חברת “בטר” בצרות: ההנהלה התפטרה – הרישיון עומד לפוג

הנהלת חברת הקנאביס "בטר", היו"ר דני נוה והמנכ"ל פנחס צרויה, התפטרו מתפקידם לאחר כשלון ניסיון המיזוג עם חברת "וויטסמוק" בדרך לכניסה לבורסה. רישיון הגידול הזמני של החברה עומד לפוג.

שר הבריאות לשעבר דני נוה, המשמש מזה כחמש שנים בתפקיד יו”ר חברת הקנאביס “בטר” (Better), התפטר מתפקידו הבוקר.

יחד עם נוה התפטרו בכירים נוספים בהנהלה, כולל המנכ”ל פנחס צרויה, מנכ”ל ביה”ח ‘אסותא’ לשעבר.

יו"ר כלל ביטוח ושר הבריאות לשעבר דני נוה, כיום יו"ר חברת הקנאביס בטר
יו”ר חברת הקנאביס “בטר”, דני נוה – התפטר מתפקידו (צילום: פלאש 90)

התפטרות שדרת הניהול של החברה – מהגדולות והותיקות בישראל – באה לאחר כשלון נסיון המיזוג שלה עם השלד הבורסאי ‘וויטסמוק’.

למגזין קנאביס נודע כי בעלי החברה דחו את תכנית המיזוג שהציגו בפניו יו”ר החברה נוה והמנכ”ל צרויה, מה שהוביל כאמור להתפטרותם מהתפקיד.

יוחאי גולן גילד מייסד חברת בטר על רקע קנאביס רפואי בחממה
יוחאי גולן גילד, מייסד חברת ‘בטר’, בחווה (צילום: מגזין קנאביס)

עוד דווח כי בטר נשארה חייבת לוויטסמוק כ-2.5 מיליון דולר, שהועברו לבטר כהלוואות במסגרת עיסקת המיזוג. כעת וויטסמוק דורשת אותן חזרה.

אם לא די בכך, “בטר” היא חברת הקנאביס היחידה מבין 8 החברות הותיקות שאינה מחזיקה עדיין בתעודת IMC-GAP המחוייבת על מנת להמשיך לגדל קנאביס בישראל, אלא רק באישור של היק”ר.

החל בעוד כשבועיים (1.9) יפוג הרישיון הזמני של החברה לגידול, ונכון להיום ייתכן שהיא לא תעמוד בלוח הזמנים על מנת להספיק להשיג תקן זה עד תום תוקפו, זאת על אף שהחברה בטוחה שתמשיך בפעילותה כרגיל.

עדכון (22.8): רישיון הגידול של “בטר” הוארך זמנית עד 31.12, פרטים כאן.

מהחברה טרם נמסרה תגובה רשמית אך מקורבים לחברה מסרו למגזין קנאביס כי וויטסמוק הם שלא עמדו באבני הדרך של ההסכם ולא עמדו בהתחייבותם להעביר סכום של כ-12 מיליון דולר.

עוד נמסר כי החברה ממשיכה בינתיים לפעול כסדרה ומבטיחה להמשיך לספק קנאביס רפואי לכ-6,000 המטופלים שלה. המנכ”ל צרויה ימשיך לשמש כמנכ”ל באופן רשמי עד סוף ספטמבר. החברה מקווה למנות בקרוב מנכ”ל חדש במקומו.

“בטר” מצטרפת בכך לחברת “תיקון עולם” שגם היא עומדת בפני הפסקת פעילותה, זאת בעקבות החלטת שופט ביהמ”ש המחוזי אלי אברבנאל.

על פי פסק הדין החברה לא יכולה להמשיך בפעילותה כל עוד בעל המניות הראשי בה, צחי כהן, ממשיך להחזיק בבעלות – זאת בעקבות מידע מודיעיני חסוי שהציגה המשטרה לשופט אך לא הוצג בפני כהן עצמו. החברה תוכל להמשיך בפעילות אם ימכור כהן את חלקו, או במידה ויערער לביהמ”ש העליון ויצליח להפוך את ההחלטה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר