מגלגל...
x

הסערה “ברברה” הביאה לפליטת חבילות חשיש מהים

חבילות חשיש נפלטו מהים אל חוף הבונים, ככל הנראה עקב מזג האוויר הסוער. דוברות מג"ב דיווחה כי "לוחמי מג"ב הגיבו במהירות לאירוע ואיתרו את החבילה"

הסערה המשתוללת בימים אלה בישראל, שזכתה לכינוי “ברברה”, הביאה לפליטת חבילות חשיש מהים אל חוף הבונים. דוברות מג”ב מדווחת היום (ג’) כי החשיש נתפס על ידי לוחמי מג”ב, לאחר שנפלט מהים הסוער עקב הסערה.

על פי הדיווח, “הלוחמים הגיבו במהירות לאירוע, איתרו את החבילה שעטופה בניילון דביק, סגרו זירה עד להגעת חבלן אשר זיכה את החפץ, ולאחר בדיקה הסתבר שמדובר ב-10 פלטות חשיש.”

עוד דווח, “במהלך פעילות של לוחמי זרוע הישובים משמר הגבול מרחב חוף התקבל דיווח על חפץ חשוד שנפלט מהים באזור חוף הבונים. החבילה נתפסה ונלקחה ע”י הצוות לתחנת זיכרון לטיפול”.

חבילות חשיש נפלטו לחוף הבונים
חבילות חשיש נפלטו לחוף הבונים

פליטת חשיש לחופי ישראל היא כבר אירוע די שכיח, ככל הנראה מכיוון שכמה קילומטרים לכיוון הים התיכון מתנהל ערוץ סחר-ימי די נכבד שמעביר סחורה מלבנון למצרים. ייתכן שאחת הסירות המבריחות טבעה וחבילות החשיש נשטפו אל החוף.

אפשרות נוספת היא שהחשיש נפל בים מאבובים המשמשים גם כן להברחה מלבנון לתוך שטח ישראל, כפי שלפני כשלושה חודשים נשטפו לכמה מחופי ישראל עשרות ק”ג של חשיש לאורך כל היום.

זו כמובן לא הפעם הראשונה ולא השנייה בה חבילות חשיש נשטפות מהים אל חופי ישראל. באחת הפעמים הקודמות, בשנת 2019, שק חשיש גדול נשטף לחופי חיפה, חודש בלבד לאחר שבאופן דומה נשטפו לחופי אשדוד 30 ק”ג חשיש.

הברחת חשיש לישראל באמצעות אבובים היתה בעבר שיטה נפוצה מאוד, בעיקר בשנות ה-80 ובעיקר מלבנון. בשנת 1981 נפלטו אל חוף דור ואל חוף מעגן מיכאל אבובים שהכילו כמעט 3 טון של חשיש, שהוערך אז בשווי של 76 מיליון ש”ח. כך קרה גם בשנת 1983 ובשנת 1989.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר