מגלגל...

האם ניר חפץ יחשוף את פרשת שרא”ל?

עד-המדינה חפץ מוסר בימים אלו פרטים אודות קשרים מושחתים לכאורה בממשלה, בהם היה מעורב. האיש שמונה ב-2015 ליועץ חברת שרא”ל בזמן שהיה יועצו של שר הבריאות נתניהו, מדווח בין השאר גם על חשד לפלילים בתחום מערכת הבריאות.

מאת: שירן גונן

במארס 2015, מיד לאחר הבחירות, מינה עצמו ראש הממשלה בנימין נתניהו לתפקיד שר הבריאות, לאחר שיעקב ליצמן סירב לשמש בתפקיד שר ומונה לתפקיד סגן השר.

ניר חפץ
ניר חפץ (צילום: יונתן זינדל, פלאש90)

במשך 5 חודשים, עד שבג”ץ הכריח את רה”מ למנות את ליצמן לתפקיד שר מלא, היה נתניהו האחראי הישיר על מערכת הבריאות ובתוכה כמובן גם על ענף הקנאביס הרפואי.

עובדה זו לא מנעה מיועצו התקשורתי ניר חפץ, שעומד כיום במרכז פרשת 4000 כעד מדינה, להתמנות באותה תקופה בדיוק לתפקיד היועץ של חברת שרא”ל – שניהלה כזכור באותם ימים מאבק משפטי וציבורי עיקש בניסיון ההשתלטות שלה על ענף הקנאביס הרפואי.

חברות הקנאביס הרפואי, שניהלו את עיקר המאבק מול החברה הפרטית שמתנהלת כמונופול ממשלתי, חששו כבר אז שמדובר בניגוד עניינים ברור שיוביל להשתלטות החברה על הענף בעזרת הקשרים הישירים של יועצה החדש לראש הממשלה.

גם זה בטח יעניין אותך

“בית המשפט העליון כבר התריע בנושא חברת ‘שראל’ ואנו חרדים מהמשך תופעת ההון-שלטון וחדירתו גם בנושא העומד ותלוי כעת בפני בית המשפט העליון,” אמרו אז. “הטענה משוללת כל יסוד עובדתי, לא היה ולא נברא,” מסר חפץ בתגובה להאשמות.

גם חבר הכנסת לשעבר משה פייגלין התריע באותן שנים נגד הקשרים הקרובים של שרא”ל עם משרד הבריאות, ההטבות המופלגות להן היא זוכה בגיבוי הממשלה והפטורים הקבועים ממכרז. בדיון שנערך אז קבע כי “מדובר בחברה בלתי חוקית בעליל”.

אך כעת, משהיועץ הדו-כיווני חתם על הסכם עד-מדינה בפרשת ‘וואלה-בזק’ וקיבל הטבות מפליגות שאף עד-מדינה אחר לא קיבל, טוענים גורמים כי ייתכן והוא חושף בפני חוקריו גם פרטים אודות מקרי שחיתות לכאורה שהתרחשו במקומות נוספים.

איזה קנאביס אתה?

מה שמחזק עוד יותר את ההערכות שחפץ עשוי לחשוף קשרים פסולים לכאורה של חברת שרא”ל עם גורמים בממשלה הוא דיווח של כתב וואינט אלי סניור השבוע.

על פי הדיווח חפץ מעיד בימים אלו לא רק נתניהו, אלא גם נגד בכירים בליכוד, כולל שרים, שההתנהלות מולם בפרויקטים במשרד הבריאות מעלה חשד לפלילים.

“בראשי הפרקים שמסר חפץ נטען כי העבודות מול אותם בכירים בוצעו תוך הימצאות בניגוד עניינים מהותי, ניצול לרעה של נושאי משרה ומתן העדפה פסולה,” דווח. “מדובר בסוגיות הקשורות לרגולציה במערכת הבריאות, לנושאי נדל”ן ולנושא נפיץ שקשור לאיכות הסביבה ועדיין נמצא במרכז סדר היום הציבורי.”

על אף שאין עוד כל הוכחה או ראייה ובהתאם לכך שכל ניסיון עד כה להתלונן נגד פעילות החברה ‘נעלם’ ללא הסבר, בהחלט מתאפשר שחפץ מודע למהלכים בלתי מסודרים שנעשו באותם ימים בהקשר זה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר