125 ק"ג חשיש עלו באש בהברחה שסוכלה בגבול מצרים

המלחמה בהברחות הסמים נמשכת: בשעות הלילה סיכלו לוחמי יחידת מג"ן הברחה נוספת בגבול מצרים, הפעם של 125 קילוגרם של חשיש. שני חשודים הציתו את רכבם יחד עם הראיות וניסו להימלט, אך אחד מהם עלה בלהבות ונלקח לבית החולים והאחר נעצר ונלקח לחקירה.

בספטמבר האחרון סיכלו לוחמי יחידת המסתערבים של משמר הגבול, הברחה של חשיש במשקל 90 קילוגרמים בגבול מצרים, במה שהייתה עד כה ההברחה הגדולה של שנת 2015.

40 קילוגרם חשיש שניצלו מהשריפה | צילום: חטיבת דובר המשטרה
40 קילוגרם חשיש שניצלו מהשריפה | צילום: חטיבת דובר המשטרה

אמש בשעות הלילה, הצטרפו לוחמי יחידת המסתערבים ללוחמי יחידת מג"ן ממרחב הנגב, במבצע לסיכול הברחה גדולה אף יותר של 125 קילוגרם חשיש. שהתבצעה על ידי שני חשודים בשנות העשרים לחייהם, שניהם תושבי הפזורה הבדואית בדרום. כך על פי הדיווח.

ברגע שהבינו החשודים כי הם זוהו והם עומדים להיעצר ביחד עם ערימת הראיות הענקית שהייתה בג'יפ מסוג פאג'רו בו נהגו, הם הציתו אותו במטרה לנסות להיפטר מהראיות במהירות, אולם אחד מהם נלכד בלהבות והלוחמים רצו לעברו וחילצו אותו מהאש, תוך שהם עוצרים גם את החשוד השני.

הלוחמים מחלצים שאריות חשיש מהלהבות | צילום: חטיבת דובר המשטרה
הלוחמים מחלצים שאריות חשיש מהלהבות | צילום: חטיבת דובר המשטרה

מ״מ מפקד יחידת מג״ן מרחב נגב, רפ״ק ליאור זוהר, מסר לנו כי פעולות הכיבוי נמשכו עד שהרכב כבה לחלוטין,ותוך כדי המאמצים הלוחמים הצליחו בחילוץ של כ-40 קילוגרם חשיש ששרד את השריפה, מתוך הלהבות והגחלים.

כמו כן, מסר רפ"ק זוהר כי החשוד שעלה בלהבות טופל על ידי הלוחמים בשטח, נעצר ופונה במסוק לבית החולים "סורוקה" לקבלת טיפול רפואי והשני הועבר להמשך חקירה ביחידת מג״ן.

זו אינה התפיסה הגדולה ביותר שביצעו הלוחמים בשנים האחרונות (שיא שעומד כרגע על 300 קילוגרם חשיש), אך בהחלט ניכר כי מאמצי המלחמה בסמים ממשיכים במלוא עוזם.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט