השוטרים שמצאו ג'וינט בדירה דורשים 280 אלף ש"ח פיצוי על לשון הרע

שני השוטרים שפשטו בתחילת השבוע על דירה בירושלים על מנת לתפוס לבסוף רק בדל של ג'וינט, מאשימים את הדייר בכך שפירסם את המקרה בפייסבוק ודורשים מעל רבע מיליון ש"ח כפיצוי על לשון הרע.

יותר מרבע מיליון ש"ח – זה מה שדורשים שני שוטרים כפיצוי מאבישלום פון שילוח, צעיר תושב ירושלים שאל דירתו הם נכנסו בתחילת השבוע (א') ללא רשות וללא צו חיפוש לצורך חיפוש בסופו נמצא רק בדל של ג'וינט.

הסיפור נחשף על ידי אבישלום בעמוד הפייסבוק שלו, ולאחר מכן גם במגזין קנאביס וב-ynet, וזכה כבר לאלפי תגובות ושיתופים ברשתות החברתיות מצד אזרחים שמחו על התנהלות השוטרים.

שוטרים ירושלים
שני השוטרים שפרצו לדירה ומצאו בדל של ג’וינט. כעת הם מאיימים בתביעה אם לא ישולמו להם 280 אלף ש"ח פיצוי

בפוסט מחה אבישלום על התנהלות השוטרים שמנוגדת לחלוטין להבטחות השר לבטחון פנים גלעד ארדן על כך שלא תהיה אכיפה אחר שימוש עצמי בקנאביס בשטח פרטי.

עוד הוא כעס על עצם כניסתם לדירה ללא רשות, וללא צו, רק כדי לתפוס לבסוף שאריות ג'וינט במאפרה. "השוטר התפרץ כאחוז אמוק ושאל אותי מה אני מעשן," כתב אבישלום והוסיף כי השוטר היה נראה כבעל "חדוות קרב נוזלת ריר".

מעבר לדברים אלו לא השתמש אבישלום בקללות או ביטויים חריפים כלשהם, אלא רק בתיאור המקרה כפי שאירע. בתגובת המשטרה שנמסרה לתקשורת נכתב כי המקרה הועבר לטיפולו של קצין השיימינג של המשטרה.

פוסט שפירסם א' על המקרה
הפוסט בפייסבוק שהוביל למכתב ההתראה

בינתיים שכרו השוטרים את שירותיו של עו"ד עמית הרבט, שניסח עבורם מכתבי אזהרה אותם הם הפיצו ברשת. בתחילה מכתב שמבקש להסיר את הפרסום, ומשלא הוסר, מכתב התראה לפני תביעה אם לא יימסר פיצוי כספי גדול.

במכתב דורשים השניים כאמור סכום של 280 אלף ש"ח פיצוי, והם אף מאיימים כי אם לא ישולם להם סכום זה הם יפתחו בהליך משפטי. לטענתם דווקא אבישלום, קורבן האירוע, הוא שהתנהג באופן לא ראוי כשחשף את שמם בפומבי.

"פתחת כלפי מרשיי במתקפה אישית בוטה ומשולחת רסן, תלושה מן המציאות, תוך שימוש באמירות פסולות ומכוערות אשר נועדו לבזות ולהשפיל אותם," כתב עו"ד הרבט במכתב שפורסם ברשת, אך טרם הגיע אל אבישלום.

עוד טוען עורך הדין בשמם של השוטרים כי "דברי הבלע אף פורסמו על ידך בתפוצה רחבה במדיות החברתיות השונות ובתקשורת הדיגיטלית כאשר ידוע לך היטב כי בכך צפויים להיחשף לפרסום מאות אלפי אנשים כפי שגם אירע, ואף גרם נזק בלתי הפיך לשמם הטוב של מרשיי".

"בעקבות התגובות והפוסטים הוגדרו מרשיי כמאויימים מטעם משטרת ישראל," סיכם עורך הדין וקבע כי "הפרסומים שביצעת כלפי מרשיי מהווים הפרה ברורה ובוטה של הוראות חוק איסור לשון הרע".

לפיכך כאמור דורש עו"ד הרבט בשם שני השוטרים כי אבישלום יסיר את הפרסומים ויעביר לרשותם סכום של למעלה מרבע מיליון ש"ח, "שאם לא כן לא יהססו מרשיי לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשות על פי דין לרבות נקיטת הליכים משפטיים".

מכתב התראה לירן סביליה עדן אדרי
מכתב ההתראה ששלחו השוטרים

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט