הזנים החדשים של Wagners בישראל: ישנו את כללי המשחק?

המותג הקנדי WAGNERS הפועל בשוק הפנאי בקנדה החל השבוע בשיווק שניים מהזנים המצליחים שלו - דארק הלמט צ'רי ג'אם - גם בישראל. למרות שהם מגיעים מגידול אינדור ומקטגוריית פרימיום הם משווקים כאן במחיר 269 ש"ח. איך זה מתאפשר? שוחחנו עם מנהל המכירות של היבואנית IMC כדי להבין

אחד מהיתרונות הגדולים והמובהקים של פתיחת שוק הקנאביס הרפואי בישראל ליבוא, הוא העלייה המשמעותית באיכות הזנים המגיעים למטופלים ואכן, על פי סקר מגזין קנאביס כ-72% מהמטופלים מעדיפים את הסחורה מחו”ל על פני הגידול המקומי.

אחת מהשחקניות הוותיקות והמרכזיות בתחום זה היא חברת איי.אמ.סי (IMC), הנמצאת בשנים האחרונות בתקופה נפלאה מבחינתה של פריצה קדימה לשוק הגלובלי. כחלק מאותה פריצה, משיקה IMC לראשונה בישראל שני זני פרימיום חדשים מבית המותג הקנדי שלה “WAGNERS“, הפועל בשוק הפנאי בקנדה ואודותיו פרסמנו לראשונה לפני מספר חודשים.

תחת המותג ווגנר’ס נכנסו בימים האחרונים למלאי בתי המרקחת שני זנים חדשים שהגיעו לראשונה לישראל: הזן דארק הלמט (Dark Helmet) והזן צ’רי ג’אם (Cherry Jam) – שניהם מגיעים מגידול אינדור מושקע במתקני החברה בקנדה ומשווקים בישראל במחיר של 269 שקלים לאריזה של 10 גרם. 

דארק הלמט זן ווגנרס
דארק הלמט מבית ווגנרס
צ'רי ג'אם זן ווגנרס
צ’רי ג’אם מבית ווגנרס

כפי שניתן להבחין מדובר במחיר נמוך מאוד יחסית לזני קנאביס אחרים שמגיעים לישראל מקנדה בשנתיים האחרונות ומגיעים אף עד 349 ש”ח. מה שמאפשר את התמחור הנמוך יחסית לסחורה איכותית מגידול אינדור קנדי היא העובדה ש-IMC לא רוכשת את הקנאביס מחברה אחרת אלא מביאה אותו ממתקני הגידול שלה עצמה.

הצ’רי גאם זמין כבר בבתי המרקחת של IMC – פארם ירוק בנתניה ואורנים פארם בירושלים – ויגיע לכלל בתי המרקחת בישראל בימים שני ושלישי בשבוע הבא (28.2-1.3). הזן דארק הלמט צפוי להגיע לבתי המרקחת בימים שני ושלישי בשבוע שאחריו (7-8.3). בהמשך, צפויה IMC לייבא לארץ גם זנים נוספים מהמותג ווגנרס.

זני הקנאביס של ווגנרס בקנדה
זני הקנאביס של ווגנרס בקנדה – השניים הראשונים משמאל כבר בישראל, בקרוב יגיעו נוספים

“WAGNERS הוא מותג הקנאביס הבינלאומי הראשון שמגיע לישראל מחברה שלא פועלת בשוק הרפואי אלא רק בשוק הפנאי בקנדה, והוא נמכר באותן אריזות, עם אותם הפרחים ומאותו מתקן הגידול כמו בקנדה,” מספר אייל פישר, מנהל המכירות של IMC. “המותג מייצג את אותו הדבר בישראל ובקנדה: אינדור, איכותי ונגיש, בלי שטויות. זה דבר שלא נעשה עד היום בישראל או בעולם”.

לדבריו, “WAGNERS הוא מותג קנאביס שהוקם על ידי אנשים שאוהבים קנאביס, בשביל אנשים שאוהבים קנאביס. הם מאמינים בעבודה קשה ומתמקדים רק בדבר אחד – גידול קנאביס כמו שצריך. מדובר באנשים שאוהבים חומר טוב, חומר שאפשר לסמוך עליו, חומר שטוב לעשן. אלה אנשים שנאמנים לצמח, מחויבים לגידול קנאביס איכותי ותמיד מנסים להשתפר. ב-WAGNERS מתמקדים ב-Over-Delivering, כלומר תמיד לעלות על הציפיות ולספק את המוצר הכי איכותי בקטגורית המחיר, גם בקנדה וגם בישראל”. 

“המוטו של המותג הוא ‘גידול קנאביס איכותי אינו דבר פשוט, אבל שום דבר טוב לא בא בקלות… כשהתוצאה היא קנאביס איכותי, זה תמיד שווה את זה’,” הוסיף.

ספר על הזנים החדשים שאתם מביאים, מה האיכויות המיוחדות שלהם?

“דארק הלמט הוא אחד הזנים האגדיים של WAGNERS, והוא נמצא בשוק שנים רבות, עוד כשהחברה שייצרה אותו נקראה Trichome JWC. מדובר בזן אינדיקה עוצמתי בעל ארומה אדמתית עמוקה, מתוקה והדרית, והוא הכלאה של הזן Jawa Pie עם הזן הפופולרי Girl Scout Cookies”.

דארק הלמט בשלבי פריחה
דארק הלמט בשלבי פריחה במתקנים בקנדה

“הצ’רי ג’אם הוא ה’כוכב החדש’ של המותג, ומועמד לפרס האינדיקה הטובה ביותר של ה-Cannabis NB Cup בקנדה. הזן מגיע לארץ במשלוח ראשון בכמות קטנה, בעקבות הביקוש הגבוה בקנדה. צ’רי ג’אם מאופיין בפרחים עם גוון ירוק עמוק וגווני סגול, והוא בעל ארומה פירותית, מתוקה ועשירה. מדובר בהכלאה של AK47 עם Purple Punch, עם השפעה היברידית-אינדיקה דומיננטית”.

זני היבוא בדרך כלל יקרים יותר, בגלל עלויות שינוע, מכס וגורמים נוספים. איך הגעתם למחיר של 269 שקלים לשקית?

“כאשר מוצרים גדלים במתקן הגידול שלנו, אנחנו יכולים להוריד את העלויות הנוספות הכרוכות ברכישה מצד ג’, שמעבר לעלויות הגידול שלו מצריך כמובן גם להוסיף רווח. זה מה שמאפשר לנו להוריד עלויות של יבוא אינדור קנדי למטופלים באופן ישיר ולהנגיש את המוצרים לקהל רחב יותר. 

“לצורך השוואה, גם הדארק הלמט וגם הצ’רי ג’אם נמכרים בקנדה במחיר דומה ואף גבוה יותר מהזנים שנמכרים בישראל ומגיעים עד 299 שקלים ויותר לאריזה של 10 גרם”.

כשפישר מדבר על “המתקנים שלנו”, הוא מתכוון למתקני החברה בקנדה, שהם חלק מרכזי מהתפתחותה של IMC בשנים האחרונות בשוק הגלובלי. 

מתקני האינדור של ווגנרס בקנדה
מתקני האינדור של ווגנרס בקנדה

החברה, שהיתה חברת הקנאביס הישראלית שהצליחה להיכנס לבורסה בקנדה (CSE) באוקטובר 2019 ולבורסת הנאסד”ק בארה”ב (Nasdaq) במארס 2021, לפי שווי מכובד של כ-342 מיליון דולר, מבססת את צמיחתה על מיזוגים ורכישות בשווקי הקנאביס המרכזיים בעולם ופעילה במיוחד בקנדה ובגרמניה. 

בשנים האחרונות התרחבה החברה משמעותית, כאשר עסקת המיזוג הראשונה שלה בקנדה היתה עם חברת “טריכום” (Trichome JWC), שדווחה ב-30 בדצמבר 2020 ונסגרה סופית לפני כשנה, במרץ 2021. לאחר מכן, באפריל 2021, דיווחה IMC על רכישת חברת “MYM”, בעלת המותג “Highland” כאשר העסקה נסגרה בחודש יולי. כעת, ל-IMC יש שלושה מתקני גידול בקנדה הפועלים תחת חברת IMC קנדה, מרכז הפצה באירופה ומתקן גידול ורשת של בתי מרקחת בישראל. 

אייל פישר, IMC
אייל פישר, מנהל המכירות של IMC

“לאחר גל הרכישות בשנים האחרונות, הפוקוס העיקרי של החברה כיום הוא על אינטגרציה בין לאומית אמיתית בין קנדה, גרמניה וישראל, ועל חיזוק הנוכחות בשוק הישראלי עם סחורה איכותית מאוד ממתקני הגידול שלנו בקנדה ומהשותפים העסקיים שלנו בקנדה ובישראל”, מסביר פישר.

“יש לנו שלושה מתקני גידול בקנדה: המתקן הראשון והגדול ביותר הוא מתקן הגידול של WAGNERS הממוקם ליד טורונטו על שטח של כ-10 דונם, וממנו תגיע רוב הסחורה לישראל. המתקן השני הוא מתקן בוטיק קטן (קראפט) של ‘Highland’ בנובה סקוטיה, והמתקן השלישי הוא מתקן שמוקדש כמעט כולו לפיתוח גנטיקה ולטיפוח זנים חדשים לשוק הקנדי והישראלי”. 

מה היתרונות של העבודה בקנדה, ומה למדתם שם שעוזר לכם בשוק הישראלי?

“בקנדה אנחנו מוכרים שני מותגים בשוק הפנאי: WAGNERS ו-HIGHLAND. שני המותגים מציעים גידולי אינדור איכותיים בסגמנט הפרמיום ומעלה, שגדלים גם במתקני הגידול של החברה בקנדה וגם אצל מגוון שותפים עסקיים, זאת בנוסף לפעילות רכש נרחבת שמשרתת את השוק הקנדי, הישראלי והגרמני”. 

“מבחינת שיתופי פעולה בקנדה אנחנו עובדים עם מספר חברות גדולות בתעשייה, ביניהן AVANT ו-FLOWR, ומחפשים באופן מתמיד שיתופי פעולה ופרויקטים נוספים”.

“הנוכחות שלנו בקנדה והעבודה הצמודה עם הצוות הקנדי עוזרים לנו לבצע רכש של סחורה איכותית ברחבי קנדה במהירות, להבין את הטרנדים בשוק ולתכנן בהתאם. יש בקנדה הרבה מאוד ידע שהצטבר על זנים, גנטיקה, העדפות צרכנים, פילוחים של השוק ושיטות גידול שונות. את הכל אנחנו מביאים לישראל – ומיישמים”.

מה מטרות החברה לשנים הקרובות? 

“המטרה שלנו היא להמשיך לפתח את שוק הקנאביס הישראלי והעולמי. נמשיך להעלות את הרף ולספק מוצרים איכותיים ברמות הגבוהות ביותר, במגוון גדול ובכל טווחי המחירים. במקביל, אנחנו ערוכים ללגלזיציה של CBD ותומכים גם בלגליזציה מלאה של קנאביס, באופן אחראי. נמשיך לצמוח בכל השווקים בהם אנחנו פועלים: השוק הישראלי, השוק האירופאי והשוק הקנדי”.

מי שאמון על הפעילות הקנדית של IMC הוא מנכ”ל IMC קנדה, האוורד שטיינברג, שמספר כי “אנו נרגשים להפליא להביא את פרחי הפרימיום ממותג WAGNERS לשוק הקנאביס הרפואי הישראלי”.

“זהו ציון דרך בפעילות הפלטפורמה הגלובלית המשולבת של IMC, המביאה את מיטב מוצרי הקנאביס לחולים וללקוחות בתחומי השיפוט הפדרליים הגדולים ביותר. מוצרי המותג WAGNERS הפכו להיות בין הנמכרים ביותר בשוק פרחי הפרימיום הקנדי, שבו הצרכנים והמוכרים אוהבים את איכות המוצרים ומתייחסים לערכי הליבה שלנו – עבודה קשה, התמדה ומסירות – כדי להיות הטובים ביותר במה שאנחנו עושים”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר