המפכ”ל בראיון: “לא אבזבז את זמני על מעשני מריחואנה”

בהמשך לדבריו מהבוקר מספר המפכ”ל יוחנן דנינו בראיון האם עישן בעבר מריחואנה, ומדבר על יחסו לחוקי רדיפת והפללת צרכני הקנאביס בישראל. “אני כשוטר לא אבזבז את זמני בלחפש ולעצור אותך. יש הרבה עניינים הרבה יותר חשובים לעסוק בהם,” הוא אומר.

לפני שבועיים הצהיר לראשונה מפכ”ל המשטרה רנ”צ יוחנן דנינו כי לדעתו “יש לבחון מחדש את נושא הקנאביס” (צפו כאן) ועורר המולה גדולה בכל רשתות התקשורת. כעבור מספר ימים הבהיר המפכ”ל כי לא היה מדובר בפליטת פה וחזר שוב על הדברים כשאמר בין השאר כי “משהו קורה בעניין הקנאביס”.

יוחנן דנינו
מפכ”ל המשטרה יוחנן דנינו

דנינו מבין ככל הנראה את מה שהבינה מפקדת משטרת מחוז קולומביה בארה”ב, שאמרה כי “מעצרי הקנאביס גורמים לכולם לשנוא אותנו” – ויודע כי חוקי רדיפת הצרכנים גורמים למשבר אמון חריף בין אזרחי ישראל לגורמי האכיפה.

הבוקר (ג’) נרשמה עליית מדרגה נוספת כשהמפכ”ל הודיע באופן רשמי כי בקרוב מאוד תוקם וועדה מיוחדת של המשטרה, בראשותו של ניצב מני יצחקי, שתבחן מחדש את חוקי הפללת ורדיפת צרכני הקנאביס בישראל – ובכך ייתכן וסימן את קיצם הקרב של חוקי ההפללה.

הערב, בראיון לתכנית ‘אנשים’ בערוץ 2, פירט המפכ”ל את גישתו: “אני אומר את זה כבר הרבה זמן, אני לא ממליץ ולא מעודד אף אחד להשתמש אבל צריך להפריד בין העולם העברייני לבין הציבור הנורמטיבי שמתייחס לזה כבילוי,” אמר.

“אני מדבר על עניין ההפללה – אני כשוטר לא אבזבז את זמני בלחפש ולעצור אותך. יש הרבה עניינים הרבה יותר חשובים לעסוק בהם,” סיכם.

כשנשאל האם עישן בעבר מריחואנה, השיב דנינו: “מעולם לא.”

צפו:

דנינו למעשה חזר על דבריו מלפני שנתיים, כשאמר כי “לא מעניין אותי מי שמעשן ג’וינט במרפסת”, ומציג בכך גישה ליברלית כלפי הנושא, וזאת על אף שבמהלך כהונתו עלה בהתמדה מספר המעצרים בגין שימוש עצמי בקנאביס (פרטים כאן).

בעקבות דבריו של המפכ”ל, מחה הערב גלעד ארדן, השר החדש לבטחון פנים וזה שאמון על משטרת ישראל, ואמר כי “אין זה מתפקידו של דנינו לדבר על הקלה בחוקי הקנאביס” (צפו כאן).

ראו עוד:
ראש מחלק בילוש ת”א: “סוחרים מערבבים מריחואנה עם קלונקס”
בכיר במשטרה: “ישראל הפכה למעצמת גידול קנאביס”
במשטרת ת”א בודקים: מי שם ‘אקסטזי’ בפיצה של שוטרים?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר