעבר באולפני לג’נדרי (Legendary) בהוליווד, האחראים על הפקת סרטים מצליחים בראשם סדרת באטמן, אך היא זכורה אולי לישראלים מהעת האחרונה יותר בגלל פעילותה בתחום בדיקות הקורונה. באמצעות חברת AID Genomics, חברה סינגפורית שהיא חברה-בת שלה ומנוהלת כאמור על ידי זנו וכהן, היא הקימה בשיתוף פעולה עם חברת ה-DNA והגנטיקה הסינית BGI מערך לבדיקות קורונה בישראל ובעזה, אך זה הפסיק את הפעילות מוקדם מהצפוי בגלל סכסוך עם משרד הבריאות.

בטר היתה בכותרות בעניינים לא חיוביים, לאחר שמייסדה, יוחאי גולן-גילד, נעצר בתאילנד ונשלח ל-5 שנות מאסר בגין עבירות סמים. אמו, גליה גולן, חברת הנהלת ‘מרצ’ ו’שלום עכשיו’, החזיקה את מניות בטר בשמו באופן זמני ונאלצה למעשה למוכרן בהוראת היחידה לקנאביס רפואי עקב “קשר לגורמי פשיעה” הפוסל מועמדים לעיסוק בתחום הקנאביס. לטענת אינטרקיור אגב, טענותיו של יוחאי על כך שהיא מנסה למכור את מניות החברה ללא רשותו, הן שהובילו לפיצוץ העסקה – טענה שבטר מכחישה.

שניר זנו מסר: ״עקבנו בשנים האחרונות אחר תעשיית הקנאביס והידע שנצבר בתחום בישראל, ניפגשנו כמשקיעים עם עשרות חברות הפועלות בתחום וחיפשנו חברה מנוסה עם חיבור לעולם הרפואה בה נוכל לבנות גאווה ישראלית חדשה אשר תיוצא לעולם כפי שעשינו בתחום הקורונה. לשמחתנו החדירה שלנו לשוק הינה באמצעות רכישת השליטה של אחת החברות הישראליות הוותיקות בתחום עם תוצרת ישראלית מהאיכותיות שראינו ברחבי העולם. בטר מסייעת באופן עקבי במשך למעלה מ-13 שנה לעשרות אלפי מטופלי קנאביס רפואי בישראל באמצעות מותגיה. אנו מתכננים להרחיב בשנה הקרובה את השקעתנו בחברה ובתחום ולרכוש מספר חברות משלימות בשוק הישראלי ובשוק העולמי”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר