מגלגל...

“הבונקר”: הצצה בלעדית למתחם גידול קנאביס תת קרקעי סודי

"מתחת לאף של המשטרה" - כך מתארים מנהלי קבוצת הסחר החדשה "תן לי גראס" את "הבונקר", מתחם גידול קנאביס תת-קרקעי סודי שהם הקימו לאחרונה ונחשף כעת לראשונה בפני קוראי מגזין קנאביס.

אי שם בשפלה, מתחת לפני האדמה, שוכן לו “הבונקר”. מתחם תת-קרקעי סודי, מלא בכ-600 צמחי קנאביס מפוארים בני כ-3 חודשים, ממש לקראת קציר. בעלי הבונקר, מנהלי קבוצת “תן לי גראס” (TenLiGrass), יחלו בקרוב בהפצת הסחורה לשוק. להערכתם כ-50 ק”ג קנאביס יימכרו ללקוחות הקבוצה.

זה המחזור הראשון שהם מגדלים בתוך המתחם החדש, לאחר מחזור מוצלח אחד שהופק בתוך קונטיינר שאף הוא הוטמן באדמה. עם התרחבות פעילות הקבוצה, המונה כבר אלפי לקוחות לדבריהם, באה גם התרחבות של מתקני הגידול.

“הדבר הכי גדול מתחת לאף של המשטרה”

מנהלי הקבוצה הסכימו לחשוף בפני מגזין קנאביס, בהצצה בלעדית, את “הבונקר”, מתקן הגידול התת-קרקעי שלהם. דומים לו אמנם נחשפו עד כה, אך רק לעתים נדירות, ורק בדיווחי משטרה על תפיסות ומעצרים.

לדברי מרקו, מנהל “תן לי גראס”, מדובר בפרוייקט שנדרשה לו עבודת טרקטורים יסודית שנמשכה 3 חודשים והוא כולל מערכת השקיה אוטומטית המתפרשת על שטח של 45 מ”ר בגובה 2 מטר מתחת לאדמה. עלות הקמת המתחם הגיעה לדבריהם לכ-400 אלף ש”ח והוא לטענתם “הדבר הכי גדול שיש בארץ מתחת לאף של המשטרה”.

את קירות ורצפת “הבונקר” הם ציפו בבטון, השאירו מקום לסולם בעזרתו ניתן להשתחל פנימה והחוצה דרך חור צר, ומעל הכל, בגובה פני הקרקע, דלתות ברזל ענקיות עם מנעול איתן, חותמים את המתחם ממעלה.

“המטרה המוצהרת היתה לבנות בריכה”

“זאת היתה עבודת נמלים כי עבדנו עם דחפורים קטנים כדי לייצר כמה שפחות רעש,” מספר מרקו. הסחורה, כך הוא מבטיח, היא מגנטיקה מקורית, מזרעים שיובאו מאירופה מהזנים G-13, ג’לאטו (Gelato), ג’ק הרר (Jack Herrer) ורוזנטל (Rosenthal).

אבל איך הם חפרו כך בור לאור יום ללא הפרעה וללא חשש שיתגלו? מרקו הסכים לחשוף את הסוד לקוראי מגזין קנאביס: “המטרה המוצהרת היתה לבנות ‘בריכה’ אבל ‘הבריכה’ לא יצאה לפועל עקב התנגדות של גורמים סביבתיים ולכן ‘סגרנו אותה’,” הוא מסביר.

הבונקר - גידול קנאביס תת קרקע
פריחה בבונקר
הבונקר - גידול קנאביס תת קרקע
צמיחה בבונקר
הבונקר - גידול קנאביס תת קרקע
לקראת קציר

ומה לגבי הרעש שיוצר הגנרטור שפועל 24/7 מתחת לאדמה? “עשינו בדיקות, וידאנו שלא בוקע שום רעש, ובכל מקרה אנחנו מתכוונים להתקין פלטות אנרגיה סולרית כדי לחסוך גם את זה,” הוא אומר.

מרקו גאה מאוד במיוחד במערכת ההשקיה האוטומטית, שחוסכת ממפעילי המקום הגעה יומיומית תוך סיכון חשיפת הפעילות. “היא נבנתה על ידי אנשי מקצוע שמגדלים קנאביס כל חייהם, והם גם קיבלו שותפות בפרויקט,” הוא אומר.

הבונקר - גידול קנאביס תת קרקע
“הלקוח תמיד צודק”, קבוצת ‘תן לי גראס’

לדבריו “כל המנורות במתחם הן נורות לחץ גבוה (HPS) המיובאות מחו”ל בעלות של 5,000 דולר לכל מנורה. סך הכל יש לנו כאן 26 נורות, על 600 צמחים. אנחנו לא קונים דשן אלא מייצרים אותו ממתכון סודי מיוחד שלנו”.

מצפים להכניס 2 מיליון ש”ח בכל מחזור

כדי לנסות ולשפר עוד יותר את התוצרת בכוונת הקבוצה להחליף במחזור הבא את נורות ה-HPS בנורות לד. לדבריהם עלותן תגיע יחד לכ-150 אלף דולר, אבל הן חסכוניות מאוד בחשמל ויאפשרו להיפטר מהגנרטור. את העלויות הגבוהות הם מקווים לממן מרווחי מכירת המחזור הראשון, ממנו הם מצפים להכניס קרוב ל-2 מיליון ש”ח.

לדברי מרקו חלק מהרווחים יופנו גם לטובת סיבסוד קנאביס למטופלים עם רישיון קנאביס רפואי, שיוכלו לקבל 10 גרם קנאביס ב-300 ש”ח – מחיר גבוה רק במעט מהעלויות בבתי מרקחת בענף הקנאביס הרפואי החוקי.

הבונקר - גידול קנאביס תת קרקע
הבונקר - גידול קנאביס תת קרקע

מלבד הבונוסים למטופלים, מה בעצם ההבדל בין “תן לי גראס” לכל קבוצה אחרת מעשרות הקבוצות הפעילות? לדבריו “אנחנו לא כמו כל הקהילות, שמשכירים בוטים ושרת אצל מתכנתים חיצוניים שיכולים לגנוב מידע או לגרום נזק. אצלנו הכל פותח מאפס במו ידינו”.

עוד הוא מוסיף כי “בימים אלו אנחנו בונים את מערכת הביקורות ובוט גזע מיוחד שדרכו תהיה גישה לכל המערכת וההנהלה מתחייבת לעזור לכל לקוח, אצלנו תמיד הלקוח צודק. אנחנו מנהלים 30 סוחרים בלבד, שנבחרו פרטנית, רק כאלה עם מוניטין ואמינות.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר