מגלגל...

ויראלי: “עישנתי ג’וינט עם יאיר לפיד”

“עישנתי ג’וינט עם יאיר לפיד” – כך טוענת סופיה טרוטוש ארגמן, תושבת תל אביב, בתגובה להכחשתו של לפיד בראיון בסוף השבוע.

סאגת יאיר לפיד והג’וינט נמשכת: בעקבות פרסום הראיון עם שר האוצר במוסף סוף השבוע של “ידיעות אחרונות“, בו טען לפיד שוב כי מעולם לא עישן מריחואנה, פרסמה הערב (31.8) סופיה טרוטוש ארגמן סטטוס בפייסבוק ובו מפרטת כיצד היא עצמה עישנה איתו בעבר ואף קיבלה ממנו פרח קנאביס במתנה.

יאיר לפיד
מישהו כאן משקר…

כזכור, זוהי אינה הפעם הראשונה שלפיד מכחיש כי עישן מריחואנה. בפעם הראשונה שזה קרה, פירסם העיתונאי אורי משגב טור ובו עדויות של אנשים אשר טוענים כי עישנו יחד עם לפיד. ראו כאן.

בראיון בסוף השבוע אמר לפיד: “אני אומר לך: גראס לא עישנתי. הרבה שנים שתיתי אלכוהול, הייתי נשוי פעמיים. עישנתי סיגריות וסיגרים – שזה נזק תדמיתי הרבה יותר גדול מגראס במדינת ישראל. ועכשיו מה, אני צריך לעשות את עצמי שעישנתי כדי לצאת נחמד בעיני מישהו? זה אידיוטי!”

בתגובה פרסמה סופיה את הסטטוס הבא:

סופיה טרוטוש ארגמן
סופיה טרוטוש ארגמן

“עישנתי ג׳וינט עם יאיר לפיד !!! מכתב פתוח!

גם זה בטח יעניין אותך

אין ברירה, מר לפיד, נשברתי, המצחיק הוא שיכולת לצאת מזה איכשהו, אני העדפתי לא להיחשף בהקשר שלך, בחרתי להישאר ברמת “מקור” אנונימי של העיתונאי אורי משגב, באמת לא רציתי לקשור עצמי בך, דחיתי ראיונות עיתונות וטלוויזיה לתוכניות רציניות ביותר, עכשיו אני ממש רותחת.
לצערי אני נאלצת לדבר בפנים גלויות, אבל לשתוק לא יעלה על הדעת זו תהיה פחדנות מצידי.

יכולת לענות לרענן שקד ששאל “למה לא להגיד, כן חבר’ה עישנתי גראס?” שאתה מצטער על השקר ההוא, שאתה מנסה להיות בסדר עם כולם כל הזמן ולכן טעית, אבל למדת את הלקח.
היית יוצא ראוי בכתבה. אבל, תדהמה, התעקשות שאינה מובנת כלל ומעוררת דאגה אמיתית בנוגע לדרך בה אתה מקבל החלטות. וואו !!! אתה דבק בשקר שלך !!! “האמת המזויפת שלך” ממשיכה להיות לך חשובה יותר מהאמת שלי? כל האנשים שעישנו איתך הם פיונים? אז הנה זו אני ואני ממש כועסת.

סופיה טרוטוש ארגמן, ילידת תל אביב, שנת 67. עישנתי איתך ג’וינט !!! אצלך בבית !!! יחד עם חבר שלך !!! בדירתך ברחוב הירקון, כנראה זו לא הייתה הפעם הראשונה שלך, כי ידעת להגיד ש”החומר” מעולה, נתת לנו פרח (בשביל זה באנו).

(למען הסר ספק, אני לא ראיתי או שמעתי שלפיד סחר או מכר או התעסק עם שום דבר שקשור לכסף וקאנביס, ג׳סטת מעשנים ותו לא!) אולי לא הייתי זוכרת את הג׳וינט הספציפי הזה (ולא בגלל שקאנביס פוגם בזיכרון) אבל כבר אז היית במעמד מיני-ידוען.

ההכחשה הזו גורמת לי להעמיק עוד יותר את הפעילות שלי לטובת ה״לגליזציה”, כי המצב שאדם בגילך ובתפקידך, מתבייש בסוד הגלוי ביותר שכולנו עישנו בעבר, רק ממחישה לי את הצורך לשחרר את הצמח עתיר התומכים הזה ולדרוש שהחוק יוציא אותו מפקודת הסמים. לא הצבעתי לך, אבל לתומי חשבתי שטוב שיהיו אנשים בכנסת שידוע לכולם כי הם מעשנים או מעשנים לשעבר, התבדיתי ואף יותר, (נימה של ליגלוג) :”אתה הצדקן היחיד במחזור שלכם שלא עישן? לא היה איזה אסמטי שלא עישן? רק אתה? זה כתוב בספר מחזור? תוכיח.

אנחנו עישנו (אתה, אני והחבר המשותף) אחרי גיל צבא, היה לך כבר ילד, אצלך בבית.
זהו ברמת הכעס.

אני אענה לשאלות בצורה מסודרת. אבקש לא לתייג אותי כאיזה מסטולה, אני אדם רציני ביותר. יש להבין שאני לא מרוצה מהחשיפה הספציפית הזו (אין לי בעיה עם חשיפה, באופן כללי) אך אני מאמינה שזו חובתי האזרחית לספר על פוליטקאי בתפקיד כה בכיר שמשקר לנו מבלי למצמץ, אין לי עניין אישי או נקמה ובטח שאין לי שום בעיה עם עצם העישון, ולכן נדרשתי לתגובה זו.”

כזכור, לפיד הצהיר בעבר כי הוא מתנגד ללגליזציה “בגלל שזה לא חוקי…”. התעקשותו על כך שלא עישן, כנראה באה כדי לנסות ולבסס את אותה התנגדות.

צפו:

ראו גם: מה בין משרד הבריאות, חברת “טבע” ומפלגת “יש עתיד”?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר