מגלגל...
x

בניגוד להבטחת ארדן: עלייה באכיפה נגד צרכני קנאביס

המדינה צפויה להרוויח בין 20 ל-40 מיליון ש”ח בכל שנה על גבם של צרכני קנאביס עקב חוק הקנסות החדש של השר ארדן. למרות הצהרותיו על ירידה באכיפה חושפת המשטרה הבוקר כי בחצי שנת 2018 נפתחו כבר 10,000 תיקים פליליים נגד צרכנים.

הבוקר בדיון שנערך בועדת הבריאות של הכנסת בנוגע להצעת החוק “1,000 ש”ח לג’וינט”, טען שר המשטרה גלעד ארדן כי במהלך שנת 2018 נרשמה ירידה באכיפה נגד שימוש עצמי בקנאביס.

נתון זה מנוגד לחשיפת מגזין קנאביס לפי חוק חופש המידע, שהראתה עלייה חדה בעבירות קנאביס במהלך השנה האחרונה – מה שהוביל את השר לקבוע כי “יש לנו ירידה משמעותית בפתיחת תיקים פליליים”.

אך זמן קצר לאחר שעזב ארדן את הדיון והגיע תורם של נציגי המשטרה לשאת דברים, חשפה עו”ד איה בורצקי, היועמ”ש של אגף החקירות והמודיעין במשטרה, את המספרים האמיתיים.

“אני יכולה לומר שהנתונים שלנו מצביעים על עלייה בצריכת הסם, וכן בכמות התיקים שנפתחים,” אמרה. “השנה נפתחו 10,361 תיקים של החזקת סם לצריכה עצמית כעבירה יחידה, כשאחוז התיקים שהם לא בנוגע לקנאביס הוא קטן יחסית”.

כלומר לדברי מחלקת החקירות במשטרה צפויים במהלך 2018 להיפתח למעלה מ-20 אלף תיקים פליליים כנגד עבירות שימוש עצמי בקנאביס בלבד – כאלו שאינן כוללות עבירה נלווית כמו הפרעה לשוטר או העלבת שוטר למשל.

גם זה בטח יעניין אותך

משמעות הדבר היא שבכל חצי שעה נפתח בישראל תיק פלילי כנגד שימוש עצמי בקנאביס ובמידה ויאושר חוק ארדן יהפכו תיקים פליליים אלו לכ-20,000 קנסות על סך 1,000-2,000 ש”ח לפחות מדי שנה.

על כן אם יאושר החוק בנוסחו הנוכחי, ואם לא תתקבלנה דרישות ‘עלה ירוק’ לתיקון 5 סעיפים בו, הכנסות המדינה על גבם של צרכני קנאביס יגיעו ל-20 עד 40 מיליון ש”ח בשנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר