טוען...

דנינו: “נגד לגליזציה של קנאביס – לא מתכוון להשתמש בזה”

יוחנן דנינו, העומד היום בראש חברה המעוניינת להיכנס לתחום הקנאביס הרפואי, מצהיר כי מעולם לא השתמש בקנאביס וכי אין לו כוונה לנסות. בנוסף מבהיר כי הוא נגד לגליזציה, אך תומך בשימוש בקנאביס רפואי.

“אני נגד לגליזציה של קנאביס,” מצהיר הבוקר מפכ”ל המשטרה לשעבר יוחנן דנינו, שנכנס לאחרונה לפעילות בתחום הקנאביס הרפואי ועומד בראש חברת “טוגדר”.

לדברי דנינו בכנס הקנאביס של “גלובס” שנערך הבוקר בת”א: “אני לא חושב שצריך ללכת על לגליזציה בסגנון קליפורניה, אך כן דיברתי על אי הפללה”.

בכך התייחס דנינו לדבריו בעת שסיים את תפקידו, לפני כשש שנים, אז אמר כי “לא מעניין אותי האזרח הנורמטיבי שמגלגל ג’וינט במרפסת”.

דנינו הצהיר עוד כי מעולם לא התנסה בשימוש בקנאביס וכי אין לו כוונה לעשות זאת. “אני לא משתמש, לא השתמשתי ואין לי כוונות לעשות את זה בעתיד,” אמר. “לקנאביס רפואי נעשה הרבה עוול כי חיברו אותו לצד הפלילי והסטלני, אך זה כלל לא המקרה”.

עוד הוא הוסיף: “אני לא רוצה להרוס את השמחה, אבל אני נגד שימושי קנאביס בקרב קטינים, עבריינים ונהגים ולכן אני נגד לגליזיציה במתכונת המלאה שלה, אני כן חושב שצריך רפורמה יותר גדולה בתחום הפלילי ואמרתי את זה גם כשהייתי במדים”.

לגבי כניסתו לענף הקנאביס הרפואי אמר כי “אני מבין שהחיבור הזה – מפכ”ל וקנאביס – מעורר הרבה מאוד סקרנות. מאז שהצטרפתי לתחום אני משוחח ונפגש עם חולים ואני ממליץ לכולם לעשות את זה. שומעים מהם סיפורים מדהימים. אלה אנשים ששילמו אלפי שקלים בחודש למשככי כאבים, ומאז שעברו לשמן של קנאביס רפואי – השתנו להם החיים”.

דנינו נשאל מדוע התחום מושך אליו כל כך הרבה סלבריטאים, לרבות שני ראשי ממשלה לשעבר (אהוד ברק ואהוד אולמרט) ואפילו את הזמר אביב גפן, והשיב: “התחום רוצה לקבל יותר לגיטימציה ואמינות, ואלה הם אנשים שיכולים לספק את זה. מדובר גם במנהלים מנוסים ומוכשרים. גם הפנייה אלי הייתה ‘גם וגם’.”

המפכ”ל לשעבר טען עוד כי נפילת שווי החברה שלו, “טוגדר”, בבורסה, לא נובעת מכך שמדובר בשוק שהוא “בועה” בורסאית. “מה שקובע הוא הערך,” אמר. “צריך להסתכל על יכולות בתחום המקצועי ובתחום המחקר והפיתוח, על כוח אדם ועל והכנסות צפויות. קנאביס רפואי זה עניין רציני מאוד, לא בועתי.”

לגבי מטופלים בקנאביס רפואי בישראל, אמר: “קנאביס הוא מהתרופות הבודדות שהחולה מבין בהן יותר מהרופא שנותן את המרשם. הרופאים מודים בזה”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר