ראש השב”כ לשעבר יעקב פרי מונה כיו”ר חברת קנאביס חדשה

אחרי שפרש מפוליטיקה חוזר ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי לפעילות בעולם העסקי ומצטרף לשורת בכירים לשעבר במשק ובפוליטיקה שנכנסו זה מכבר לענף הקנאביס המתפתח. פרי הוא יו"ר חברת קנאביס רפואי חדשה שצפויה לפעול בשיתוף עם אוניברסיטת בר אילן.

ראש השב”כ ושר המדע והחלל לשעבר יעקב פרי, שהיה גם נשיא חברת ‘סלקום’ ויו”ר דירקטוריון בנק מזרחי טפחות, נכנס לעסקי הקנאביס הרפואי בישראל ועומד בראש חברה חדשה בשם CANN-IL.

החברה, כמו חברות רבות אחרות שנכנסות לתחום הקנאביס, מתהדרת בכך שהיא מספקת לכאורה שירותים מגוונים בתחום הקנאביס, על אף שכלל לא מחזיקה עדיין ברישיונות מתאימים לפעילות בענף.

יעקב פרי (צילום: מרים אלסטר, פלאש90)
נכנס גם הוא לעסקי הקנאביס הרפואי: יעקב פרי (צילום: מרים אלסטר, פלאש90)

החברה כן מחזיקה בהסכם עם “ביראד” (BIRAD), חברת מחקר ופיתוח בבעלות מלאה של אוניברסיטת בר אילן, שמבטיח לה בלעדיות בשיתוף הפעולה למשך 10 שנים לפחות.

מדענים מבר אילן עומדים בראש החברה החדשה, ביניהם פרופ’ יגאל כהן, ראש המעבדה לגנטיקה של מחלות צמחים באוניברסיטה, פרופ’ שלמה מרגל, מומחה לכימיה ודיקן הסטודנטים של האוניברסיטה, וכן ד”ר יריב בן נעים, פוסט דוקטורנט ותלמידו של כהן.

לצד פרי, המשמש כיו”ר החברה, יושב בדירקטוריון גם מנכ”ל החברה, חיים וייצמן, יליד צרפת המתגורר בהרצליה ונחשב כאמיד ביותר. בשנים האחרונות וייצמן מחפש השקעות בתחומים שונים, עוסק בפיתוח משאפים ומעורב גם הוא במחקר באוניברסיטת בר אילן.

בכך מצטרף פרי לשורת בכירים במשק, בפוליטיקה ובהנהגה הישראלית המצטרפים בשנים האחרונות לענף המתפתח, ביניהם ראשי הממשלות לשעבר אהוד ברק ואהוד אולמרט, שרי הבריאות לשעבר דני נווה וחיים רמון, מפכ”ל המשטרה לשעבר יוחנן דנינו ועוד.

פרי סיים כזכור את הקריירה הציבורית שלו לפני כשנה, על רקע תחקיר אודותיו בתוכנית “עובדה” שטען כי עשה שימוש לא ראוי במידע שהיה בידיו במסגרת תפקידו כראש השב”כ, וכן כי שיקר בעבר כשאמר ששירת בצה”ל.

פרי העדיף שלא להגיב לידיעה בשלב זה.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר