זנדברג בדרך לועידת הסמים באו”ם: “נביא השינוי לישראל”

בעוד יומיים תיפתח ועידת הסמים ההיסטורית של האו”ם שנערכה בפעם האחרונה בשנת 1998. בוועידה צפוי האו”ם להכריז על שינוי גישה כלפי צרכני הסמים בעולם כפי שחשפנו לראשונה. ח”כ זנדברג שתייצג את ישראל בוועידה מספרת על תקוותיה לשינוי המדיניות בישראל ומעבר למודל של לגליזציה.

לפני מספר שבועות חשפנו לראשונה את המסמך הסופי שיוצג בוועידת הסמים ההיסטורית של האו”ם שתיערך החל מעוד יומיים (19-20 באפריל). כפי שדיווחנו המסמך הסופי עליו סיכמו נציגי כל המדינות הינו “רך” יותר ממסמך הטיוטה וממה שקיוו תומכי הלגליזציה בעולם, אך גם הוא קורא לשינוי גישה כלפי צרכני הסמים בעולם.

במקביל לחשיפת המסמך פרסמנו בסוף השבוע לראשונה את רשימת 1,000 המנהיגים, הנשיאים והסלבריטאים מכל העולם שחתמו על מכתב רשמי שנשלח למזכ”ל האו”ם באן קי-מון ובו דרישה נוקבת להפסקת רדיפת צרכני הסמים ומעבר למדיניות של טיפול ועזרה במקום הפללה.

כזכור, חשיפת מגזין קנאביס על כך שהרשות הישראלית למלחמה בסמים מינתה את עצמה לייצג את ישראל בוועידה, הובילה לכך שהכנסת אישרה לח”כ תמר זנדברג, יו”ר ועדת הסמים של הכנסת, לייצג גם היא את המדינה בוועידה המיוחדת.

לקראת הועידה מספרת כעת ח”כ זנדברג על תקוותיה וציפיותיה מהביקור בכנס המיוחד שייערך החל מעוד יומיים בניו יורק, ארה”ב.

צפו (צילום: מולי גולדברג):

גם זה בטח יעניין אותך

“השבוע תיפתח בניו יורק ועידה היסטורית כשלראשונה מזה 20 שנה יקדיש האו”ם את העצרת למדיניות הסמים העולם,” מספרת זנדברג. “זה יהיה כינוס היסטורי כי מדיניות הסמים העולמית תעביר את הדגש מאכיפה והפללה לדגש של בריאות הציבור, טיפול, מניעה והסברה. זאת בהמשך לדו”חות מן העבר, בין השאר של קופי אנאן, שהמליצו על הפסקת המלחמה בסמים.”

“המלחמה בסמים הוכרזה כבר ככשלון,” הוסיפה, “וזה לא בגלל שלא צריך לטפל בהתמכרות או לא צריך לדאוג לבריאות הציבור, אלא להפך – בגלל שצריך לטפל בדברים אלה אין שום טעם להתייחס לסמים דרך סוגיית ההפללה והאכיפה.”

“אני מאוד מקווה שישראל תצטרף למגמה העולמית ותפנים את המסר ושהמאבק שלנו ללגליזציה שרואה במיליון צרכני קנאביס אנשים נורמטיביים שמופללים שלא בצדק, יעלה בקנה אחד עם השינוי העולמי,” סיכמה, “גלי הלגליזציה במדינות רבות בעולם מובילות את המאבק הזה לכיוון אחד ואני מקווה שגם לישראל נביא בקרוב את השינוי הזה.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר