הדיל: 80 אלף ש”ח ומחיקת תיקי הרואין תמורת הפללת סוחרי טלגראס

המשטרה תשלם 80 אלף ש”ח לסוחר הרואין שגייסה לשירותיה כדי שזה יחדור לקבוצות המנהלים והסוחרים בקנאביס ב’טלגראס’ ויביא להפללתם. בתמורה, מלבד סכום הכסף הגדול, יימחקו האישומים העומדים כנגדו בגין סחר בהרואין.

חוסר האונים של גלעד ארדן משטרת ישראל בנסיונותיהם להיאבק בתופעת המסחר החופשי בקנאביס אשר תפס תאוצה עם הקמת קבוצות ‘טלגראס‘, נמשך.

הסכם ייחודי שחתמה המשטרה עם עבריין שהואשם בסחר בהרואין, במסגרתו הובטח לו שיימחקו כתבי האישום נגדו אם יצליח להביא להפללת סוחרי קנאביס בטלגראס, נחשף הבוקר ב’ישראל היום’.

על פי ההסכם, כך בדיווח של הכתב ינון בן שושן, יימחקו שישה תיקים בגין סחר בסמים קשים מסוג הרואין שעומדים תלויים נגד הסוחר וכן הוא יזכה לצ’ופר בסך 80 אלף שקל – זאת תמורת הפללה של סוחרי קנאביס.

“המשטרה הפעילה ברשת טלגראס סוכן סמוי, במטרה לאסוף מידע מפליל על סוחרים,” דווח. “הסוכן, שהוא למעשה סוחר סמים שנתפס, הסכים לבצע הקלטות סתר ובדיקות פוליגרף במטרה להשיג ראיות נגד הסוחרים.”

הסכם הפעלת הסוכן נחתם על פי הדיווח לפני כחצי שנה, על דעת פרקליטת מחוז ירושלים, ובתמורה להפללת הסוחרים הובטח לעבריין כי התיקים שנפתחו נגדו על סחר בסמים קשים (בהם הרואין) ייסגרו והוא אף יקבל תשלום בסך 80 אלף שקל.

ואכן, במהלך החודשים האחרונים רכש הסוכן סמים ברשת “טלגראס” ותיעד את פעולותיו. מאחר ששמו כעבריין סמים הלך לפניו, רוב הסוחרים ברשת מכרו לו מריחואנה ללא היסוס – ואז מצאו את עצמם מול חוקרי המשטרה.

עורכי הדין בן מעוז ויפעת שריד, המייצגים חלק מהסוחרים ב”טלגראס” שנעצרו בעקבות פעילותו הסוכן הסמוי, מסרו לישראל היום: “מדובר במקרה נוסף שבו המשטרה לא מצליחה למגר את הפשיעה ולתפוס את המעורבים באמצעים העומדים לרשותה, ולכן היא נאלצת לגייס עבריינים לשורותיה תוך שהיא מעניקה להם טובות הנאה בדמות סגירת תיקים פליליים חמורים ומתן גמול כספי. גם במקרה הזה, בחרה המשטרה לגייס עבריין כבד שיפליל סוחרי סמים באמצעות אפליקציית טלגראס”.

עורכי הדין הדגישו כי בניגוד לפעילות המשטרה ברוב המקרים של הפעלת סוכנים סמויים או עדי מדינה, במקרה הזה לא מדובר בהפעלת “חייל” שיפליל את ה”בוסים”, אלא להפך. “נגד הנאשמים שאנו מייצגים בפרשה הוגשו כתבי אישום אשר התבררו כקלים באופן משמעותי מתיקי הסחר שנסגרו לסוכן המשטרתי”, אמרו. “בנסיבות הללו ברור שהתנהלות המשטרה נוגדת כל היגיון בריא, ואינה עולה בקנה אחד עם האינטרס הציבורי. אנו מצפים מהמשטרה לנקוט בזהירות יתרה בבחירת הסוכן ולבחון בקפדנות את טיבו וטבעו”.

ראו גם:
הסוכנת הסמויה מגיבה: “עבירה זו עבירה”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר