תאילנד: 5 שנות מאסר נגזרו על יוחאי גולן-גילד מייסד חברת “בטר”

המייסד והמנהל בפועל לשעבר של חברת הקנאביס הישראלית "בטר" (Better) נשלח ל-5 שנות מאסר בכלא תאילנדי. גזר הדין ניתן בחודש שעבר, כשנה לאחר שהוא נתפס בדירה בקופנגן כשברשותו סמים. הוא הורשע בגין סחר בסמים ונמצא כעת במעצר באי קוסמוי לפני מעבר למתקן כליאה. ילדיו נותרו באי ללא הוריהם.

פרסום ראשון: ביהמ”ש בתאילנד גזר עונש של 5 שנות מאסר בפועל על איש העסקים הישראלי יוחאי גולן-גילד (45), מייסד חברת הקנאביס הישראלית “בטר” (קאן פרמצבטיקה) ומי ששימש כמנהל שלה בפועל לאורך השנים. אמו, פרופ’ גליה גולן, היא היו”ר הנוכחי של החברה.

יוחאי גילד נעצר
יוחאי גולן-גילד בעת מעצרו בשנה שעברה, אזוק בתחנת המשטרה באי קופנגן

ממידע שהגיע למגזין קנאביס המשפט נערך לפני כ-3 שבועות בבית המשפט באי קוסמוי, השוכן בסמוך לאי קופנגן בו נעצר גולן-גילד בחשד לסחר בסמים בשנה שעברה, בסיומו גזרו עליו השופטים 5 שנות מאסר כאמור.

כפי שדווח אז בפרסום ראשון במגזין, בפשיטה על ביתו של מי שהיה מחלוצי ענף הקנאביס הרפואי בישראל אותרו מגוון חומרים אסורים כגון אקסטזי, קטמין, קוקאין ואבקות נוספות ארוזות בשקיות ומשקלים דיגיטליים.

לאחר שנעצר בפברואר 2020, הוא שוחרר בערבות ושהה במעצר-בית בביתו באי קופנגן, כשהוא נאלץ להתנהל עם אזיק אלקטרוני על רגלו. לאחר המשפט בחודש שעבר הוא נלקח למעצר בקוסמוי וצפוי בקרוב לעבור למתקן כליאה קבוע.

יוחאי גולן-גילד (צילום: מגזין קנאביס)
יוחאי גולן-גילד בחוות הקנאביס של “בטר”, בימים טובים יותר

ילדיו של גולן-גילד נמצאים כרגע ללא אבא ואמא באי קופנגן, כך נודע למגזין קנאביס. משפחות ישראליות בקופנגן דואגות לילדים בשלב זה. גרושתו של יוחאי, אמם של הילדים, שוהה כרגע בעיר באלי באינדונזיה.

כזכור, עם מעצרו דווח כי גילד ניסה לשחד את השוטרים במיליון דולר תמורת שחרורו, אך ללא הצלחה. הוא שוחרר לאחר מכן בערבות בחזרה לביתו כאמור עד שבחודש שעבר נגזר עליו עונש המאסר.

יוחאי מנהל הליכים משפטיים מסחריים גם בישראל, במסגרת מאבק מניות מול המסעדן מתי ברודו ושר הבריאות לשעבר דני נווה, כמו גם מול כ-10 מחזיקי מניות נוספים.

במסגרת ההליך המשפטי טוענים בעלי המניות בין השאר כי אמו של גולן-גילד, היו”ר והבעלים בפועל, היא “עושת דברו של בנה, שהוא בעל השליטה האמיתי בחברה”, בעוד היא “בעלת השליטה הרשומה בחברה ומכהנת בה כדירקטורית”.

ממשרד החוץ נמסר למגזין קנאביס כי “הנושא מוכר ומטופל על ידי המחלקה הקונסולרית בשגרירות ישראל בתאילנד והמחלקה לישראלים בחו”ל במשרד החוץ”.

מחברת בטר נמסר: “יוחאי הוא אדם פרטי המתגורר בתאילנד ומזה שנים שאינו נמצא בתפקיד פעיל או ניהולי בחברה. יוחאי הוא מהדמויות המוכרות בעולם בתחום הקנאביס הרפואי ומחלוצי הענף בישראל ותרומתו למחקר המדעי ולהתפתחותו בארץ ובעולם היא קריטית. הצטערנו מאוד לשמוע את החדשות האחרונות ומקווים עבורו כי הנושא יתברר לטובתו במהרה”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר