“האיש שבפנים” – סדרה דוקומנטרית חדשה תעקוב אחר עסקי הקנאביס בקליפורניה

“האיש שבפנים” (Inside Man), סדרה דוקומנטרית חדשה מבית היוצר של “לאכול בגדול” מגיעה בשבוע הבא לרשת CNN ותעקוב אחרי עסקי הקנאביס הרפואי בקליפורניה.

סדרה תיעודית חדשה בשם “האיש שבפנים” (Inside Man) תעקוב אחר תחומים באורח החיים האמריקני שבדרך כלל זוכים להתעלמות תקשורתית ותציג את סיפוריהם של חובבי נשק, מגדלי מריחואנה, מטפלים סיעודיים ועובדים זרים. הפרק הראשון בסדרה ישודר ביום א’ הקרוב (24.6).

את הסדרה הפיק וביים מורגן ספרלוק, מי שביים בשנת 2004 את הסרט המועמד לאוסקר “לאכול בגדול” (Super Size Me), בו הוא בדק מה קורה לגופו ולחייו לאחר חודש של אכילת מזון מהיר תוצרת “מקדונלדס”. בפרקים הראשונים תתמקד הסדרה “האיש שבפנים” בעסקי הקנאביס הרפואי הפורחים בקליפורניה, ארה”ב, בה ניתן לקבל רשיון צריכה וגידול של עד 24 צמחי מריחואנה בקלות יחסית.

מורגן ספרלוק - לאכול בגדול
כרזת הסרט “לאכול בגדול” – Super Size Me

“מה שסיקרן אותי יותר מכל הוא כמות האנשים שמצאו מזור בקנאביס לאחר שימוש קבוע וארוך בעשרות סוגי תרופות,” אומר ספרלוק. “אנחנו חיים במדינה שנותנת תרופות עבור כל דבר כמעט. אתה הולך לרופא ויוצא משם באופן אוטומטי עם כדורים שאמורים לטפל בבעיה שלך.”

ספרלוק מספר עוד כי במהלך הצילומים הוא פגש אנשים שהשתמשו באופן קבוע במגוון תרופות שונות במקביל וכאשר החלו לצרוך קנאביס רפואי במרשם, נפטרו מכל התרופות. “חיילים שחזרו מהמלחמה באפגניסטן ועיראק ונהגו ליטול כדורים להתמודדות עם הזכרונות הקשים והפוסט-טראומה לא הצליחו לתפקד כרגיל,” הוא מספר. “הם לא הצליחו לתקשר עם בני משפחתם ופתאום אחרי שימוש במריחואנה הם מקבלים את חייהם בחזרה.”

צפו בקטע מהסדרה:

ספרלוק, כאמור, הוא האחראי על הסרט הדוקומנטרי עטור השבחים “לאכול בגדול” (Super Size Me) בו בדק מה קורה לגופו ולחייו לאחר חודש של אכילת מזון מהיר ברשת “מקדונלד’ס”. במהלך הניסוי האביס ספרלוק את עצמו בהתמדה ממגוון מוצרי המזון המהיר של הרשת, כאשר לעתים קרובות הוא כופה על עצמו לאכול גם כאשר לא היה רעב, ומשקלו עלה מ-84 ק”ג ל-95 ק”ג. ספרלוק דיווח במהלך הניסוי על כאבי ראש, דיכאון, אבדן זקפה, פרפורי לב, מצב ירוד של הכבד, ועוד. יש הטוענים כי סרט זה הוא אחת הסיבות העיקריות למעבר של רשת ‘מקדונלדס’ לתפריט צמחוני ובריא יותר.

בשנת 2008 הפיק הקומיקאי האמריקני דאג בנסון סרט דוקומנטרי בשם “להתמסטל בגדול” (Super High Me), על בסיס הסרט “לאכול בגדול” ובו בדק מה קורה לגופו ולחייו לאחר חודש של צריכת קנאביס באופן קבוע. ניתן לצפות בסרט בעמוד סרטי דוקו-קנאביס.

ראו גם: המשטרה הפדרלית שלחה צווי סגירה למאות חנויות לממכר מריחואנה רפואית בקליפורניה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר