10 דברים לבדוק לפני קניית קנאביס – טיפים

10 הדיברות ללקוח הקנאביס: ממי לקנות קנאביס, מה לבדוק לפני הרכישה ועל מה לא להתפשר. קניית קנאביס - הנה כמה טיפים שחשוב לקחת בחשבון.

בשבועות האחרונים מתגבר קצב הפניות למגזין בתלונות על סחורה פגומה, שירות לקוי או עוקצים למיניהם, ועל כן חשוב לשוב ולהזכיר כמה דברים שכדאי לבדוק לפני שמבצעים את הרכישה.

אז מה לבדוק?

1. את המגוון

‘טלגראס’ הפך לכינוי לכל שוק המסחר המקוון בקנאביס באפליקציית טלגרם, אך נכון להיום יש כבר לפחות 10 קבוצות/ארגונים שלא נופלים ברמתם, אם לא טובים יותר (חלק מהם כאן). הדובדבן האמיתי הוא כמה קבוצות VIP קטנות ודיסקרטיות יותר, לפעמים של סוחר אחד בלבד – אלו מבטיחות ללקוחותיהן שירות טוב יותר, יחס אישי, סחורה משופרת בהרבה וגם מבצעים והטבות מיוחדות. על כן חייבים לבדוק את כל האפשרויות ולא להתפשר. מומלץ להתנהל מול מערכות הדורשות תהליך אימות חד פעמי בלבד, כך שתוכלו לבדוק כמה סוחרים שונים מבלי להעביר את הפרטים האישיים שלכם שוב ושוב לכל עבר.

2. את המחיר

למרות שסעיף זה אמור היה להיות משהו בסגנון “אל תתפשרו על המחיר ושלא יגנבו ממכם 100 שקל לגרם”, למרבה הצער ההבטחות על ירידה במחיר עדיין לא מצדיקות את עצמן. אמנם ניתן למצוא פה ושם הצעות כמו 10 גרם ב-650 ש”ח, שנחשב למחיר טוב יחסית, אבל במרבית המקרים מדובר בסחורה סוג ב’ במקרה הטוב. סוחרים המחזיקים בסחורה איכותית עדיין מרשים לעצמם לגבות 90-100 ש”ח לגרם. למרות שלכאורה פועלים אלפי סוחרים תחת חלק מהארגונים, נראה שבמקרה הזה כוחות השוק החופשי לא ממש עובדים, אז נצטרך כנראה להמשיך לחכות ללגליזציה.

3. את האיכות

עוד לפני שלב הרכישה, במהלך הדפדוף בתפריטים וברשימת ההצעות, חשוב להכיר את הפרמטרים הכלליים בעזרתם ניתן לבדוק איך אמור להיראות פרח קנאביס איכותי (כך למשל). אך מאחר וכל סוחר מציג בדרך כלל, מן הסתם, תמונות של התוצרת הטובה ביותר שלו, כדאי לדרוש מהסוחר לראות תמונה עדכנית של הסחורה שאותה תקבלו במידה ותזמינו, כך שלא תהיינה הפתעות או אכזבות. בהחלט לא יזיק לשוק המקומי להעלות את הסטנדרט ולהתחיל לדרוש גם פרטים אודות אופן גידול הצמח ממנו הגיע הפרח, הזן או האם השתמשו בחומרי הדברה כלשהם, האם זה גידול חוץ או פנים, וכיוצ”ב. בלא מעט מהמקרים יהיו שיחרטטו, אבל מי מכם שילמד קצת, ידע לבסוף להגיע לספקי השירות האיכותיים.

4. את הכמות

אם אתם מעשנים כמה פירורים בסופ”ש, אין לכם סיבה לקנות 30 גרם קנאביס בשביל קצת הנחה במחיר. קודם כל להיתפס עם 30 גרם זה לא כמו להיתפס עם 5 גרם ובנוסף תמיד כיף לגוון קצת מפעם לפעם עם זנים אחרים של מגדלים אחרים. כאשר מדובר בסוחר שאינכם מכירים מבעוד מועד יש תמיד סיכון קטן ליפול על עוקץ, או עקיצונת קטנה ברמת האיכות, ולא שווה להתאכזב אחר כך. מנגד אם קונים כמות גדולה, ולוקחים יחד עם זה את הסיכון המסוים שמתלווה לכך, לא כדאי לבזבז את זה על סחורה לא טובה במחיר לא טוב.

5. את הביקורות

חלק מהשירותים מאפשרים עיון בביקורות שנתנו לקוחות על סוחרים. עם זאת יש לקחת את ביקורות אלו בעירבון מוגבל כי לפחות בחלקן הן מזויפות. אין כמו ביקורת מיד ראשונה, כלומר חבר או מכר שסומכים עליו, שכבר ביצע רכישה ויצא מבסוט. למי שאין המלצה מיד ראשונה אפשר בהחלט לבקש המלצות בקבוצות הקהילתיות הנלוות כמעט לכל אחת מקבוצות המסחר. בקבוצות אלו, כמו גם בפורומים, בפייסבוק ובשאר האינטרנטים, ניתן להתכתב עם מאות ואלפי לקוחות אחרים שישמחו להמליץ על מי שנותן שירות יעיל ואמין.

6. את הסוחר

לפני הכל ודאו שהסוחר הוא “סוחר מאומת” – כלומר סוחר שלא סתם פירסם את הסחורה שלו בקבוצות קהילה ושיחות מזדמנות, אלא מישהו שהוא חלק מארגון שיש לו מנהלים, כך שיהיה עם מי לדבר במקרה הצורך. לאחר מכן, כבר בשלב ההתכתבות וההיכרות, אפשר לזהות האם מדובר באדם אדיב עם סבלנות הרואה עצמו כנותן שירות, או במי שבא לדפוק קופה כמה שיותר מהר בעבור כמה שפחות מאמץ. מומלץ להתקשר עם אנשים טובים שיש להם סחורה איכותית ומבטיחים החזר כספי מלא על חוסר שביעות רצון. אם אתם רק צריכים משהו חד פעמי ומיידי אז אין הרבה זמן לבררנות, אבל עדיף ללא ספק להמשיך ולחפש עד שמגיעים לנחלה. יש לא מעט סוחרים שרואים בעצמם שליחים אמיתיים של בשורה וגם רבים שמאמינים בערכו של שירות טוב, חפשו אותם.

7. את עצמכם

יחד עם זאת חייו של הסוחר הישראלי לא קלים הם. תארו לעצמכם כמה אנשים שאינם סימפטיים במיוחד מטרידים את הסוחרים מדי רגע ותוסיפו על זה את החשש שלהם שאולי אתם שוטר סמוי, ואפשר להבין למה הם חשדנים וקצרים. תזכרו להיות בני אדם ולכבד את נותן השירות כפי שאתם מצפים שיכבדו אתכם.

8. את תנאי העיסקה

כדי לא לפגוע באמון ההדדי וכדי ששני הצדדים יצאו מרוצים מהעסקה, חשוב במיוחד לתאם מראש את כל התנאים, או לפחות כמה שיותר מהם. לא להתבייש לשאול כל מה שלא ברור, אם זה האם מותר לבטל את העסקה אחרי שבוצעה ואם כן תוך כמה זמן ומאילו סיבות. או למשל לקבוע עוד בטרם נפגשים שאת ההעברה לא תעשו באמצע רחוב סואן כדי שיהיה ניתן לפתוח את השקית ולבדוק מה יש בפנים.

9. את השקית

בזמן קניית קנאביס ממש לא צריך להתבייש לפתוח את השקית, לראות, להריח, ולהחליט האם לוקחים או לא – במיוחד כשזו הקנייה הראשונה שלכם אצל סוחר זה. אם זה נראה כמו בצילום שנשלח בטרם הרכישה, תשלמו, תגידו תודה, ושלום על ישראל. אם מדובר בסוחר אמין שאתם מכירים ושכבר פינק אתכם כמה פעמים בעבר באופן יפה ומכובד, תוכלו לוותר על הבדיקה. זה ייחשב כהכרת תודה, הערכה ואמון בסוחר, וזה בהחלט משהו שאפשר לעשות כשנבנה אמון הדדי.

10. את הבריאות

באופן כללי אין ללקוחות הקנאביס סיבה אמיתית להיות לחוצים מדי והסיכוי להיעצר הוא לא גדול כשמדובר במספר גרמים מועט לשימוש עצמי. המקרה הכי הכי גרוע שיכול לקרות הוא רישום פלילי וקצת כאב ראש, אז ודאו שאתם רגועים. כדי להיות נינוחים עוד קצת יותר, כדאי להכין את סכום הכסף המדויק מראש, ולשים אותו באחד הכיסים ולזכור שהוא שם לפני הירידה לאיסוף המשלוח. תשאירו אותו שם עד לאחר הבדיקה.

ואחרי?

כשמגיעים הביתה לאחר קניית קנאביס, מומלץ לשים את הסחורה על המשקל (שקית אוכל פשוטה שוקלת כמעט 1.5 גרם, אז שקלו בלעדיה) ולבדוק שקיבלתם מה ששילמתם עליו. בדקו גם אם הפרח לא רטוב מדי, מה שמעלה את משקלו. למהדרין מומלץ לעבור עם זכוכית מגדלת, לבדוק את הטריכומות, את ניקיון הפרח מגורמים זרים ואת איכותו הכללית. אם אתם ממש ממש ממש ממש לא מרוצים, דירשו לבטל את העסקה ולקבל כספכם חזרה. אם הסוחר לא מגיב פנו מיד למנהלי השירות בו השתמשתם. אם אתם רק קצת לא מרוצים, חיסכו לעצמכם את כאב הראש של ההתעסקות בזה בעולם בו הקנאביס כלל אינו חוקי ופשוט הבטיחו לעצמכם לא לקנות עוד ממנו. בהחלט אפשר ואף מומלץ גם למלא ביקורת שלילית על מי שנתן שירות לא ראוי.

ראו גם:
15 סיבות לרדת לסיני כבר מחר
20 מיצויי קנאביס שכדאי להכיר

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר