הוחלט: החל מהחודש הבא שוטרים יחוייבו לענוד מצלמות

החל מהחודש הבא יחוייבו שוטרי הסיור והתנועה בישראל לענוד עליהם מצלמות ולתעד כל מפגש עם אזרחים – כך החליט השבוע ממלא מקום מפכ”ל המשטרה בנצי סאו, שסבור שהדבר ישפר את היחסים בין השוטר לאזרח. צרכני הקנאביס מקווים שהדבר יפסול את טענת “החשד הסביר” של שוטרים רבים.

אחרי קריאות רבות של הציבור לחייב שוטרים לענוד עליהם מצלמות, דרישה שאף עלתה כחלק מקמפיין הבחירות של ‘עלה ירוק’, הודיע ניצב בנצי סאו, ממלא מקום מפכ”ל המשטרה, כי החל מהחודש הבא יחוייבו שוטרי סיור ותנועה לענוד על המדים מצלמה זעירה שתתעד כל התרחשות ומפגש עם אזרחים.

בנצי סאו
ניצב בנצי סאו, ממלא מקום המפכ”ל

על פי הדיווח ב’הארץ’, ייאסר על השוטרים למחוק את התיעוד ללא אישור חריג של קצין.

לשיפור יחסי אזרח-משטרה

אחרי פיילוט שנמשך כשלושה חודשים במרחב איילון והביא לתוצאות חיוביות, אושרה התכנית החדשה ביום ב’ השבוע. מטרת הוספת מצלמות הגוף לשוטרים היא בין השאר גם כדי לשפר את היחסים בין שוטרים ואזרחים, וכן לשפר את תדמית המשטרה בכלל – כך מאמין ניצב סאו.

“בחלק מהמקרים אנחנו רואים תיעוד של אירוע אלים שצולם מקומה שלישית או ממרחק רב”, אמר על פי הדיווח בכיר באגף תכנון במשטרה. “אנחנו לא שומעים את השיחה בין השוטר לאזרח. אנחנו לא יודעים מה קרה לפני שהחל האירוע האלים, אבל הנזק נעשה ולא היתה לנו את היכולת להגיב לזה”.

נו מור “חשד סביר” בגלל עיניים אדומות

במידה ואכן לא יוכלו שוטרים למחוק את הצילום, ייתכן והדבר יוביל לירידה חדה במספר ההטרדות כנגד צרכני הקנאביס בישראל, המוטרדים ללא “חשד סביר” אמיתי ובגלל עיניים אדומות, בגדים מסויימים, או צורת הליכה שונה. אישומים כאלו ייפסלו על הסף כשיוכח במצלמה כי לא היה כל חשד סביר באמת.

גם זה בטח יעניין אותך

עם זאת בשלב הראשון יענדו את המצלמות רק שוטרי סיור ותנועה כאמור. רכבי הבילוש הלבנים המוכרים לצרכני הקנאביס המעיזים ללכת ברחובות ערים מסויימות, לא יחוייבו בינתיים בצילום האירועים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר