הצעת החוק בוטלה: ארדן יקים צוות ממשלתי לבחינת חוקי הקנאביס

הצעת החוק לאי הפללת צרכני הקנאביס לא עלתה היום להצבעה בועדת השרים כמתוכנן. במקום זאת תוקם ועדה מיוחדת בראשותו של השר לבטחון פנים שתבחן את חוקי הקנאביס ותגיש בתוך חודשיים את ממצאיה.

לאחר דחייה של שבוע אמורה היתה לעלות הצעת החוק לאי הפללת צרכני הקנאביס היום (ב’) להצבעה בועדת השרים לענייני חקיקה. על פי דיווחים קודמים ההצעה זכתה לרוב בממשלה וכן בכנסת כולה, למעט התנגדותו של השר לבטחון פנים גלעד ארדן.

עם זאת ברגע האחרון החליטה ח”כ שרן השכל, יוזמת החוק, למשוך ההצעה מהצבעה, זאת לאחר שיחות ארוכות שנערכו עם השר במהלך השבוע ולאור הסכמת השר ארדן להקים צוות שיבחן את מדיניות האכיפה כלפי משתמשי קנאביס לצריכה עצמית.

תשובה סופית: תוך חודשיים

שרן השכל בנאום הראשון שלה במשכן הכנסת
ח”כ שרן השכל, מייסדת השדולה לקנאביס רפואי בכנסת ישראל ויוזמת הצעת החוק לאי הפללה

בצוות ישתתפו לצד ארדן והשכל גם נציגים מהמשרד לבטחון הפנים, משרד המשפטים והרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול, שישמעו ויקבלו נתונים מגורמי מקצוע, ויגבשו את המלצותיהם לשר בתוך חודשיים.

ח”כ שרן השכל מסרה הבוקר: “אני מודה לשר ארדן על שהיה קשוב במהלך פגישותינו לבעיות השונות שהצגתי בפניו אשר נובעות ממדיניות האכיפה הנוכחית, שלא עודכנה למעלה מעשור. אני שמחה שהשיחות שקיימנו לאורך השבועות האחרונים הניבו תוצאות ומאמינה שמסקנות הצוות יתורגמו לשינוי בשטח.”

כזכור הצעת החוק קראה להמיר את עונשי המאסר והרישום הפלילי כנגד צרכני קנאביס בעונשי קנסות כספיים בלבד – 1,500 ש”ח קנס על החזקת קנאביס לשימוש עצמי בציבור או 300 ש”ח על החזקת קנאביס לשימוש עצמי בבית. עם זאת אין לדעת מה יהיו תוצאות הוועדה בעוד חודשיים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר