השבוע לפני…

בעמוד זה מוצגות כתבות מן העבר בנושא קנאביס בישראל, אשר פורסמו בעיתונים בארץ, בתאריך של השבוע הנוכחי.

אם אין כתבות להציג עבור התאריך של השבוע, תופיע הודעה בהתאם. הכתבות נלקחו מהמאגר של הספרייה הלאומית בשיתוף עם אוניברסיטת תל אביב.

1943 מאסר ועבודות פרך למבריחים שנתפסו באחת הברחות החשיש הגדולה בהיסטוריה של ארץ ישראל - נתפס חשיש בשווי מאה אלף לירות שהיה מיועד להיות מוברח הלאה מישראל למצרים. (עיתון 'הבקר', 20.5.1943 - לחצו על התמונה להגדלה)
מאסר ועבודות פרך למבריחים שנתפסו באחת הברחות החשיש הגדולה בהיסטוריה של ארץ ישראל (עיתון 'הבקר', 20.5.1943)
1975 פקודת הסמים המסוכנים, שעד כה אסרה רק על צמחי קנאביס נקביים ותוצריהם ולא על צמחי קנאביס זכריים והזרעים שמופקים מהם, עוברת "ניתוח פלסטי" כדי לכלול כל סוג של קנאביס ותוצריו. המטרה היא לסגור פרצה חוקית שהייתה קיימת עד אז, ואפשרה לאנשים שנתפסו עם זרעים או עם שתילי קנאביס שאינם בפריחה לטעון כי מדובר בקנאביס זכרי שהם מגדלים כדי שישמש מזון לציפורים. טיעון ה'מזון לציפורים' המשיך להיות נפוץ בשנות ה-70 אך כבר לא עבד על השופטים, כפי שניתן לראות בכתבות כאן, כאן, כאן וכאן (עיתון 'מעריב', 15.5.1975 - לחצו על התמונה להגדלה)
פקודת הסמים המסוכנים, שעד כה אסרה רק על צמחי קנאביס נקביים ותוצריהם ולא על צמחי קנאביס זכריים והזרעים שמופקים מהם, עוברת "ניתוח פלסטי" כדי לכלול כל סוג של קנאביס ותוצריו. המטרה היא לסגור פרצה חוקית שהייתה קיימת עד אז, ואפשרה לאנשים שנתפסו עם זרעים או עם שתילי קנאביס שאינם פורחים לטעון כי מדובר בקנאביס זכרי שהם מגדלים כדי שישמש מזון לציפורים. טיעון ה'מזון לציפורים' היה נפוץ בשנות ה-70, כפי שניתן לראות כאן, כאן, וכאן (עיתון 'מעריב', 15.5.1975 - לחצו על התמונה להגדלה)
1989 מבצע "אש צולבת": בשנות ה-80 עלו טענות מצד עבריינים ישראלים שמשטרת ישראל משתפת פעולה עם ספקי חשיש לבנונים, שמוכרים בידיעתה והסכמתה כמויות גדולות של חשיש לעבריינים ישראלים. המשטרה נותנת לחשיש להיכנס לארץ, על מנת לעצור את העבריינים הישראלים איתו. לטענת העבריינים, המשטרה אפילו מחזירה את החשיש לספקים הלבנונים בסיומו של תרגיל העוקץ. הטענות האלו עלו לראשונה בכתבה מ-1986 וכעת, 3 שנים לאחר מכן, הן מקבלות תוקף במשפטו של קצין משטרה שהיה אחראי על מבצע משטרתי כזה בדיוק, וניצל את ההזדמנות כדי להבריח לארץ עוד טונות נוספים של חשיש מהסוכן הלבנוני כדי למכור אותו בעצמו ולהתעשר. לטענת סנגורו של קצין המשטרה הנאשם, המשטרה תכננה להכניס לארץ 25 טון חשיש מלבנון על מנת ללכוד סוחרים ישראלים רבים (עיתון 'מעריב', 16.5.1989 - לחצו על התמונה להגדלה)
מבצע "אש צולבת": בשנות ה-80 עלו טענות מצד עבריינים ישראלים שמשטרת ישראל משתפת פעולה עם ספקי חשיש לבנונים, שמוכרים בידיעתה והסכמתה כמויות גדולות של חשיש לעבריינים ישראלים. המשטרה נותנת לחשיש להיכנס לארץ, על מנת לעצור את העבריינים הישראלים איתו. לטענת העבריינים, המשטרה אפילו מחזירה את החשיש לספקים הלבנונים בסיומו של תרגיל העוקץ. הטענות האלו עלו לראשונה בכתבה מ-1986 וכעת, 3 שנים לאחר מכן, הן מקבלות תוקף במשפטו של קצין משטרה שהיה אחראי על מבצע משטרתי כזה בדיוק, וניצל את ההזדמנות כדי להבריח לארץ עוד טונות נוספים של חשיש מהסוכן הלבנוני כדי למכור אותו בעצמו ולהתעשר. לטענת סנגורו של קצין המשטרה הנאשם, המשטרה תכננה להכניס לארץ 25 טון חשיש מלבנון על מנת ללכוד סוחרים ישראלים רבים (עיתון 'מעריב', 16.5.1989 - לחצו על התמונה להגדלה)
חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט