מגלגל...
x

האם שוטר שהורשע בשוד מזוין עומד במסווה מאחורי חברה בתחום הקנאביס הרפואי?

בכתב הגנה שהגישה חברת מדיקיין לבית המשפט השבוע היא טוענת כי מי שעומד במסווה מאחורי חברת טריידר אקספרס דילס העוסקת בתחום הקנאביס הוא אדם בשם איתמר קדושי, שהורשע בעבירות שוד וגניבה מפליטים בעת ששימש כשוטר מתנדב. קדושי מכחיש את הטענה

חברת הקנאביס מדיקיין (Medicane) טוענת בכתב הגנה שהגישה השבוע לבית המשפט בתגובה לתביעה שהוגשה נגדה לפני מספר חודשים על ידי חברת הקנאביס טריידר אקספרס דילס, כי מי שלכאורה עומד בפועל מאחורי טריידר אקספרס דילס הוא לא שי טרוצמן, הרשום ברשם-החברות כבעל המניות היחידי של החברה, אלא אדם בשם איתמר קדושי, המכנה עצמו לטענתם גם איתמר פילמן, ולא יכול להיות חלק מחברה העוסקת בתחום הקנאביס בגלל עברו הפלילי.

לטענת מדיקיין, “לאחר סיום ההתקשרות עם טריידר התברר למדיקיין כי מר קדושי הורשע בעבר בעבירות שטיבן המדויק אינו ידוע למדיקיין וכתוצאה מכך הוא מנוע מלהיות בעל מניות או נושא משרה בחברה הפועלת בתחום הקנאביס הרפואי, ועל כן קבוצת החברות שקדושי עומד מאחוריה מאוישת באנשים הפועלים מטעמו… איתמר עומד מאחורי פעילות מסחרית בשוק הקנאביס הרפואי, והעסקים שהוא מפעיל מתיימרים להיות בעלי יכולות מיוחדות בכל הקשור לשיווק וקידום מכירות של מוצרי קנאביס רפואי”.

קדושי (45) אכן הורשע לפני כ-8 שנים בכמה עבירות כולל שימוש לרעה בכוח המשרה, גניבה, שוד בנסיבות מחמירות ועוד, בגינן נגזר עליו בין היתר עונש של 26 חודשי מאסר בפועל ועונשי מאסר על תנאי, זאת לאחר ש”בעודו במשמרת… לבוש במדים… נהג לפקוד מקומות בהם מתגוררים או שוהים נתינים זרים ולבצע חיפוש… ללא סמכות ושלא כדין… בנצלו את חולשותיהם… ותוך שהוא מאיים עליהם באלימות ובגירושם מהארץ… ושדד את כספיהם”.

איתמר קדושי
איתמר קדושי (תמונה: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכות יוצרים)

“בשונה ממה שהוצג למדיקיין, לפיו איתמר קדושי הוא אחד מבעליה של טריידר ומהווה בה גורם מרכזי בפעילותה, הופתעה מדיקיין לגלות כי הוא כלל לא רשום כבעל מניות בחברה, ככל הנראה בשל הרשעותיו הקודמות, וזאת על אף שבכל ההתנהלות והשיח של מדיקיין מול טריידר, הן במשא ומתן לחתימה על ההסכם והן בהתנהלות השוטפת, איתמר היה דמות דומיננטית ומשמעותית בקבלת ההחלטות,” נטען עוד.

מדיקיין טוענת בין היתר בכתב ההגנה כעת, כי טענותיה של טריידר כלפיה הינן מופרכות וכי דווקא טריידר היא זו שלא קיימה את התחייבויותיה בעסקה בין הצדדים. “טריידר הציגה בפני מדיקיין מצגים מרחיקי לכת בדבר יכולותיה בתחום השיווק של קנאביס רפואי בכלל וברשתות החברתיות בפרט, אך עוד לא יבשה הדיו על ההסכם בין הצדדים ולמדיקיין התברר שטריידר אינה מקיימת את התחייבויותיה ולא ביצעה פעולות שיווק כפי שהתחייבה בכלל,” נטען.

עוד טוענת מדיקיין, “למעשה, מלבד מספר זעום של פעולות שיווק שביצעה טריידר, אשר השפעתן הייתה קצרת טווח ומוגבלת בהיקפה, טריידר לא נקטה במאמצי שיווק, לא ביצעה פעולות מכירה, ולא דאגה שקמעונאים יזמינו את מוצרי המיזם המשותף וימכרו אותם לצרכן הסופי, זאת, בעוד שמדיקיין עמדה בכל התחייבויותיה. כאשר מדיקיין הפסיקה לבצע את קידום מכירות באמצעות סוכני השטח מטעמה והיה על טריידר לבצע את פעולות אלה לבדה, לא זו בלבד שהמכירות לא גדלו, הן ירדו במעט ל-0”.

לצד כתב ההגנה, מדיקיין הגישה גם כתב תביעה-שכנגד כלפי טריידר, בו היא דורשת בין היתר פיצוי בסך של 274,802 ש”ח בגין אובדן הכנסות “שנבעו ממחדליה של טריידר למכור את מוצרי המיזם המשותף, ובגין הוצאות בהן מדיקיין נאלצת לשאת בשל אחסנת המוצרים בבית המסחר והשמדתם בהתאם לרגולציה”.

שי טרוצמן, זיו אבירם
שי טרוצמן (מימין) – רשום כבעלים היחידי של חברת טריידר אקספרס דילס, זיו אבירם (משמאל) – בעל השליטה בחברת מדיקיין

כזכור, בתביעה המקורית של טריידר נגד מדיקיין דורשת טריידר לקבל פיצוי בסך 1.4 מיליון ש”ח ממדיקיין, לאחר התפוצצות שיתוף הפעולה בין הצדדים, במסגרתו הם השיקו יחדיו את זני הקנאביס טקסס (Texas) ואל-דוראדו (El Durado), שהחלו את דרכם באוגוסט 2022 אך כשלו במכירות וירדו מן המדפים די במהרה.

בעלי טריידר, שי טרוצמן, טען למשל בכתב התביעה המקורי כי מדיקיין לא שיתפה אותו בממצאים בעייתיים שנתגלו בבדיקות מעבדה בנוגע לרמת הלחות בתפרחות, העבירה את הזנים הליך ייבוש לא תקין לכאורה, הסתירה פטריה מסוג קימחון באחד הזנים, קידמה מוצרים בלעדיים שלה במקום את שני הזנים המשותפים, ועוד – דברים שהובילו לנזק כלכלי עצום כלפיו. כיום מדיקיין מכחישה כאמור את הדברים בתגובה.

איתמר קדושי מסר בתגובה: “העבר שלי שילמתי עליו והוא לא רלוונטי לכלום. יש לך שרים מכהנים בממשלה עם עבר פלילי אבל זה לא רלוונטי. אני לא עומד מאחורי טריידר לא עובד בטריידר ולא קיבלתי מעולם כסף מטריידר. השוק הזה בנוי על שמועות וניסיונות הכפשה ללא הוכחות. לתלות אדם בחוצות העיר כי לפני 9 שנים ביצע עבירה פלילית ושילם את חובו לחברה נראה לי כמו ניסיונות נואשים של חברות דמיקולו לזרוק את התפוח אדמה הלוהט שנפל עלייהן. כן אני פעיל בתחום מכוח היותי מטופל ומעורב בפעילויות לרווחת המטופלים ועמידה על זכויותיהם. כמו על זכויותיי. בעברי הייתי מנהל שיווק וסמנכ”ל שיווק ומכירות במספר חברות. כן יש לי ניסיון עשיר בדיגיטל ואם אראה לנכון לעזור לתחום אעשה זאת כמובן במסגרת החוק”.

שי טרוצמן מסר בתגובה: “שטויות. בעצמכם דיווחתם שעדן ברגרין עשה את ההכרות ויש תביעה שאומרת בדיוק ההפך. איתמר הגיע מטעם מדיקיין ויהיה קל להוכיח שהם עבדו אתו לפני ולא ההפך”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר