מגלגל...

חולי פיברומיאלגיה ואפילפסיה צפויים לקבל קנאביס רפואי

וועדת ההתוויות של משרד הבריאות התכנסה היום (חמישי) בכדי לדון בהוספת פיברומיאלגיה ואפילפסיה לרשימת המחלות המזכות ברשיון קנאביס רפואי. פיברומיאלגיה אושרה “לאחר מיצוי טיפול”. אפילפסיה אושרה כ”טיפול חמלה”.

עדכון (10.15): וועדת ההתויות אישרה את האפליפסיה לרשימת ההתוויות. פיברומיאלגיה טרם אושרה.

רק לפני חצי שנה הוחלט לא לספק קנאביס רפואי לחולי פיברומיאלגיה, והיום (27.2) אימץ משרד הבריאות את מסמך ההמלצות של איגוד הראומטולוגיה ואישר את הוספת הפיברומיאלגיה לרשימת ההתוויות המזכה בקנאביס רפואי.

דרונבינול
דרונבינול (נאבילון) – גירסה סינטטית של רכיבי הקנאביס

עם זאת, כפי שפירטנו בשבוע שעבר, הרשיון יינתן לחולים בתנאים מגבילים ביותר: רק לאחר טיפול של שנה לפחות בתרופות קונבנציונאליות (“כמוצא אחרון”) ובעדיפות לשימוש בגירסה הסינטטית של הקנאביס – תרופה בשם “נבילון” (Nabilone). בנוסף מסתמן שרק ראומטולוגים יורשו לספק המלצות ולא כל רופאי הכאב.

בנוסף הוחלט בוועדה לאשר גם הטיפול בקנאביס לסובלים אפילפסיה, אך כטיפול חמלה בלבד למצבי אפילפסיה בלתי נשלטת ולמטופלים במרכזים רפואיים ולאחר שהנוירולוג המטפל מתחייב לבצע מעקב ולאחר אישור מומחה מטעם איגוד הנוירולוגים.

בוועדה העידה פרופ’ ברוריה בן זאב, מנהלת מחלקת נוירולוגיה ילדים בבי”ח שיבא תל השומר, אשר הציגה את נושא הטיפול באפילפסיה בעזרת קנאביס. פרופ’ בן זאב אף הודיעה כי בקרוב יחל מחקר שייבחן את הפוטנציאל הטיפולי של הקנאביס בהתמודדות עם אפילפסיה.

כזכור, לפני כשבועיים דיווחנו כאן על ארבע משפחות ישראליות לילדים חולי אפילפסיה אשר מבקשות טיפול בקנאביס רפואי. “אם לא יאשרו לנו את הטיפול, נעזוב את המדינה ונעבור לקולורדו,” אמרו.

הסובלים מפוסט טראומה ממתינים אף הם להוספת התסמונת לרשימת ההתוויות, זאת בעקבות הבטחתו של הסמנכ”ל לב שאמר לפני חודשיים שהיא תאושר לאחר “כמה עידונים קלים”.

ראו גם: מי באמת מקבל קנאביס רפואי בישראל?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר