הישג למשטרת ישראל – נירוונה הקפיאה את משלוחי הזרעים לארץ

במשחק המגוחך מלכתחילה של “חתול ועכבר” זכתה משטרת ישראל בהישג חשוב אמש – היא הצליחה לכפות על חברת הזרעים ההולנדית “נירוונה” להפסיק לשלוח זרעים לישראלים. האם זה מה שימנע מישראלים לגדל מריחואנה בבית?

תעשיית זרעי הקנאביס מגלגלת מיליוני דולרים ברחבי העולם, לא מעט מדינות כבר מזמן הורידו את ההפללה סביב העניין ובמקומות כמו לונדון, אמסטרדם וברצלונה כבר ניתן היום לרכוש זרעים של מריחואנה בחנויות ייעודיות לכך הפזורות ברחבי העיר. כאן בישראל המשטרה מאיזו שהיא סיבה עדיין חושבת שכדאי וראוי להשקעי זמן, כסף ומשאבי אנוש בשביל לתפוס אנשים שהזמינו זרעים של צמח ולפתוח להם תיק פלילי.

נירוונה - חנות זרעים

כל חברת זרעים שמכבדת את עצמה מודעת היטב למשחק החתול והעכבר המגוחך שמתנהל ביניהם לבין כוחות המשטרה השונים – זהו חלק בלתי נפרד מהעסק. פעם בכמה זמן דואגים במחלקת המשלוחים להחליף את אופן המשלוח על-מנת להקשות על גורמי האכיפה לזהות ולסמן את החבילה.

במהלך החודש האחרון התקבלו שלושה דיווחים על משלוחים שנעצרו בדרך ע”י משטרת ישראל ולא הגיעו ליעדם – או לחילופין הגיעו ליעדם בליווי שוטר נחמד ואדיב שעושה את עבודתו נאמנה ו”משרת את הציבור” בכך שהוא כאמור עוצר בני אדם שהזמינו זרע של צמח. בעקבות אותם דיווחים פנה כתב “מגזין קנאביס” להנהלת החברה, זו תגובתם הרשמית:

“אנו מצטערים לשמוע על התפיסות האחרונות בישראל, שום אדם לא צריך לשבת בכלא על גידול צמח – לא משנה איפה בעולם הוא נמצא. לנו ב”נירוונה” קשה להמשיך לספק את שירותי משלוחי הזרעים שלנו מתוך ידיעה ששותפינו לעסק מסכן את עצמו יתר על המידה – לכן החלטנו להקפיא את המשלוחים לתקופה קצרה על-מנת שנוכל לעבוד על מערך משלוחים מתוחכם יותר בכדי להבטיח מקסימום בטיחות עבור מגדלי הקנאביס בישראל”

גם זה בטח יעניין אותך

ברגעים אלו ממש צוות “מגזין קנאביס” בוחן מספר אופציות חלופיות ל”נירוונה” שיספקו שירות דומה. כאן המקום להדגיש שוב שכל המלחמה בסמים בכלל ותעשיית משלוחי הזרעים בפרט היא משחק של “חתול ועכבר” חסר טעם, ומידי פעם הצד הטוב מפסיד במשחק. תפיסות של משלוחי זרעים קרו בעבר וימשיכו לקרות בעתיד – ע”פ הערכות של גורמים במשטרת ישראל מדד התפיסות עומד על פחות מ-2%.

עדכון מאי 2009: לאחר שיפור מערך המשלוחים חברת הזרעים “נירוונה” חוזרת לשלוח זרעי קנאביס לישראל!

צוות “מגזין קנאביס” מבקש להבהיר שרכישה/אחזקה של זרעי מריחואנה היא עבירה על החוק בישראל – ועל כן מודעה זו מיועדת אך ורק לאנשים עם האישור המתאים לכך מטעם המדינה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר